aktualizacja

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

aktualizacja

Postprzez agnieszkad » So 01 gru, 2007 18:57

bardzo prosze zróbmy aktualizacje co do tego co nam wolno a co nie( mam tu na mysli m.in wędliny ,parówki )
agnieszkad
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Rafal_tata » N 02 gru, 2007 00:29

co proponujesz?
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Magdalaena » Pn 03 gru, 2007 01:25

Problem jest w tym, że nie każdy z tu obecnych bezglutenowców stosuje te same zasady określania produktów dozwolonych:
- niektórzy uznają tylko produkty z przekreślonym kłosem
- niektórzy wierzą w brak informacji o alergenach na opakowaniu, a inni podchodzą z nieufnością do wszystkich skrobii modyfikowanych
- dla niektórych "śladowe ilości" są do przyjęcia
- niektórzy uważają, że dieta bezglutenowa powinna być także zdrowa i lekkostrawna, a zatem wykluczają glutaminian sodu
- niektórzy są przekonani, że zrobiona z pszennej maki hostia nie szkodzi, ponieważ jest Ciałem Chrystusa

Nie wspominając o tym, że w USA za bezglutenową nie uznaje się mąki pszennej oczyszczonej z glutenu.
Pracownicy działów Obsługi Klienta udzielają sprzecznych informacji ...

Tych różnic jest naprawdę wiele i każdy z nas dokonuje wyborów samodzielnie.

Zresztą pewne produkty są na pewno zabronione (pszenne pieczywo), pewne dozwolone na 100 % (gotowane kartofle), ale większość dostępnych w sklepach towarów jest niepewna i wymaga regularnego czytania składu (czy w mojej ulubionej śmietanie zagęstnikiem jest nadal tylko karagen czy może zaczęli dodawać skrobię pszenną ?). Także opracowanie spójnej listy, z którą pójdziesz do TESCO jest niemożliwe.
Ostatnio edytowano Pn 03 gru, 2007 01:27 przez Magdalaena, łącznie edytowano 1 raz
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Rafal_tata » Pn 03 gru, 2007 01:54

...no i właśnie stąd moje pytanie powyżej :)
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Powrót do Archiwum