Wakacje 2006 - może w górach

Nie organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

Wakacje 2006 - może w górach

Postprzez Barbi » Śr 24 maja, 2006 14:26

Jestem matką 4-letniej dziewczynki u której stwierdzono celiakię. Jest już na diecie od 3 lat. Chciałbym ją zabrać w tym roku nad morze na tydzień lub dwa, ale koszty wyjazdów i noclegi w ośrodkach są bardzo drogie. Wpadłam na pomysł, i szukam osoby lub rodziny która miałaby ochotę na spędzenie wakacji w górach. Mieszkamy ok 60 km od Zakopanego.
Dysponuję pokojem z łazienką i aneksem kuchennym, który mogłabym udostępnić na czas wakacji. W zamian oczekuję na jakiś pokoik w nadmorskim miasteczku.
Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
Ostatnio edytowano Pt 02 cze, 2006 10:14 przez Barbi, łącznie edytowano 1 raz
Barbi
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez vixi » So 27 maja, 2006 23:56

oj szkoda, że nie mieszkam nad morzem - po pierwsze bardzo je kocham po drugie mogłabym się z chęcią wtedy wakacyjnie z tobą zamienić na życia :D niestety mieszkam na śląsku a tu raczej mało kto chce spędzać wakacje :D ale jak sie przeprowadze kiedyś nad morzem to dam znać :-k
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz

czy nikt nie wyjeżdża na wakacje

Postprzez Barbi » Cz 01 cze, 2006 21:44

[-o< od kilku dni czekam naodpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w wiadomościach, ale jakoś nie widzę zainteresowania.Albo temat nieciekawy, albo znowu coś zamieściłam nie tam gdzie trzeba :-k
Proponuję wakacje w GÓRACH !!!
Napiszcie cokolwiek [-o<
Barbi
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Magdalaena » Pt 02 cze, 2006 00:56

Wcale się nie dziwię, ze nikt nie odpowiedział na Twoją ofertę. Musiałaby to być osoba:
- znad morza
- pragnąca wyjechać w góry
- będąca w podobnej co Ty sytuacji finansowo - rodzinnej (ja np. nie chciałabym wpuszczać do swojego domu w czasie mojej nieobecności obcej bądź co bądź osoby)
Na forum jest zbyt mało uczestników, żeby ktoś taki mógł się trafić. Ale może spróbuj poszukać oferty przed lub po sezonie, ewentualnie skuś się na gospodarstwo agroturystyczne - to może być naprawdę niedrogie, a Ty będziesz miała dostęp do kuchni i sama coś możesz małej ugotować. Zdarzało mi się nocować w takich gospodarstwach i było bardzo w porządku, aczkolwiek na dalszą metę niechybnie bym się zanudziła (pewnie czteroletnie dziecko spojrzy na to inaczej)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez MariuszO » Pt 02 cze, 2006 10:07

Magdalaena napisał(a):ewentualnie skuś się na gospodarstwo agroturystyczne - to może być naprawdę niedrogie, a Ty będziesz miała dostęp do kuchni i sama coś możesz małej ugotować. Zdarzało mi się nocować w takich gospodarstwach i było bardzo w porządku, aczkolwiek na dalszą metę niechybnie bym się zanudziła (pewnie czteroletnie dziecko spojrzy na to inaczej)

Magdalaena ma rację - to chyba najlepsza alternatywa. Jeżeli szukasz czegoś nad morzem polecam okolice miejscowości Osieki (niedaleko Koszalina, kilka kilometrów od Mielna). Byłem tam osobiście i są tam całkiem ciekawe gospodarstwa agroturystyczne, można równiez wynająć pokój (pokoje). Atrakcji mnóstwo dookoła morze, jezioro(!), konie, rowery, wszytko to co się wiąże z wodą i to co się wiąże z agroturystyką. Ceny są w miare przystępne, a ludzie w większości sympatyczni.

A co do wymiany: też bym w sumie miał opory zostawić dom obcym osobom...

(temat dobry w dobrym miejscu, tylko niepotrzebnie teraz zakładałaś nowy wątek :wink: , bać się nie trzeba pisać najwyżej moderatorzy posprzatają)
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez asiar » Pt 02 cze, 2006 14:14

Corocznie robimy sobie wczasy właśnie nad morzem, więc nie możemy być "wymiennikiem" dla Barbi, ale załatwiamy to w ten sposób, że szukamy krótko przed sezonem ofert i wynajmujemy całe mieszkanko (ostatnio w Ustce, 80 zł za dobę za całe mieszkanie), no i możemy korzystać z kuchni, pralki, telewizora itp. Trochę produktów (mąka, makaron itp.) zabieram z sobą, inne oczywiście kupuję na miejscu. Trzy razy sprawdziło się znakomicie (3x, bo 3 lata żyjemy z dietą Ani). Są to oferty dla turystów, więc nie jest to też wpuszczanie obcych między swoje osobiste rzeczy, a amortyzacja i pewne ryzyko zniszczeń jest chyba jakoś wliczone w cenę
Ostatnio edytowano Pt 02 cze, 2006 14:15 przez asiar, łącznie edytowano 1 raz
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

sprostowanie

Postprzez Barbi » Pt 02 cze, 2006 14:19

Chyba siężle wyraziłam. Nie chcę aby była to wymiana w tym samym czsie. Najpierw ktoś przyjeżdża do nas a potem my do niego, lub na odwrót.
Zapomniałam o tym, że dzisiaj można właśnie w ten sposób trafić na niezłego "naciągacza"
Dzęki za cenne spostrzeżenie.
Czy ma ktoś może namiary na takie gospodarstwa agroturystyczne.
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich
Barbi
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez dmx » Cz 03 sie, 2006 11:00

A ja sie zastanawiam nad wakacjami`2007 i z checia jechalbym w gory na kilka dni lub nad morze,
ale nie mam z kim :wink:
A poza tym nawet nie wiem czy dostane urlop latem - jestem poza Polska, tak zapracowany ze ledwo znalazlem czas by tu zajrzec.

Jest ktos chetny na wakacje z nieznajomym? :wink:
dmx
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Basia P » Wt 08 sie, 2006 15:05

Wakacje 2007!!! Przyznam szczerze,ze jestem w szoku bo ja nawet nie mam planow na wrzesien 2006.
Basia P
Basia P
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez KRUPCZATKA » Wt 08 sie, 2006 15:15

Ja nie mieszkam nad samym morzem,ale popytać zawsze mogę jakby co...Może by się coś znalazło?! :D
Chciałabym,żeby mi się chciało,tak jak mi się nie chce...
KRUPCZATKA
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez dmx » Śr 09 sie, 2006 10:43

Mysle o 2007 bo w 2006 nie chca mnie puscic :frown:
Ale jak juz mnie puszcza, albo jak sam zjade (co predzej czy pozniej nastapi) - sprobuje jechac nad morze i w gory :wink:
dmx
Forumowicz
Forumowicz

Powrót do Inne wydarzenia