OT wydzielony z wątku o szamponach

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez edyta » Pn 12 mar, 2007 10:11

No toż jak w poście który powyżej już zamieściłam wyraźnie napisałam że dotyczy to alergii i to postaci skórnej. Nie pisałam, że chodzi o celiakę. Więc jeśli ktoś takowych problemów nie ma to moze spokojnie myć się i smarować czym chce.
Ale zastanawia mnie coś innego, bo ostatnio z wątków można wywnioskować, że forum już nie jest dla osób na diecie bezglutenowej, z różnych względów (celiakii, alergii,duringa, przejściowych nietolerancji). Przecież często zdaża się że sie pisze o czymś co dotyczy np. osób z alergią na gluten, i się to zaznacza wyraźnie kogo to dotyczy, a za chwilę spotyka się z tłumaczeniem co to celiakia i że to akurat tego mozna by czytać forum nie dotyczy. Można by rzec że ci co cierpią na celiakę nie widzą że inni mnimo że maja podobne problemy, to borykają się tez z innymi problemami...
mamuśka Mariuszka
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez kabran » Pn 12 mar, 2007 14:35

edyta napisał(a):Ale zastanawia mnie coś innego, bo ostatnio z wątków można wywnioskować, że forum już nie jest dla osób na diecie bezglutenowej, z różnych względów
Hmmmm.... Ja takiego wrażenia nie odniosłam, mimo że na diecie jestem "z różnych innych przyczyn". Fakt, że celiacy/rodzice celiaków/krewni i znajomi celiaków stanowią większość wśród użytkowników, może stąd ta pozorna "dominacja"? Staram się jednakowo odpowiadać wszystkim.... Głupio mi... Edyto, jakiś przykład może?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez edyta » Pn 12 mar, 2007 16:28

No właśnie, ... myślałam, że tak jak piszesz jest to forum dla osób nie spożywajacych glutenu z różnych przyczyn, bądź posiadających tylko bliskich na takiej diecie.
Może sie nie zrozumiałyśmy, ale takie wrażenie mozna mieć czytając niektóre watki, między innymi w tym tak wyszło... bo wytłumaczę... kilka osób po sobie w postach pisze, że im takowe kosmetyki nie służą, kilka z nich można wywnioskować ma po prostu alergię i nie piszą że szkodzą im przy celiaki a raczej z innych przyczyn a tutaj po chwili pojawia sie tłumaczenie, zeby nie mylić celiaki. Przepraszam moze nie zrozumiałam twojego postu ale wyglądało to tak, jesli masz celiakę to ci nie zaszkodzi, a my po prostu piszemy, że jesli ktoś ma alergię to może zaszkodzić. Może bym na to nie zwróciła uwagi, ale takie odpowiedzi pojawiają sie często, a przecież zarówno ci co mają alergię i ci co są celiakami mają te same problemy, alergicy czasami może maja jeszcze problemy innej natury. :067:
mamuśka Mariuszka
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Ola* » Pn 12 mar, 2007 19:21

Edyto, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Muszę w tym wypadku stanąć w obronie kabranki.
Po pierwsze - jestem osobą z Duhringiem i nigdy ani przez minutę nie poczułam że nie jest to forum dla mnie.
Po drugie - ja widzę całą sprawę tak: Kabranka odpisała Gosi na jej pytanie dotyczące szamponu, które zadała Gosia w wątku pod tytułem "kosmetyki i szampony". Gosia wyraźnie pisze, że się zastanawia się czy jej szampon nie zaszkodzi i że nie ma objawów zazwyczaj żadnych objawów skórnych. Mimo, że odpowiedź można wywnioskować z treści wątku, karbanka uprzejmie odpisuje, że w takim wypadku nie ma się czym martwić i że nic nie powinno się wydarzyć jeśli Gosia nie ma alergii. A Ty w tym momencie twierdzisz, że jest to forum nieprzyjazne nie - celiakom. Nie bardzo widzę dlaczego tak negatywnie zinterpretowałaś tą odpowiedź. Może są tu jakieś ukryte posty, których ja nie widzę ;) I nie mam pojęcia jaki związek z pytaniem Gosi i udzielną na nie odpowiedzą ma fakt, że Ty pisałaś o alergii i postaci skórnej.

Swoją drogą, dopiero teraz zrozumiałam, że pisałaś o objawach alergicznych na kontakt z pszenicę. Nie o alergii pokarmowej, ani nie o chorobie Duhringa. Jak więc widać, mimo, że uważasz, że napisałaś wyraźnie, ja nie odczytałam Twojego posta zgodnie z Twoim intencjami. Więc może lepiej, że temat jest wałkowany 5 razy. Dzięki temu, jeśli do tego wątku trafi osoba niezorientowana w temacie, nie wyciągnie fałszywych wniosków.
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez kabran » Pn 12 mar, 2007 19:48

Edyto. Czasem tak jest, że cokolwiek się zrobi, to i tak się ktoś przyczepi. Odpowiedziałam na zwyczajne pytanie Gosi, zadała je wcześniej w SB, ale przeniosła do (zdawałoby się) odpowiedniego tematu. I proszę. Życie jest pełne niespodzianek. Jak mawia Pewien Mądry Człowiek: "Każdy dobry uczynek musi zostać ukarany". Pozdrawiam i życzę więcej dystansu do świata. :)
Olu*. Dziękuję :)
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez edyta » Wt 13 mar, 2007 09:31

Jeśli kogoś uraziłam to :| nie miałam takiego zamiaru. Jeżeli piszę, ze takie wrażenie nieraz mam, a to jest moje osobiste odczucie i skoro zostałam od razu napiętnowana to nie ma sensu dalej tłumaczyć.
Dodam tylko że zawsze uważałam, że wspaniale że jest takie forum, że osoby niezorientowane mogą sie wiele dowiedzieć.
mamuśka Mariuszka
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez kabran » Wt 13 mar, 2007 20:46

Ja myślę, że pora zakończyć ten nieco przydługi OT. Wynikło kilka nieporozumień, ktoś się obraził, potem ktoś inny się obraził... Jeszcze trochę i wszyscy się na siebie poobrażamy. I do kogo wtedy będę pisała??? :D ;) Pax! Pax! ;)
Obrazek
kabran
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Rafal_tata » Śr 14 mar, 2007 02:41

Jako nie-moderator udzielam Wam nagany :P
Sio! wszystkie razem, na PW... połowa wątku to tłumaczenie, co ktoś chciał powiedzieć :D
Czuję się jakbym oglądał jakiś tok szoł z politykami obecnego rządu :diabelek:
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Powrót do Archiwum