Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: AndziaMamusia »

Otworzę w domu to sie okaże. Ostatnio był super. Chleb ma ważność 5 dni. Zamawiam w jeden dzień, na następny pakuja mi pieczony w nocy, po 24 godzinach jest u mnie ;)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: alva_alva »

Leżę w szpitalu teraz.Przyszła dziś paczka na oddział z Margity. Bułki i chleb mix-smakują super z masłem, już się opchałam równo.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: Leeloo »

"już się opchałam równo." na zdrowie alva :D ! (i pozdrawiam chleb w śmietniku ;) )
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: AndziaMamusia »

Chleb pyszny :) alva_alva, co sie dzieje, ze w szpitalu lezysz ? :(
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: alva_alva »

Niestety sama nie wiem do końca co się dzieje. Historia mocno zawiła, trudno jest to wszystko wytłumaczyć.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: AndziaMamusia »

Mam nadzieję, ze szybko wyjdziesz z trafną diagnozą i ustawionym leczeniem. Powodzenia .
JustynaD82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 18:06

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: JustynaD82 »

Z powodu tych kłopotów z pleśnią przestałam już tam zamawiać . Bo akurat ten codzienny i swojski są jeszcze najtańsze (smakują jednak dosłownie jak papier, zupełnie bez smaku). U nich chleb wiejski kosztuje ok. 7.5zł a ten sam chleb w realu jest za 5.6 zł. i właśnie tam kupuje. Nie wiem skąd taka różnica ceny. Ale niestety w każdej kromce jest zakalec i chleb jest przesadnie miękki (oblepia się na zębach). Chlebów z glutenexu miałam kilka i wszystkie są bardzo "szorstkie", obdrapują przełyk (jak ktoś jadł to chyba wie o czym mówię). Wyjątkiem jest maślany ale on smakuje jak drożdżowe ciasto, jest słodki i trudno z nim zjeść wędlinę, czy coś słonego.
Gdy pojawią się jakieś kłopoty z przesyłką i nie dotrze na czas, lub z innych powodów zabraknie mi chleba zostaje tylko real, bo w żadnym innym sklepie nie spotkałam chlebów bezglutenowych. Kłopot w tym że obecnie na półkach nie ma żadnego wyboru-jest tylko ten wiejski z balwitenu i chleb z firmy bezgluten, ale sporo droższy.
Chciałam jeszcze dodać że raz, rok temu, miałam kłopot bo chleb nie dotarł w ogóle do mnie. Trzy dni czekałam na paczkę i nigdzie nie wychodziłam. W końcu zabrakło mi cierpliwości i zadzwoniłam do balvitenu zapytać się kiedy będzie chleb. Oni przekazali mi wiadomość jaką dostali od DHLu, że nie przyjęłam przesyłki. Balviten miał skontaktować się z DHLem by wyjaśnić to dać mi znać, tyle tylko że tel. na infolinię. Ja też tam tel. ale infolinia była zajęta albo nikt nie odpowiadał. Żadnego kontaktu. Dobrze że zawsze zamawiam za pobraniem, w innym przypadku pewnie bym straciła te pieniądze bo nikt nic nie wie i z nikim nie można się skontaktować.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: AndziaMamusia »

Podziwiam ludzi, którzy są w stanie przełknać te chleby :(
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: basiag »

Ja parę razy tez zamawialam chleby ale w smaku sa okropne i musialam zjesc pol bochenka zeby poczuc cos w zoladku, teraz juz pieke w domu nie ma porownania ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
JustynaD82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 18:06

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: JustynaD82 »

No właśnie. Czy tylko Ja jestem ciągle głodna? Po ok. godzinie od posiłku jestem znów głodna. Ten chleb chyba nie jest syty, a na pewno nie tak jak zwykłe pieczywo. W sumie to 1 bochenek chleba codziennego w jeden dzień zjadam. Choć mam często okresy że jem mniej bo po prostu mi nie smakuje ten chleb i wole nic nie jeść.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: GOSIASIT »

Ja też ciągle byłam głodna hak jadłam kupne chleby,teraz piekę i jest ok.w końcu pełen brzusio :-) a powiedzcie czy też chudniecie?ją przeszłam na dietę 4miesiące temu i wydaje mi się ze jem jak zwykle a schudłam 4,5kg.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: AndziaMamusia »

Moja córa schudła 8 kg. Uważała na to co je, teraz ma idealną wagę.
JustynaD82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 18:06

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: JustynaD82 »

Ja już pisałam w innym wątku o tym. Jestem kilkanaście lat na diecie i mam teraz 48kg przy wzroście 160. Moja najwyższa waga wynosiła ok. 55kg gdy byłam w ciąży. I w expresowym tempie wróciłam do wagi przed ciążą. Był czas że miałam 45 kg jako osoba dorosła. Aby utrzymać tą wagę to muszę bardzo dużo jeść, na prawdę muszę się starać. Przy zwiększonym wysiłku fizycznym, oraz braku apetytu-głównie latem gdy są upały, trudno mi utrzymać wagę i szybko chudnę. Wstydzę się że jestem taka chuda. Przy diecie bezglutenowej trzeba utrzymywać równocześnie dietę lekkostrawną i to chyba w tym tkwi problem. Nie jadam potraw tłustych, pieczonych. Wszystko jest w większości gotowane i chude. Niestety z innych względów nie pozwalam sobie też na ciasta, ciasteczka, batoniki, chipsy itp. przekąski (jem takie rzeczy sporadycznie).
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: Leeloo »

"Przy diecie bezglutenowej trzeba utrzymywać równocześnie dietę lekkostrawną"...owszem, na początku przygody z celiakią jeśli jelita są po prostu łyse, lub przy innych schorzeniach pokarmowego..ale normalnie nie ma takich wymogów. możesz jeść pieczone, duszone, smażone..zobacz ile jest takich przepisów na forum, blogi bezglutenowe też co chwila publikują posty o bardziej kalorycznych/tłustych potrawach. dieta bezglutenowa jest bez glutenu, a nie bez normalnych obróbek, cukru, tłuszczu.

"Niestety z innych względów nie pozwalam sobie też na ciasta, ciasteczka, batoniki, chipsy itp. przekąski"- dlaczego? to nie muszą być niezdrowe rzeczy. a zawsze to jakieś kalorie, jeśli zależy Ci na prawidłowej masie ciała.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spleśniały chleb z sezamem z balvitenu

Post autor: GOSIASIT »

Moje jelita właśnie są prawie łyse,ale jem prawie wszystko i po smażonych potrawach wcale nie czuje się źle.Nie mogę jedynie żadnych mlecznych przetworów,mleko i jogurty robią z moimi jelitami bitwę pod Grunwald :-) jedynie z mlecznych to nie szkodzi mi masło,śmietana i kefir.Piekę i hej dużo ciast,ciasteczek,pączków itp.bo uwielbiam słodycze a mimo to chudne,póki co mi to nie przeszkadza bo nigdy nie mogłam schudnąć ale martwi mnie ze chudniecie się nie skończy i będę wyglądać jak patyk...
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
ODPOWIEDZ