Ziemniaki z sosem czosnkowym

Wszystko co można wyczarować z ziemniaka - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Ziemniaki z sosem czosnkowym

Post autor: gabinia »

Ziemniaki (ilość dowolna)gotujemy a mundurkach.Po ostudzeniu obieramy i kroimy w talarki.Dodajemy do nich cebulkę pokrojoną w drobną kosteczkę i zalewamy wszystko ala sosem zrobionym z oleju(w zależności od ilości ziemniaków)ok pół szklanki z przyprawami i tu również dowolność.Dla tych co nie są na bezglutenowej dodaję vegetę .A dla bezglutenków robię wriację.(w przepisie do oleju dodaje się ocet ale ja tego nie robię i jest ok)
Wszystko delikatnie mieszamy i schładzamy w lodówce.

Sos czosnkowy:
Sól ,pieprz
kubeczek jogurtu naturalnego
200 ml śmietanki 30%
czosnek

składniki mieszamy i w zależności od tego jak mocny sos chcemy uzyskać dodajemy taką ilość czosnku.Ja dodaję ok 3 ząbków (wyciskany oczywiście)

Nakładamy sobie ziemniaczki na talerz i polewamy sosem czosnkowym.Rewealcynie psują do śledzika.

Smacznego!!!
Ostatnio zmieniony pt 27 lip, 2007 11:18 przez gabinia, łącznie zmieniany 1 raz.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Ja ma bardzo prosty sposób na ziemniaczki zapiekane.

Nieduże obrane ziemniaki kroimy na ćwiartki. Wrzucamy na blachę i polewamy olejem, mieszamy. Pieczemy w temp. 200 stopni, od czasu do czasu mieszając, bo się mogą przykleić do blaszki.

Sos czosnkowy: 1 przeciśnięty ząbek czosnku + 4 łyżki majonezu (ja daję Roleski) + 4 łyżki jogurtu bałkańskiego, szczypta soli i cukru.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Potrzebujemy:
ziemniaki, mniej lub więcej, ile mamy ochotę
czosnek (dałam ząbek, można więcej)
ser (dowolny bezglutenowy, może być żółty, może być camembert)
coś mięsnego (ja dodałam szynkę bezglutenową, ale może być jakaś kiełbasa, czy boczek)
kapka oleju do smażenia
pieprz, sól, ulubione przyprawy

Można dodać sos czosnkowy, który robimy z majonezu i 1-2 ząbków czosnku. W zależności od tego, jak bardzo lubimy smak czosnku można dodać więcej czosnku/więcej majonezu.

Ziemniaki obieramy i gotujemy. Ugotowane pyrki kroimy na plasterki lub w kostkę i wsypujemy na rozgrzaną patelnię. Kiedy ziemniaczki zaczynają się rumienić wrzucamy czosnek pokrojony w drobną kosteczkę. Smażymy wszystko, aż poczujemy intensywny zapach czosnku. Dodajemy pokrojony w kawałki ser i coś mięsnego. Wszystko smażymy razem. Na koniec dodajemy ulubione przyprawy. Kiedy cała papka jest już ładnie przyrumieniona przekładamy do miseczki i zajadamy. To bardzo szybki pomysł na obiad, nie wymaga dużej ilości czasu, a jest naprawdę bardzo dobry.

Smacznego!
Ostatnio zmieniony ndz 16 gru, 2012 20:58 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
takazdrowa

Zupa ziemniaczano-cebulowa

Post autor: takazdrowa »

A tutaj przepis na zupkę z ziemniaczkami :)

Moderator: (link wycięty, prosimy podawać przepisy w postach, nie lansować swojego bloga, w którym są przepisy zawierające gluten)
Ostatnio zmieniony wt 05 mar, 2013 14:14 przez takazdrowa, łącznie zmieniany 1 raz.
jenni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 19:05

Re: Ziemniaki z sosem czosnkowym

Post autor: jenni »

ja jeśli zapiekam ziemniaki, to obowiązkowo z serem - przypieczony jest pycha
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ziemniaki z sosem czosnkowym

Post autor: Adrian »

Najlepsze są smażone w ziołach z keczupem :!: :)
ODPOWIEDZ