Piekarnia Jarzębińscy

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Mam dylemat, chodzi o Jarzębińskich. Uważam, że nie przestrzegają zasad. Przede wszystkim pracownicy tam, gdzie odbiera się zamówione pieczywo na bank nie mają pojęcia o zanieczyszczeniach okruchami, itd.
Raz, jak odbierałam pieczywo, to było otwarte :kosci: byłam w takim szoku, a w jeszcze większym w domu, że je w ogóle kupiłam. I byłam zła na siebie. Powinnam od razu powiedzieć, że tego nie biorę. Powiedziałam, że to jest niedopuszczalne i żeby zwrócili uwagę tym, co je pakują, że coś takiego nie może się zdarzać.
Poza tym to pieczywo leży na półce, gdzie lecą okruchy, itd. Nawet jak mi przynosili z zaplecza, to żadnej gwarancji czystości nie miałam. Zawsze w tej folii do zapięcia są okruchy. Kto mi zagwarantuje, że to okruchy bg? Na słowo to wiadomo jak można wierzyć.
Chciałam nawet zamawiać w Gdańsku w Spichlerzu Smaków blisko mojej pracy (mimo że byłoby drożej, bo oni muszą na tym zarobić), ale okazało się w rozmowie z pracownicą, że oni to pieczywo i tak odbierają w tej piekarni co ja - w Pruszczu Gdańskim.
Niestety, ja zrezygnowałam z ich usług. Wolę kupić paczkowany chleb Balvitenu w Tesco (jest dobry na tosty) niż ryzykować, bo uważam że te okruchy to nie są śladowe ilości, tylko poważne zanieczyszczenie.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia, co ja?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: MadameEmma »

Rozważałam zakup u nich, ale teraz się dwa razy zastanowię. Po drugie, zapewne używają w swoich wypiekach skrobii pszennej bezglutenowej, a ja staram sie jej unikać. Gdzie jeszcze w Trojmieście są ich piekarnie? Wiem o jednej na dworcu w Gdynii Wzgórze św.Maksymiliana.
Czy w każdej ich piekarni można zamawiać bezglutenowe wypieki?
Ostatnio zmieniony czw 08 maja, 2014 14:09 przez MadameEmma, łącznie zmieniany 1 raz.
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Na ich stronie możesz sprawdzić składy wszystkich wypieków bg:
http://www.jarzebinski.pl/produkty/prod ... enowe.html

jak i punkty, gdzie można zamawiać i odbierać:
http://www.jarzebinski.pl/dystrybutorzy.html

Z tego, co kojarzę, to chleb na trzonie i bagietka nie mają w składzie skrobi pszennej, zresztą nam one najbardziej smakowały z pieczywa
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: MadameEmma »

Dziekuję za odpowiedź! Czy do każdego ich punktu sprzedaży można zamówić produkty bezglutenowe? To o czym piszesz jest rzeczywiście niepokojące. Piekarnia w Gdyni nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia - mało półek, nieporządek i dużo okruchów, ale zamówię gdzie indziej i zobaczymy - na pewno zdam relację. A jak cenowo wypada to pieczywo?
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Najlepiej jak zadzwonisz do punktu, w którym chciałabyś zamówić i zapytasz, czy u nich można. Trudno mi powiedzieć, czy ten wykaz jest aktualny.
Chcę teraz zamówić i odebrać pieczywo w innym miejscu niż do tej pory. Na pewno opiszę.
Myślę, że w takich typowych piekarniach jest duże ryzyko zanieczyszczenia i tym bardziej muszą to ryzyko wyeliminować. Oczywiście, jeżeli nadal chcą nas żywić :D
Stowarzyszenie już zadziałało w tej sprawie i mam nadzieję, że uda im się wypracować nowe bezpieczne procedury. Na pewno będą musieli położyć nacisk na przeszkolenie, czy przypomnienie przede wszystkim sprzedawcom tych zasad i uczulić na ryzyko zanieczyszczeń.
Jeśli chodzi o ceny, to nie są jakieś wygórowane. Bagietka ok 3zł, chleb zwykły 6zł z kawałkiem. Nie pamiętam za bardzo, bo już jakiś czas nie zamawiałam, właśnie przez całą opisaną sytuację. A chętnie bym bagietkę zjadła :) Ciasto jogurtowe też mają pyszne :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: MadameEmma »

Zamówiłam pieczywo w Sopocie, w sklepie Społem przy ulicy Łokietka 21. Zaplecze jest czyste, a obsługa sympatyczna. Dostawa jest codziennie. Zamówiłam dwa produkty: bagietkę i chleb wieloziarnisty. Po odebraniu bardziej szczegółowo opiszę swoje wrażenia. :-) Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sob 17 maja, 2014 17:35 przez MadameEmma, łącznie zmieniany 1 raz.
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: nula »

Anula80

Wracam do wątpliwości z początku wątku. Piekarnia Jarzębińscy swoje produkty bezglutenowe rozwozi do ponad 300 punktów w całym Trójmieście. Z tego część to są ich firmowe punkty a część tylko współpracujące. Personel w tych punktach czasami też się zmienia. Trudno wszystkich wyszkolić co do zasad diety bezglutenowej. Ale zwrócimy producentowi uwagę by przeprowadzał regularne szkolenia.

Natomiast same wyroby o ile nie są otwarte są w pełni bezpieczne.. Piekarnia ma osobny zakład produkujący tylko produkty bezglutenowe. Byłam tam na audycie związanym z licencją na znak przekreślonego kłosa i wszystko sprawdzałam.

Jeśli jakieś wyroby bezglutenowe są w folii na której są okruszki zwykłego chleba to wystarczy strzepnąć okruszki, produkt bezglutenowy wyjąć i przełożyć w inne bezpieczne miejsce. Gluten nie przechodzi przez folię :)

Mają pyszne drożdżówki ...
Obrazek
MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: MadameEmma »

Muszę powiedzieć że jestem w pełni zadowolona i z produktów Jarzębińscy i punktu odbioru pieczywa. Moje zamówienie było przechowywane na półce, oddzielnie od działu wypieków. Rzeczywiście ich pieczywo jest szczelnie opakowane w foliowe woreczki, więc nie ma możliwości żeby coś przedostało się do środka. Natomiast samo pieczywo jest bardzo smaczne i niemalże nie odbiega smakiem od normalnego pieczywa. Bagietka jest bardziej miękka niż pszenne bagietki. Jesli chodzi o ceny, to bagietka kosztowała mnie 3,60, chleb 6 zł (200 i 300g) czyli ceny dużo nie odbiegaja od pieczywa dostępnego w sklepach, a nawet są nieco niższe. Zdecydowanie polecam ten punkt sprzedaży w Sopocie. Na pewno będę testować inne ich produkty.
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Powtórzę jeszcze raz, ja otrzymałam chleb na trzonie w otwartym woreczku i nie sądzę, żeby pracownica sklepu go otworzyła, bo w jakim celu? Uważam, że taki wyjechał z piekarni. Jesteśmy ludźmi i każdy może popełnić błąd. Ale twierdzenia, że taka sytuacja jest "aż niemożliwa" przez w/w piekarnię, nie skomentuję. Szkoda, że nie potrafią się przyznać, że troszkę nawalili :(
Dokładnie tak robiłam, że czyściłam opakowanie, ale to nie zmienia faktu, że i tak warunki przechowywania daleko odbiegały od ideału. Niestety, jest różnica jeżeli odbiera się pieczywo bg w typowej piekarni, gdzie mąka i okruchy są WSZĘDZIE.
Byłam już w innym punkcie w swoim mieście zapytać, czy można u nich zamawiać i odbierać to pieczywo. Mam nadzieję, że będę zadowolona z tego punktu i nie omieszkam tu napisać.
Myślę, że dobrze od czasu do czasu uświadomić firmom, że muszą dokładać wszelkich starań, żeby ich produkty były najwyższej jakości i z zachowaniem wszystkich zasad czystości, bezpieczeństwa, itd.
Gdyby to chodziło tylko o zanieczyszczenia na opakowaniach, to trochę inna sprawa. Ale ten chleb w w otwartym woreczku - po prostu mnie zatkało :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: KLAW »

Witam,
Jestem mamą sześcioletniego chłopca z celiakią. Również kupuję pieczywo Jarzębińskich w Pruszczu Gdańskim (obok starostwa). Od pewnego czasu mój synek schudł i ma słabe wyniki. Szukałam powodu takiego stanu i obawiam się że powodem jest właśnie to pieczywo.
Anula80 ma rację. Nie przestrzegają zasad.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Dokładnie, ja też tam odbierałam. Nie może być tak, że firma wypuszcza z piekarni bezglutenowe pieczywo i reszta jej już nie interesuje. Wszyscy na całym etapie produkcji, sprzedaży aż samego końca muszą mieć świadomość, że niewłaściwe postępowanie stwarza poważne zagrożenie dla nas wszystkich.
Jutro odbieram pieczywo w nowym małym punkcie, jeszcze bliżej mojego domu. Dam znać, jak odbiorę, czy wszystko grało. Młoda ekspedientka zrobiła na mnie dobre wrażenie, oby na tym się nie skończyło. W skrócie sama ją przeszkoliłam, jak takie pieczywo powinno być przechowywane i jak unikać zanieczyszczeń :)
KLAW, może spróbuj zamawiać w innym punkcie, który nie jest typową piekarnią. Myślę, że wówczas ryzyko zanieczyszczenia znacznie maleje. Mieszkacie w Pruszczu Gdańskim? Nie znam nikogo w tym mieście, kto też jest na diecie bezglutenowej
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: KLAW »

Mieszkamy obok Pruszcza, dokładnie Radunica. A Ty? Ja też nie znam stąd nikogo na diecie, a fajnie byłoby wymienić poglądy nie tylko przez forum.
Czekam na info o nowym punkcie.
Podaję też swojego maila, gdybyś chciała sie spotkać. k.langer@op.pl to umówimy się już przez maila.
Pozdrawiam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

KLAW, na pewno się odezwę na priv, jak tylko się ogarnę trochę, bo znowu mamy jazdę bez trzymanki :/
Odebrałam wczoraj bagietkę w sklepie Odido przy ul. Kochanowskiego 6A (obok kebaba Izmir). Wszystko w jak najlepszym porządku :)
Ale chciałabym tu od razu uprzedzić, że wszystkie zamówione produkty bg (dla Pruszcza Gdańskiego przynajmniej) trafiają do sklepu firmowego przy ul. Wojska Polskiego 15 i stamtąd są zabierane do poszczególnych punktów. Mimo wszystko uważam, że jak to pieczywo leży tam do godz. 15-16, to bardziej jest narażone na duże zanieczyszczenia. A do innych sklepów jest zabierane rano, więc to bardziej do mnie przemawia, żeby w innych miejscach odbierać. W każdym razie, ja będę zamawiała albo na tego Kochanowskiego albo do Zielonej Karetki (zdrowa żywność) - nowy sklep na osiedlu Bursztynowym :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: KLAW »

Nie wiedziałam, że można zamawiać w tym nowym sklepie na Bursztynowym. Mam po drodze z przedszkola. Szkoda tylko że to pieczywo i tak przechodzi przez sklep na Wojska Polskiego.
Czekam na kontakt z Twojej strony.
Pozdrawiam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Można tam zamawiać również telefonicznie. Jak zdążysz do godz. 12, to odbierasz następnego dnia.
Mają tam ogromny wybór przypraw Dary Natury, mąkę i nasiona amarantusa Szarłat. Wzięliśmy na spróbowanie chrupki jaglane bezglutenowe - okazały się hitem dla mojego syna. Oby się utrzymali, bo jeden sklep ze zdrową żywnością na Obrońców Pokoju właśnie się zamknął :( ale tam produktów bezglutenowych można było policzyć na jednej ręce - dosłownie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ