Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Post autor: Anika78 »

Anulapo kaszankę zapraszamy na południe :)

parówki bez glutenu mają też:
Żywiec-paróweczki dla dzieci z szynki,takie z misiami ,smaczne
Chrzanowska Manufaktura -co najmniej 3 rodzaje,bo z szynki,ale też z cielęciną i z kurczakiem,bardzo smaczne
Drobimex,tych nie jadłam
i wiem jeszcze o Nove,najmniej słone i bez chemii,ale te ciężko spotkać, ja widywałam w Kauflandzie
Jak dzieci,to na pewno desery Monte,maja napis bez glutenu
jak i – Bakus deser mleczny w kubku 130 g: o smaku śmietankowo-waniliowym i o smaku czekoladowo-orzechowym
Kakao Nesquik


,,Obecnie goszczę rodzinę dotkniętą celiakią. Dokładam wszelkich starań by czuli się dobrze. Po ich minach i dobrych humorach jestem pewna, że mi się to udaje"
Tak trzymać!! :)
AgroPodJaworem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lip, 2016 09:06

Re: Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Post autor: AgroPodJaworem »

Nie wiem czy mogę ciągnąć wątek tu, czy mam się przenieść na inny dział.
Ale...do Biedry ostatnio weszły parówki Kani "Na dzień dobry" nie mają w składzie nic z glutenu, w śladowych też nie wypunktowano, To samo pytanie mam dotyczące ich kiełbasek wiedeńskich. Na półce zauważyłam mnóstwo produktów Konspolu! - widzę że Biedra idzie w dobrym kierunku.

No i jest jeszcze kiełbasa lisiecka - ma zachwycający skład, ale czy jest bezpieczna?
A w ogóle to ludzi chorujących na celiakię w Polsce przybywa czy ubywa?

Pozdrawiam ciepło
Iga
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Post autor: Leeloo »

Proszę zadać te pytania w innych wątkach np. Biedronka.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Post autor: Anula80 »

Odniosę się do tematu wątku. Jeżeli mam do wyboru produkt z licencjonowanym przekreślonym kłosem (a naprawdę jest ich coraz więcej) i produkt z jakimś wymyślonym przez kogoś przekreślonym kłosem/produkt bez informacji o glutenie wśród alergenów, wybieram ten pierwszy - licencjonowany. Licencja wymusza na producentach dbałość o bezglutenowość na każdym etapie produkcji, konieczność badań. Dla mnie takie produkty są na pewno bezpieczne.
Oczywiście, są firmy które są rzetelne, a licencji nie posiadają. Z takich również korzystam.

Natomiast co do wędlin H. Kani, mój syn miał bóle brzucha po kabanosach Maestro i od tej pory nie kupujemy wędlin tej firmy
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Post autor: marta_g »

Jeśli chodzi o wędliny, to Tarczyński i Balcerzak mają spory wybór certyfikowanych produktów. W domu już w całości na nie przeszliśmy, mimo że jak na razie tylko u mnie zdiagnozowano celiakię. Jedynie Berlinki kupujemy zwykłe dla reszty rodziny, a dla mnie te bezglutenowe, ale któregoś razu poczęstuję ich swoimi i może też się do nich przekonają ;)
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Re: Czy muszę kupować tylko ze znaczkiem?

Post autor: Domania80 »

Witam. Szukając kiedyś lodów w sklepie trafiłam na Magnum Double zdaje się czekoladowe i tam na opakowaniu pisało "produkt bezglutenowy" ale nie przypominam sobie by był znaczek przekreślonego kłosa. Czy takie produkty gdzie jest wyraźnie napisane tez są bezpieczne?
ODPOWIEDZ