nie na temat

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez dmx » Śr 12 gru, 2007 22:46

Moderatorze, idą Święta... więc postanowiłem zrobić forumowiczom prezent skłaniający do myślenia :D
dmx
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez asiar » Cz 13 gru, 2007 08:00

Damian ???
Moderatorze, wiem, że zaraz odeślesz mnie na priva, ale mój login został użyty publicznie w sposób dość "niesmaczny"
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Re: WPROST - o celiakii, glutenie i przeciekającym jelicie

Postprzez qrzysztof » So 24 wrz, 2016 10:39

Ja tam się nie cieszę, że moją chorobę miesza się z wątpliwymi hipotezami z pogranicza medycyny niekonwencjonalnej. Artykułu nie czytałem, ale po tytule wnioskuję, że chodzi o to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B ... ego_jelita

Szczerze mówiąc, w tej chwili jedyna przeszkoda, która powstrzymuje mnie przed przekazaniem pieniędzy na stowarzyszenie to właśnie promowanie przez nie niepotwierdzonych naukowo mitów. Choć z jednej strony doceniam pewne aspekty działalności (np. badanie zawartości glutenu w produktach), nie chciałbym czegoś takiego sponsorować.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Leeloo » So 24 wrz, 2016 15:09

Radzę zatem podrążyć trochę głębiej niż w Wikipedii (polecam poczytać o zonulinie chociażby, publikacji wybitnego immunologa dr Hałasy) i nie siać niepotrzebnych wątpliwości, qrzysztofie, o czymś czego jak sam piszesz nawet nie przeczytałeś... <sciana>

Mam nadzieję, że Stowarzyszenie da radę dalej działać bez tego sponsoringu.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez qrzysztof » So 24 wrz, 2016 17:54

Leeloo napisał(a):Radzę zatem podrążyć trochę głębiej niż w Wikipedii (polecam poczytać o zonulinie chociażby, publikacji wybitnego immunologa dr Hałasy) i nie siać niepotrzebnych wątpliwości, qrzysztofie, o czymś czego jak sam piszesz nawet nie przeczytałeś... <sciana>

W jednym się zgadzamy: nie wiadomo, co jest w tym artykule, więc możliwe, że moja krytyka jest trochę na wyrost. Ale skoro został już założony o nim oddzielny wątek, może jakiś czytelnik Wprost przybliży nam jego treść ;)

Leeloo napisał(a):Mam nadzieję, że Stowarzyszenie da radę dalej działać bez tego sponsoringu.

W to, że da radę działać nie wątpię. Obawiam się tylko, że przy takim podejściu może nie wyjść poza bezglutenowe pikniki, ogniska, śluby i komunie święte. Z drugiej strony, zdaję sobie sprawę, że niektórym taka skala działalności może odpowiadać.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez pleomorfa » So 24 wrz, 2016 20:05

Po Twoich postach Qrzysztofie nie tylko wiemy to, że nie przeczytałeś artykułu, o którym jest ten wątek, ale również o tym, że nie masz bladego pojęcia o działalności Stowarzyszenia. W razie chęci pogłębienia wiedzy na ten temat chętnie zobaczę Cię na jakiejś konferencji organizowanej przez m.in. Stowarzyszenie, gdzie na pewno dowiesz się więcej nie tylko o samej działalności jak i o nowinkach z świata medycyny (ostatnio również był poruszany temat syndromu nieszczelnego jelita, który nie istnieje i istnieje zarazem w zależności od spojrzenia na problem).
Dzięki wiedzy zdobytej na konferencjach medycznych, wiedza z wikipedii byłaby Ci zbędna i potrafiłbyś oddzielić ziarna od plew.

A tak poza tym nie jest to wątek o działalności Stowarzyszenia, a o konkretnym artykule. Jak masz jakieś zastrzeżenia to na forum na pewno jest miejsce, aby je napisać.

Pozdrawiam :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez Leeloo » So 24 wrz, 2016 20:42

więc możliwe, że moja krytyka jest trochę na wyrost

możliwe? trochę? qrzysztofie, piszesz negatywnie o czymś, o czym nie masz pojęcia, bo nawet na to nie spojrzałeś.
typowe hejtowanie, trolling, bo przez monitor najprzyjemniej jest skrytykować i wylać swoją żółć.
Prowadzisz systematyczny najazd na Stowarzyszenie, które mimo ograniczeń stara się jak może, aby poprawić życie bezglutenowcom w PL- co niezaprzeczalnie widać i czuć, na Stowarzyszenie do którego nawet nie należysz, nie znasz realiów jego pracy i ludzi. Za to chętnie wypowiadasz się w tematach, o których WYDAJE Ci się, że coś wiesz. Krótka droga do samospalenia.

wytykanie, krytykowanie- tak najlepiej, najłatwiej. bo przyłączenie się do pomocy, do budowania lepszej rzeczywistości, to już nie, "inni" to zrobią. i tu nie chodzi już o głupią coroczną składkę, dzięki której stowarzyszenia OPP (organizacji pożytku publicznego) mogą w ogóle istnieć. tylko o szczere chęci, działanie, jakąkolwiek pomoc i wsparcie.

A tak poza tym nie jest to wątek o działalności Stowarzyszenia, a o konkretnym artykule.

pleomorfa, nasz qrzysztof wszędzie znajdzie miejsce i pretekst, aby wyrazić swoją niezmienną opinię o Stow.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez qrzysztof » N 25 wrz, 2016 10:41

Nie wiem, czy reagując agresją na krytykę (nawet, jeśli uważasz, że nie jest zasłużona) robisz stowarzyszeniu przysługę.

Ty na to spojrzałaś? Sprostuj, wytłumacz a nie zaczynaj kolejną awanturę :) Albo w ostateczności, jeśli uważasz mnie za trolla, po prostu zignoruj to co piszę. Nie wiesz, że trolli nie należy karmić? ;)
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Leeloo » N 25 wrz, 2016 14:19

jeśli widzisz tu gdzieś agresję, jeśli ja mam coś sprostować i tłumaczyć (?) w wątku, gdzie to Ty zrobiłeś to co zwykle, jeśli uważasz, że obrażanie mnie (sąsiedni wątek) poprzez znane już nam wszystkim pseudouprzejme i pseudointelektualne wywody, to faktycznie czas zakończyć karmienie i zamknąć klatkę na dobre.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez qrzysztof » N 25 wrz, 2016 19:29

Już Ci pisałem, że jeśli ktoś Cię krytykuje, a Ty uważasz, że niesłusznie, to piszesz dlaczego i przedstawiasz swoje racje, a nie nazywasz jego trollem i hejterem a krytykę - wylewaniem żółci. Takie zachowanie moderatora też wpływa jakoś na postrzeganie tego forum i stowarzyszenia. Ja się nie dziwię, że potem osoby z zewnątrz trudno namówić do współpracy, skoro nawet chorych na celiakię tak się do siebie zniechęca. Bierz przykład z pleomorfy, której dawniej też zdarzało się na mnie "najechać". Teraz napisała, że się ze mną nie zgadza i uzasadniła to bez zbędnych epitetów. I o to właśnie na forum chodzi, żeby dyskutować. Nie wszyscy muszą się ze sobą zgadzać.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Anula80 » Pn 26 wrz, 2016 10:28

Nie masz pojęcia o skali działalności Stowarzyszenia, skoro piszesz: "pikniki, ogniska, śluby i komunie święte"
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80

Postprzez qrzysztof » Pn 26 wrz, 2016 11:06

@Anula80 Pikniki, śluby i ogniska to jednak jest jakaś część działalności stowarzyszenia. Patrząc na aktualności ze strony celiakia.pl oraz na wywiad z prezes można wywnioskować, że dosyć istotna. Są też inicjatywy, które wielokrotnie chwaliłem (nawet w tym temacie). Także prosiłbym, żeby nie robić ze mnie złowrogiego trolla, który krytykuje stowarzyszenie z automatu, realizując tym swój jedyny cel życiowy. Ja po prostu wyrażam swoją opinię, z którą można się zgadzać lub nie.

A kontekst zacytowanych przez Ciebie słów nie jest taki, że stowarzyszenie nie powinno organizować pikników i ognisk (bo te też są potrzebne), ale taki, że im więcej pieniędzy, tym większa skala działalności i więcej projektów dających korzyści ogółowi chorych.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Anula80 » Pn 26 wrz, 2016 18:22

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, to proszę się do niej nie odnoś w ogóle.
Potrafisz tylko wszystkich atakować, czepiać się każdego słowa. Szkoda mi czasu na Twoje gierki.
Z mojej strony to wszystko.
Bez komentarza proszę
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80

Powrót do Archiwum