Wykaz produktów - przeklejam ze starego forum

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Wykaz produktów - przeklejam ze starego forum

Post autor: Rafal_tata »

Przeszukałem stare forum i odnalazłem wątki, w których zebrane zostały produkty bezglutenowe (np. wg producentów). Jeżeli administratorzy tego forum dojdą do wniosku, że za dużo zamieszania zrobiłem, to proszę o korektę :oops:

PRODUKTY NESTLE DOZWOLONE PRZY CELIAKII

CONFECTIONERY
CZEKOLADY NESTLE
Classic pełnomleczna
Classic orzechowa
Classic z rodzynkami i orzechami
Nesquic
CZEKOLADY TWARDE
Alpejska
Oryginalna mleczna
Klasyczna gorzka
Malajska
Bakaliowa
Orzechowa mleczna
Biała
CZEKOLADY NADZIEWANE
Truskawkowa
Alpejska z karmelem
Orzechowa
Kokosowa
Wiśniowa
Malinowa
Adwocat
Cappucino
CZEKOLADA NIE LADA
Nie lada z Całymi Orzechami
Nie lada z Całymi migdałami
Mleczna z bakaliami
Biała z bakaliami
BOMBONIERY I PUDEŁKA
Słodkie Życzenia Deserowe
Słodkie Życzenia Mleczne
Słodki Upominek Mleczny
Słodki Upominek deserowy
Słodki podarunek Mleczny
Słodki Podarunek Deserowy
Słodki Prezent Mleczny
Słodki Prezent Deserowy
Róża
Śliwka w czekoladzie
Ptasie Mleczko Śmietankowe
BATONY
Alpejska z karmelem
Truskawkowa
Kokosowa
Pinokio
CUKIERKI
BRANDO
Brando Mix 5 Smaków
Brando Truskawkowe
Brando Cytrynowe i pomarańczowe
Brando Vita
Brando Mini
Brando Mini Nadziewane
Brando Cristal
Landryny
Malinki
MIĘTOWE
Dropsy Miętowe
Dropsy Miętowe EXTRA Mocne
Minties Super
Minties Classic
Minties EXTRA Mocne
Minties Cytrynowe
Faworytki Miętowe
ICE
TOFFI I INNE
Arachidki
Kukułki

BEVERAGES
NAPOJE CZEKOLADOWE
NESQUIK
NESCAFE
NESCAFE Classic Paluszek
NESCAFE Classic 3 in 1
NESCAFE Classic 3 in 1 display
NESCAFE Classic
NESCAFE Classic bez kofeiny
NESCAFE Expresso
NESCAFE Gold
NESCAFE Gold STRONG BLEND
NESCAFE Gold bez kofeiny

BABY FOOD
MLEKA DLA NIEMOWLĄT
NAN 1
NAN 2
NAN H.A. 1
NAN H.A. 2
NAN AR (puszka)
NAN 2 Bifidus
Mleko Nestle Junior Bifidus
Mleko Nestle Junior wanilia
Mleko Nestle Junior z Miodem
Mleko Nestle Junior R
KASZKI DLA NIEMOWLĄT
Kleik ryżowy
Kleik kukurydziany
KASZKI OD 5 MIESIĄCA
Ryżowa
Ryżowa z jabłkami
Ryżowa z malinami
Mleczno-ryżowa
KASZKI OD 7 MIESIĄCA
Ryżowa z gruszkami i jabłkami
KASZKI OD 10 MIESIĄCA
Mleczno-ryżowa z bananami
Mleczno-ryżowa z pomarańczami
Mleczno-ryżowa z truskawkami
Mleczno-ryżowa z malinami
Mleczno-ryżowa wieloowocowa
Mleczno-ryżowa z morelami
Mleczno-ryżowa waniliowa
KASZKI POWYŻEJ 1 ROKU
Mleczno-ryżowa z kakao
Mleczno-ryżowa z miodem
SINLAC

CULINARY
KONCENTRATY PRZYPRAW W PŁYNIE
Przyprawa do zup, sosów, sałatek
Przyprawa z płynie Maggi
KONCENTRATY PRZYPRAW
Żelatyna spożywcza
Kwas cytrynowy spożywczy
MAJONEZ
Majonez dekoracyjny
Majonez sałatkowy
Majonez Light niskotłuszczowy
SOSY MAJONEZOWE
Sos czosnkowy
Sos tatarski
FIXY
Do potraw chińskich
GALARETKI
O smaku truskawkowym
O smaku poziomkowym
O smaku morelowym
O smaku brzoskwiniowym
O smaku wiśniowym
O smaku malinowym
O smaku agrestowym
O smaku cytrynowym
O smaku pomarańczowym
KISIELE
O smaku poziomkowym
O smaku wiśniowym
O smaku morelowym
O smaku malinowym
O smaku cytrynowym
O smaku truskawkowym
O smaku żurawinowym
O smaku pomarańczowym
KISIELE TURBO
O smaku cytrynowym
O smaku truskawkowym
O smaku wiśniowym
O smaku jabłkowym
O smaku pomarańczowym
O smaku brzoskwiniowym
BUDYNIE INSTANT
O smaku waniliowym
O smaku czekoladowym
O smaku toffi
O smaku cappucino
DODATKI DO CIAST I DESERÓW
Cukier waniliowy
Śnieżynka

wyslane przez Nastka dnia 2003-09-02 01:15:13
--------------------------------------------------------------------------------
Od TSM dostalam odpowiedz,ze wszystkie produkty oprocz jogurtu z miodem i ziarnami zboz sa bez glutenu.Jezeli chodzi o jogurty,to ja jem tylko z TSM. Przy okazji,moze ktos ma informacje o produktach firmy Hochland?..

wyslane przez Basia dnia 2003-09-02 09:30:07
--------------------------------------------------------------------------------
Jakiś rok temu kontaktowałam się z Hochlandem. odpowiedzieli, że wszystkie ich wyroby są

bezglutenowe, także serki smakowe itd.
Czy mógłbyś rozwinąć skrót "TSM"?

wyslane przez Nastka dnia 2003-09-02 20:32:55
--------------------------------------------------------------------------------
TSM to Torunska Spoldzielnia Mleczarska.Ich produkty sa m.in. w marketach Kaufland.Fajnie ze Hochland jest bezpieczny :)

wyslane przez Ilona dnia 2003-09-04 18:11:13
--------------------------------------------------------------------------------
Czy mam rozumieć, że płatki kukurydziane z Nestle nie są dla nas do spożycia?

wyslane przez Kamila dnia 2003-09-04 19:36:53
--------------------------------------------------------------------------------
W płatkach kukurydzianych znajdziesz bądź maltozę bądź słód. A jedno i drugie jest nie dla nas. Niestety. Pozdrawiam

wyslane przez Wojtek dnia 2003-09-04 19:54:33
--------------------------------------------------------------------------------
Nestle nie może oficjalnie powiedzieć, że ich płatki są bezglutenowe, bo nie są spełnione wszystkei formalne warunki po temu. Ale podobno robili kiedyś badania i są.

wyslane przez Nastka dnia 2003-09-05 17:59:05
--------------------------------------------------------------------------------
Na dowod tego co napisal Wojtek,oto odpowiedz ktora otrzymalam od Nestle na temat platkow:

Szanowna Pani,
W związku z Pani pytaniem pragniemy poinformować, iż niestety nie mamy wydzielonej linii do produkcji płatków Snow Flakes , w związku z tym nie możemy wykluczyć przypadkowego zanieczyszczenia śladowymi ilościami glutenu. Pragniemy również poinformować,że w związku z licznymi zapytaniami konsumentów dysponujemy wyrywkowymi danymi nt. zawartości gliadyny w naszych produktach (analizy zostały przeprowadzone w Pracowni Immunologii Centrum Zdrowia Dziecka). Według tych analiz zawartość gliadyny w płatkach Corn Flakes oraz w płatkach Snow Flakes i Gold Flakes wynosi poniżej 1mg/100g (wartość uznana w Polsce jako wartość progowa dla żywności bezglutenowej). Pragniemy jednak podkreślić,że nie wykonujemy rutynowych badań i dane, które posiadamy są orientacyjne i moga służyć jedynie jako informacja do skonsultowania z lekarzem.
mamy nadzieję,że powyższe informacje pomogą Pani w ustaleniu ( w
porozumieniu z lekarzem) właściwej diety.

serdecznie pozdrawiam
Joanna Scheuring-Wielgus
serwis konsumenta


Dla osob które zakupily inforator
WYKAZ PRODUKTOW BEZGLUTENOWYCH
Podane w informatorze produkty - niektore czekolady Wedla i Wawela NIE SA JUZ BEZPIECZNE W DIECIE BEZGLUTENOWEJ GDYZ ZAWIERAJA BIALKA PSZENICY!!!

Supermarkety i zwykłe sklepy spożywcze:
- ketchup Heinz, ma napis "produkt bezglutenowy".

wyslane przez jolka dnia 2003-03-05 19:23:22
--------------------------------------------------------------------------------
ketchup McDonalds kupiony w marketach też ma napis bezglutenowy
Zelki Haribo też mają oznaczenie bez glutenu i bez laktozy
no i osławione paszteciki z Mispolu Trojaczki też miały napis że są bez glutenu .Piszę miały bo podobno przestali je produkować bo nie cieszyły się powodzeniem.

wyslane przez Kamila dnia 2003-03-05 20:44:47
--------------------------------------------------------------------------------
DOstałam informacje z firmy POLGRUNT, że ich produkty: krajanka sojowa, kostka sojowa, granulat sojowy, filety sojowe, schabowe kotlety sojowe a la schabowy, schabowe kotlety z soi, medaliony sojowe, sery tofu i płatki sojowe (produkowane z ziaren soi) są bezglutenowe.
Mam nadzieję, że to prawda.

wyslane przez Kamila dnia 2003-03-05 20:56:50
--------------------------------------------------------------------------------
Jeszcze zapomniałabym...wszyscy wiedzą, że produkty dla małych dzieci są bezglutenowe (kaszki, zupki itd.), przynajmniej niektóre. Ja ostatnio odkryłam bardzo dobre desery dla dzieci od 10 miesiąca firmy hipp (chyba tak jakoś). Desery są o smaku czekoladowym i wanilinowym...niestety, są nieco drogie (6 złotych za dwie sztuki po 125 gram). Ale bardzo dobre. A cpo do deserów polecałabym także budynie sojowe!

wyslane przez Kamila dnia 2003-03-05 21:37:15
--------------------------------------------------------------------------------
WINIARY, budyn czekoladowy.W składzie ma mąkę ziemniaczaną i kukurydzianą i nic więcej podejrzanego.

wyslane przez Ilona dnia 2003-03-06 09:04:56
--------------------------------------------------------------------------------
Bezgloutenowe są też desery BAKOMY-Bakuś(różne smaki)cena od 0.99zł do 1,25zł i deser Korona około 1,30zł(ten zawiera modyfikowaną skrobię kukurydzianą)

wyslane przez jolka dnia 2003-03-06 10:10:54
--------------------------------------------------------------------------------
Od DANONA otrzymałam odpowiedż że oni oznaczają swoje produkty tzn. że te produkty które maja gluten mają to napisane .Sprawdzałam zgadza się .

wyslane przez Róża dnia 2003-03-06 12:10:44
--------------------------------------------------------------------------------
LODY
----------
Lody waniliowe TESCO (ok. 3 zł za litr). W składzie mają mączkę z chleba świetojańskiego i gumę guar. Lody waniliowe FAMILY FROST (ok. 6-7 zł za litr), ten sam skład. Lody czekoladowe Double Choc FAMILY FROST (cena ok. 6-7zł/litr). W składzie dodatkowo syrop glukozowy, wg. producenta "absolutnie bezglutenowy". Poza tym miła pani z Family Frost poinformowała mnie, że właśnie ze względu na dużą ilość podobnych telefonów (z zapytaniem o skład) i wprowadzone przez Shollera standardy obecnie na swoich wyrobach piszą dokłany skład, nie tylko E-coś tam (np. mączka chleba świętojańskiego

E-410). Bardzo sympatycznie, nie uważacie? Byle więcej producentów miało na to ochotę...

wyslane przez Joanna dnia 2003-03-06 15:57:08
--------------------------------------------------------------------------------
Wlasnie dostalam wiadomosc od Heinz`a i brzmi tak optymistycznie ze sama nie wiem co o tym myslec. Zamieszczam calosc i blagam o opinie kogos zaawansowanego :)

Dzien dobry,

Glutenu nie zawierają następujące produkty:
1. Sosy ciepłe Pudliszki:
- Sos do makaronu z papryką
- Sos meksykański do gulaszu
- Sos do kurczaka slodko-kwaśny
- Sos do makaronu boloński

2. Sosy zimne Pudliszki:
- Sos chrzanowy
- Sos tatarski
- Sos meksykański
- Sos musztardowy
- żurawina
- Chrzan

3. Musztardy Pudliszki: wszystkie smaki

4. Keczupy Heinz, sosy zimne Heinz (czosnkowy, pieprzowy, chilli,
egzotyczny), sosy przyprawowe ABC Heinz, tuñczyk Heinz, warzywa w puszkach Pudliszki, mieszanki warzywne Pudliszki w słoikach, koncentrat pomidorowy, pomidory całe w soku pomidorowym, pomidory krojone w soku pomidorowym, sok ze świeżych pomidorów w butelce, sok pomidorowy w kartonie

5. Dania gotowe:
Flaczki wołowe, Bigos, Kurczak w sosie słodko-kwaśnym, Indyk z fasolą
po meksykańsku, Wieprzowina w sosie chilli, Indyk w sosie chinskim,
Chilli z mięsem po teksańsku

6. Marka Międzychód: dżemy, powidła, żurawina do mięsa, Marmolada,
Wiśnie drążone do ciast, keczupy, soki pomidorowe, koncentrat
pomidorowy

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Lech

wyslane przez Joanna dnia 2003-03-06 15:59:42
--------------------------------------------------------------------------------
No i jeszcze jedna odp na moja prosbe o info, tym razem od BAKOMY:
Pani Joanna Gorzan

Szanowna Pani
Do naszych produktow jogurtow, serkow, puddingow smakowych lub
owocowych (oprocz produktow z ziarnami zboz) nie uzywamy skladnikow ze zboz zawierajacych gluten. Jednak nie mamy badan potwierdzajacych, ze nasze produkty sa bezglutenowe. Dodajemy np. skrobie kukurydziana ale nie mamy atestu, ze kiedys na tych urzadzeniach ktos nie przemielal np. pszenicy. Jogurt naturalny BAKOMA i kefir BAKOMA sa produktami do ktorych dodawane sa tylko skladniki uzyskane z mleka i nie mieszaly sie nigdy w procesie produkcji ze skladnikami roslinnymi.

Kotecka Krystyna
tel/ 046 86 40 613
Dział Badań i Rozwoju


wyslane przez Joanna dnia 2003-03-06 16:08:27
--------------------------------------------------------------------------------
Przed chwila dzwonil do mnie bardzo bardzo mily pan SZNURA. Znacie jego SUROWKI? Wiem, ze surowki mozna robic samemu, ale ja po prostu nie mam czasu!!! Albo mi sie nie chce. Jestem mile zaskoczona zainteresowaniem okazanym przez te firme. Powiedzial ze wszystkie surowki sa ok, a sklad majonezu: zoltko w proszku, skrobia kukurydziana, guma ksantanowa, guma guar, musztarda, ocet, olej roslinny. Nawet podal nazwe i kontakt do firmy produkujacej ten majonez i inne sosy. Jest to firma Folwark z Jankowic +48 67 44 118. A kontakt do firmy Sznura to sznura@sznura.pl tel.+61 817 16 66. Pan powiedzial ze zainteresowal sie sprawa i bedzie myslal o nas :) Jak zwykle - poprosze o wasze opinie :)

wyslane przez Ilona dnia 2003-03-06 19:44:09
--------------------------------------------------------------------------------
Co do bakomy wolę wierzyć, że nie są "zanieczyszczone" glutenem i dalej je kupować.Dzięki za wieści od Heinz`a :)

wyslane przez Danusia dnia 2003-03-06 23:13:34
--------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chodzi o WINIARY, to jest pewien drobny problem. Wtedy, kiedy prosiłam ich o informacje na temat wiadomy (gluten), a było to w roku 1999 lub 2000, to odpisali mi, że nawet to co jest u nich teoretycznie bezglutenowe produkują na tych samych liniach technologicznych co i produkty glutenowe...
Ja ich na wszelki wypadek skreśliłam, choć - być może - dla celiaków nie są te wspólne linie aż tak istotne jak dla alergików.
Danusia

wyslane przez Joanna dnia 2003-03-07 09:42:22
--------------------------------------------------------------------------------
Dlaczego tak trudno o jasna i prosta odpowiedz: TAK albo NIE? Za wiele tych "moze mozna" jak dla mnie. Wciaz sie gubie, ale jest coraz lepiej :) Czy leki mozna tylko te z listy????
Zadnych innych???

wyslane przez Jola-Gabrysia dnia 2003-03-07 15:26:31
--------------------------------------------------------------------------------
ZAKŁADY MIĘSNE LMEAT ŁUKÓW-lista wyrobów nie zawierających glutenu.

WĘDLINY

Baleron podlaski
Boczek wędzony bez żeberek
Boczek wędzony wyborowy extra
Boczek bez żeberek wędzony gotowany
Kiełbasa mielona
Kiełbasa łososiowa
Kiełbasa podwawelska
Kiełbasa zwyczajna
Kiełbasa zwykła
Kiełbasa swojska
Kiełbasa łukowska
Kiełbasa kasztelańska
Luncheon meat
Metka tatarska
Metka cebulowa
Mortadela wiedeńska
Parówki łukowskie
Pieczeń wiedeńska
Polędwica hetmańska
Polędwica łukowska
Polędwica drobiowo wieprzowa
Polędwica liliput
Salami łukowskie
Salami śniadaniowe
Szynka z indyka
Szynka wołowa łukowska
Szynka delikatesowa
Szynka kryńska
Szynka staropolska
Wędzonka łukowska

KONSERWY

Szynka wołowa
Łopatka mielona
Szynka mielona
Szynka familijna
Boczek wieprzowy w galarecie
Luncheon meat
Konserwa łukowska
Luncheon meat śniadaniowy
Wieprzowina gulaszowa
Konserwa saperska
Golonka łukowska
Konserwa łukowska

Może to być ściągawka do sklepu. Poszukuję takiej ściągawki ze słodyczami liczę na was. Znalazłam też paróweczki z cielęciną- sokolik
SOKOŁÓW S.A ODDZIAŁ ZAKŁADY MIĘSNE JAROSŁAW produkt polecany przez INSTYTUT MATKI I DZIECKA w składzie jest mąka ziemniaczana .

Oto informcja od TERRAVITY:

Proszę Pani !
Czekolady i wyroby czekoladowe naszej firmy nie stanowią dla Pani zagrożenia . Nie mają w swoim składzie glutenu . Zachęcamy więc do spróbowania i życzymy smacznego .
Fajnie. A co do Bakomy to mają jedną odpowiedżź dla wszytskich, też taką otrzymałam. A na Winiary będę uważała. Pozdrawiam

wyslane przez Danusia dnia 2003-03-07 20:36:44
--------------------------------------------------------------------------------
Praktycznie taką samą listę dostałam z ŁUKOWA w marcu 1999. Zakładam, że Twoja jest świeższej daty, mam rację? Jak już kiedyś pisałam, takich list od różnych producentów mam sporo (ze słodyczami też), ale wszystkie sprzed 3-4 lat. Właściwie należałoby je zweryfikować.

wyslane przez Krzysiek dnia 2003-03-09 10:21:42
--------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli chcecie gdzieś wyjechać można zamiast chleba używać pieczywa ryżowego WASA (na opakowaniu znajduje się informacja, że produkt jest bezglutenowy) oraz pieczywa kukurydzianego z HABRA (chyba tak się to pisze) Uważać należy jednak na wilgoć, gdyż już po jednej nocy leżąc niezabezpieczone stają się tak gumowe, że nie da się ich zjeść.
Ostatnio zmieniony czw 21 wrz, 2006 10:24 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

Ogólnie to bardzo dobry POST oraz bardzo pomocny wielkie THX dla Rafal_tata :wink:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

staram się... :)
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Mam pytanko odnośnie wędlin z Sokołowa. Nie jestem na 100% pewna, ale wydaje mi się, że kiedyś tu na forum była zamieszczona lista wędlin z Sokołowa - nie zawierających glutenu. Próbowałam ją odnaleźć, ale bezskutecznie. Jeżeli, ktoś z Państwa orientuje się czy rzeczywiście i gdzie można ją odnaleźć, bardzo proszę o pomoc.
Serdecznie pozdrawiam.
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Wiki pisze:Witam wszystkich forumowiczów :)
Jeżeli, ktoś z Państwa orientuje się czy rzeczywiście i gdzie można ją odnaleźć, bardzo proszę o pomoc.
Serdecznie pozdrawiam.
Mowa o prosuktach z Sokołowa jest w"produkty/szyneczka-mniam mniam" oraz"kuchnia/cos jakby "gorący pies" ".
P.S. na samej górze strony jest opcja"szukaj"-ułatwia ona poruszanie się po forum.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Tak, wiem i tak też zrobiłam. Faktycznie jest tam mowa o "sokolikach" ale widocznie coś mi sie przewidziało - bo chodziło mi o taką listę wędlin bezglutenowych ja jest podana tu na forum z Łukowa. Serdeczne dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Pisałam kiedyś o płatkach ryżowych z firmy BIFOOD (Psary Polskie). Dopiero dziś dotarły do mnie i niestety jak wół stoi napisane na etykiecie "słód jęczmienny" :(
Pozdrawiam Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

To jeszcze raz ja :? . Albo ja nie wiem co daję dziecku jeść, albo producent nie wie co produkuje. Czy informacja o tym, że w składzie jest słód, nie oznacza, że produkt nie jest bezglutenowy? Bo na tych płatkach ryżowych jest i "słód" i "produkt nie zawiera glutenu". :?:
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Basia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Basia »

Problem jest taki, że słód może być bezglutenowy lub nie, w zależności od oczyszczenia. Ale nawet oczyszczenie może nie być skuteczne i w związku z tym lepiej unikać produktów ze słodem - ja przynajmniej tak robię. Co do płatków śniadaniowych, używam jedynie Nestle Pacific Corn Flakes, które zawierają słód i oficjalnie nie są bezglutenowe (każdy producent niestety boi się takiej deklaracji, bo to pociąga za sobą groźbę ew. odpowiedzialności karnej oraz bardzo ścisły nadzór produkcji), ale prowadzili tam badania na zawartość glutenu i było OK. Ja w każdym razie jem te płatki od początku mojej diety praktycznie codziennie a badania kontrolne przeciwciał wskazują że wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wykaz produktów - przeklejam ze starego forum

Post autor: kfiatek »

produkt polecany przez INSTYTUT MATKI I DZIECKA
Słuchajcie, znalazłam wczoraj przypadkiem informację, że ponoć w Faktach ostatnio mówili o tym, że "Instyt Żywności i Żywienia a w tym Instyt Matki i Dziecka udostępniają swój znak komerycjnie. Nie dokonują zadnych badań tylko opierają się na dostarczonych im dokumentach." Znalazłam to tutaj - nie wiem, co o tym myśleć, bo sama tych Faktów akurat nie widziałam, zaś info jest, jak widać, na forum, gdzie każdy może napisać wszystko, więc nie chcę siać paniki na zasadzie "jedna pani drugiej pani" :wink: ... Ale jeśli faktycznie tak jest, że produkt polecany przez IMiD oznacza tylko tyle, że producent dał IMiD dokumentację produktu i IMiD za kasę, bez żadnych badań, pozwolił napisać na produkcie, że oni to polecają to... :? Czy ktoś z Was widział może te Fakty, w których o tym mówili?
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Czytałam coś podobnego w "Przekroju" tydzień lub 2 temu... Jak będę miała chwilę to napiszę więcej, ale na teraz - potwierdzam (z innego źródła).
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Kabran, okazuje się, że w linku, który podałam, dziś właśnie ktoś dopisał namiary na ten artykuł w "Przekroju" :
http://www.przekroj.pl/index.php?option ... mitstart=0

Przeczytałam i ręce mi opadły. Czy ja dobrze pamiętam, że ktoś kiedyś pisał na naszym forum, że źle się czuł po "Morlinkach"? :?
Ostatnio zmieniony wt 02 maja, 2006 13:07 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

Chcialem tylko powiedziec,ze z tej listy trzeba wykreslic sos do makaronu z pieczarkami Pudliszek. Niestety zawiera jednak gluten.
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie mogę już edytować tego postu, za stary jest...
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Rafal_tata pisze:Nie mogę już edytować tego postu, za stary jest...
Już poprawiłam.
Wiem, że nie możecie poprawiać starych postów, dla tego jak zajdzie taka potrzeba to dajcie mi znać na PW oczywiście podając linka i co poprawić :D
Obrazek
Zablokowany