PoMOCY!!!

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

PoMOCY!!!

Postprzez chybcia25 » So 19 kwi, 2008 09:17

Jestem matka rocznej dziewczynki , odkad skonczyla pol roku i zaczelam podawac jej pokarmy stale zaczely sie problemy.Mala co jakis czas ladowala w szpitalu z objawami wirusowki . Lekarze mowili ze to normalne ze mala nie przbiera na wadze bo ciagle wymiotuje i ma biegunki. Wczoraj wrocilysmy po kolejnym tygodniowym pobycie w szpitala, tym razem uslyszalam diagnoze....to celiakia! na dodatek mala ma uczelenie na bialko mleka krowiego.Jestem przerazona , nie wiem co dziecku dawac do jedzenia zeby jej nie zaszkodzic. Jak na etykiecie sprawdzic czy produkt jest bezpieczny. Blagam pomozcie mi nauczyc sie i rozpoznawac to co bedzie dla niej dobre. Ja juz nie wiem co nrobic , brakuje mi juz sil.Nie moge patrzec jak moje wlasne dziecko wykancza sie na moich oczach:(
Ostatnio edytowano So 19 kwi, 2008 09:19 przez chybcia25, łącznie edytowano 1 raz
chybcia25
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Magdalaena » So 19 kwi, 2008 15:10

Wiem, że to zabrzmi strasznie sztywno, ale przeczytaj najpierw ogólny poradnik na stronie stowarzyszenia (link na górze strony) a potem stopniowo rozwiązuj swoje problemy czytając wątki na forum.

Generalnie głowa do góry ! - na diecie bg Twoja córa powinna poczuć się lepiej, a jej przestrzeganie nie jest aż tak kłopotliwe jak się to w pierwszej chwili wydaje.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Grażyna » So 19 kwi, 2008 18:14

chybcia25, Od 11/2 roku życia moja córka była na diecie bezglutenowej, bez mleka i jaj. Napisz do mnie, postaram się odpowiedzieć na twoje pytania. Wszystko co Cie interesuje jest na forum, ale wiem, że jest tego ogromna ilość do przeczytania i w pierwszej chwili człowieka to przeraża. Trzymaj się, da się z tym żyć - musisz tylko nabrać wprawy w czytaniu etykietek i troszkę przystosować domowe gotowanie. pozdrawiam, Grażyna
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Barbara » N 20 kwi, 2008 12:23

Polecam poradnik na stronie LINK USUNIĘTY gdzie znajdziesz wiele cennych informacji m.in.: wykaz bezglutenowych produktów, porady dietetyczne, prawne ,itp.

Gdybyś miała pytania chętnie pomogę tel. 0602 623 218.

Jeżeli mieszkasz niedaleko Bydgoszczy, to zapraszam na warsztaty nauki życia z dietą bezglutenową (szczegóły znajdziesz na stronie LINK USUNIĘTY).

Pozdrawiam

Barbara

EDIT:
Post został zmieniony w związku z naruszeniem Regulaminu forum, dział: "Zasady panujące na forum.", pkt. 10
Administracja
Ostatnio edytowano So 26 kwi, 2008 22:32 przez Barbara, łącznie edytowano 2 razy
Barbara
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Małgorzata » N 20 kwi, 2008 13:22

chybcia25,
Przeczytaj proszę wszystko na spokojnie na stronie Stowarzyszenia:

wszystko na temat celiakii i diety

Jest tam kompendium wiedzy na ten temat. Poza tym tu, na forum uzyskasz pomoc w każdym nurtującym Cię temacie. Podstawą jest jednak wiedza, dlatego proponuję zacząć od poczytania. Nasze Stowarzyszenie pomaga właśnie takim osobom jak Ty, dlatego nie bój się pytać o wszystko :D
Zapraszamy:

www.celiakia.org.pl
Obrazek
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Urszula » N 20 kwi, 2008 21:55

chybcia25, nie załamuj się, wszystko powolutku się ułoży. Moje dziecko (2,5 roku) nie ma co prawda celiakii, ale ma alergię na wiele produktów: jest na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, bezjajecznej, bezprzyprawowej, hipoalergicznej itp. itd. Można powiedzieć, że może jeść tylko kilka produktów na krzyż :/ Ale jakoś sobie radzimy, to tylko kwestia wprawy i przyzwyczajenia. Może zabrzmi to brutalnie, ale najważniejsze to nie użalać się nad sobą i dzieckiem, przejść nad tym wszystkim do porządku dziennego i zacząć myśleć praktycznie. Początki są najtrudniejsze, potem życie na diecie wydaje się całkiem normalne :)
Urszula
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez annalo » Pn 21 kwi, 2008 10:58

Na początku wszystko przeraża, ale z każdym kolejnym dniem i doświadczeniem jest coraz łatwiej, więc uszy do góry. Każdy radzi sobie jak może zapraszam na LINK USUNIĘTY

EDIT:
Post został zmieniony w związku z naruszeniem Regulaminu forum, dział: "Zasady panujące na forum.", pkt. 10
Administracja
Ostatnio edytowano So 26 kwi, 2008 22:30 przez annalo, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Anka
annalo
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Archiwum