Smak Życia

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

A ja miałam okazję spróbować na MDC palmiry (chociaż oni je nazwali palmariny). Jestem na diecie w sumie niedługo i pamiętam jak mi smakowały glutowe :D
Te bg też są rewelacyjne :P
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Mi palmariny (które ja z kolei nazywam palmiery;) też bardzo smakowały. Choć pamiętam jeszcze glutowe, z Francji, to od tych smaku życia też było cięzko mnie oderwać :D Jeden zarzut - wielkość, a właściwie - małość :( Czy słodkie produkty bezglutenowe zawsze muszą być takie tyci, tyci?? Spójrzcie choćby na ciasteczka schara (markizy, czy orangino). Także ciasteczka smaku życia (np. migdałowe) są maciupeńkie. Czy my mamy mniejsze żołądki? ?;) Ja bynajmniej nie zauważyłam :D Palmiery, które leżą na półce w moim najbliższym sklepie spożywczym są - lekko licząc - 5 razy większe. Producenci, nie bójcie się! Większe produkty też znajdą nabywców! :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Panie ze stoiska na pytanie, czy sklep internetowy ruszy, powiedziały "może, ale na razie nie ma takich planów" :/ A to moja ulubiona firma! Palmariny są pyszne (w mojej cukierni nzywają się palemki i są faktycznie dużo większe :P ). Dowiedziałam się wczoraj że zarówno te ciastka, jak i babka marmurkowa będą niedługo w rgularnej sprzedaży. A to, że nie mają sklepu internetowego, też mnie szokuje. Wykopuję ich produkty niemal spod ziemi! :)
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Nie ma co, smak ich produktów jest zdecydowanie lepszy od innych firm, nawet Schara, ale ukrywają się czy co ? Dziwi mnie fakt że nie sprzedają w internecie, choć wydaje się to takie proste. Poczekamy, zobaczymy....
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ja to widzę tak: ceny mają wysokie, sprzedają się na pewno gorzej niż Balviten i Bezgluten, więc prawdopodobnie sądzą, że nie znajdą wielu chętnych kupujących. Stąd też ta produkcja (ilościowo), reklama i marketing są na dość niskim poziomie. Prawdopodobnie boją się ostro reklamować, żeby nie przesadzić z kosztami. Dla takich firm to śmierć. Ale to tylko moja teoria.
Myślę, że Ci klienci, którym nie przeszkadza cena, a smak i jakość niwelują dodatkowo koszty, powinni pisać maile do firmy pobudzające do dalszego rozwijania działalności, poszerzania oferty, promocji, reklamowania się i otwarcia sprzedaży internetowej. Może nie wiedzą, czy są popularni.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Pisałam do nich (o czym wyżej w temacie), ale nawet nie raczyli odpowiedzieć! Ja nie rozumiem działań tej firmy. Choć pewnie Rafał-tata ma rację i wszystko rozbija się o rachunek ekonomiczny.
Rafal_tata pisze:Może nie wiedzą, czy są popularni.
Nie zauwżyli na MDC?? ;)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

W sumie się dziwię, bo założenie sklepu internetowego nie jest przecież drogie,
a wydaje mi się że mieliby wielu klientów.
Konkurencja jest spora, ale kto się nie rozwija...to w końcu traci...bankrutuje taka prawda.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

-ania- pisze:
Rafal_tata pisze:Może nie wiedzą, czy są popularni.
Nie zauwżyli na MDC?? ;)
MDC to szczególny przypadek - szał zakupów, możliwość degustacji, tłum wkoło, kolejki... generalnie szajba ;) W takich warunkach oni też się dobrze sprzedają. Co innego zakupy regularne, kiedy wchodzisz do sklepu eko, patrzysz na ceny i wybierasz kompromisowo: to, co Ci odpowiada, ale w dostępnej cenie. Myślę, że w ich wypadku sklep internetowy to byłby strzał w dychę.
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Może firma doszła do wniosku, że im mniej dostępne będą ich produkty, tym więcej zainteresowania wzbudzą- jeżeli taką metodę przyjęli, to trzeba przyznać, że im się udało :P Rozmawiałam z wieloma osobami, każdy (często bez skutku) poszukuje ich wyrobów, głównie ze względu na walory smakowe- miom zdaniem najbardziej zbliżone do zwykłego, glutenowego jedzenia :)
Ale teraz, kiedy przez lata narobili nam takiego smaku i apetytu, mogliby w końcu wyjść nam na przeciw i ujawnić sie w sieci- chyba wtedy stałabym się ich wierną klientką, bo lubię wszystko,co prdukują :D
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Lolypop pisze:Może firma doszła do wniosku, że im mniej dostępne będą ich produkty, tym więcej zainteresowania wzbudzą- jeżeli taką metodę przyjęli, to trzeba przyznać, że im się udało :P
A żebyś wiedziała, że jest to jedna ze strategii :) Tylko, że te strategie można przecież zmieniać w zależności od rynku... W Krakowie są w Organicu w Galerii Krakowskiej i chyba na Zamenhofa, ale pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Być może taka polityka pozwala im utrzymać się na plusie a nie są zainteresowani wielkimi zyskami. Zresztą do tego trzeba mieć odpowiednie zaplecze i ludzi. Ja raczej nie boleję, że nie maja sklepu internetowego, tak jak nie korzystam ze sklepu glutenexu, gdyż obie firmy mają niewiele produktów, które mi smakują, a dla kilku wafelków wybieram sie do sklepów w których są :)
mamuśka Mariuszka
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

A ja myślę, że może być inaczej. Mogą produkować i sprzedawać za granicę tyle, że polski rynek w obecnym zakresie jest wystarczający. Teraz pytanie, jeśli moja teoria jest prawdą to czy robią to jako "Smak Życia", "Ultraeuropa", czy też po prostu ktoś kto od nich bierze i nakleja swoje etykiety... To taka myśl...
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Słuchajcie, ale się cieszę! Dostałam maila od pani z firmy Smak Życia:
"Witam serdecznie, z przyjemnością informuję, iż w najbliższym czasie ruszy nasz sklepik internetowy. W razie pytań proszę o e-maila, chętnie odpiszę. Pozdrawiam, Agnieszka z Ultraeuropa".
Opłacało się trochę na nich ponarzekać- od razu się zmobilizowali! :D
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A jednak :)
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Nareszcie <brawo> Już nie będę musiała szukać okazji, żeby kupić w Zetce w Bydgoszczy ich niektóre wyroby. :)
ODPOWIEDZ