Kotlety ziemniaczane z serem

Wszystko co można wyczarować z ziemniaka - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Kotlety ziemniaczane z serem

Post autor: Karolcia6 »

Kotlety ziemniaczane z serem

Składniki:
- 60 dag ziemniaków
- łyżeczka masła
- 2 żółtka do masy + 1 jajko do smażenia
- 2 łyżki drobno startego żółtego sera
- sól, pieprz
- olej do smażenia
- bułka tarta – oczywiście bg ;)

1.Ugotowanie i ostudzone ziemniaki przepuszczamy przez maszynkę do mięsa lub dokładnie ugniatamy tłuczkiem na gładkie puree. Dodajemy miękkie masło, żółtka, starty ser i mieszamy na gładką masę.
2.Masę ziemniaczaną przyprawiamy do smaku solą i pieprzem. Miskę przykrywamy i na pół godziny wkładamy do lodówki.
3.Wilgotnymi dłońmi formujemy niewielkie podłużne kotlety. (Kto lubi się bawić i ma w domu Tadka niejadka, może uformować jakieś inne kształty np. rybki – wiem, że działa.) Następnie smażymy jak zwykłe kotlety.

Ja robiłam mniejszą porcję, bo sama w życiu bym tyle nie zjadła i jak zawsze wszystko robię „na oko” ;) Do jednej części dodałam bazylię. Mi smakowało.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Karolcia6, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

mi i mojemu synkowi tez smakują kotlety ziemniaczane , chociaż robie je bez sera ,a zamiast jaka kurzego daje jaja przepiórcze :D
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

Spróbujcie dodać marchewkę zmieloną do ziemniaków zmielonych. Powstaje fajny kolor ciasta a smak jest lekko słodki. Pycha. :P
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Bardzo fajny przepis :)
Karolcia6 pisze: i jak zawsze wszystko robię „na oko”
ja też :D
Obrazek
grubymiś
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 281
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 19:33
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: grubymiś »

Kochani, a propos kotletów z serem,
czy ktoś z Was mógłby mi podać nazwę sera żółtego, który byłby bezpieczny, bez glutenu.
Pytałam na PW doświadczonej forumowiczki, która odpowiedziała mi, że nie spotkała się z bezglutenowym żółtym serem. :(
Please, help me :|
Ostatnio zmieniony wt 16 lut, 2010 21:29 przez grubymiś, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

grubymiś pisze: Pytałam na PW doświadczonej forumowiczki, która odpowiedziała mi, że nie spotkała się z bezglutenowym żółtym serem.
Hmm, ale jak to? :galy:
W sensie żółty ser z definicji jest bezglutenowy, skład porządnego sera to mleko i podpuszczka, nic albo niewiele więcej. Błagam, nie dajmy się zwariować!
Owszem, trzeba uważać na to, co się kupuje, bo pojawiają się ostatnio często wyroby seropodobne (żółte, topione i białe), zagęszczane skrobią i pełne innych świństw - ale to nie są żółte sery! Trzeba patrzeć na cenę i nazwę - a jak się da, to na skład oczywiście. Moim zdaniem jak coś kosztuje od powiedzmy 22-24 zł wzwyż za kilo, to jest to normalny ser żółty.
Tu jeszcze krótki wątek o serach: viewtopic.php?t=1187&highlight=%BF%F3%B3ty+ser
Ostatnio zmieniony wt 16 lut, 2010 21:51 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
grubymiś
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 281
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 19:33
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: grubymiś »

Dziękuję za odpowiedź.
Kiedyś, bardzo lubiłam ser żółty o nazwie Liliput z Biedronki. Przy najbliższej okazji w tym sklepie przyjrzę się dokładnie składowi, bo jak wiadomo w Biedronce taniej...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Myślę, że da się nawet taniej: Złoty Mazur, Gouda, Edamski to sery, które nie sięgają 20 zł (przynajmniej w mojej okolicy), a składy mają OK.
grubymiś
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 281
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 19:33
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: grubymiś »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Gruby miś pozdrawia ;)
ODPOWIEDZ