Pytania do Pani Gregorek

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Pytania do Pani Gregorek

Post autor: JanuszSk »

O ile dobrze zrozumialem, mamy szanse zadac pare pytan do pani Gregorek.

Ja bym chcial spytac o takie rzeczy:

1. W prezentacji byla mowa tylko o produktach teoretycznie bezglutenowych, czy raczej - tak wlasnie oznakowanych. Czy krytyczne uwagi w kierunku producentow piwa tez dotyczyly piwa bezglutenowego? Na przyklad w sklepie Organic jest piwo bezglutenowe (nazwy nie pamietam, jakies niemieckie) - czy i do takiego produktu nalezy miec ograniczone zaufanie?

2. Bardzo bym chcial wiedziec czy takie napoje jak coca-cola czy tonic sa bezpieczne czy nie (jest wiele roznych opinii - podobnie jak i do napojow wysokoprocentowych ale moze nie wypada zdominowac pytan tylko takim tematami :-) )

3. Czy mozna indywidualnie zlecic badanie w laboratorium u pani Gregorek i jak wyglada taka procedura, ile trwa i ile kosztuje.

Janusz.
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

JanuszSk pisze:Czy krytyczne uwagi w kierunku producentow piwa tez dotyczyly piwa bezglutenowego?
Wydaje mi się, że pani dr Gregorek mówiła tylko o produktach bezglutenowych i wyłącznie takie badała.
Stąd wnioskuję, że informacja o przekroczonych normach glutenu w piwie dotyczyła piwa bezglutenowego.
Ostatnio zmieniony sob 25 paź, 2008 12:17 przez Joanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amigomio »

ja też się nad tym zastanawiałam tyle że mi wydaje się odwrotnie - że chodziło o zwykłe piwa. chyba nawet były "pod kreską" na slajdzie.
a że temat nurtujący bardzo to warto się dopytać
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Raczej chodziło o piwa zwykłe, gdyż niektórzy producenci uważają, że ich piwa są bezpieczne. W Polsce przecież nikt nie produkuje piwa BG.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Umówmy się, że do jutra zbieramy w tym wątku nasze pytania do pani dr Gregorek. Mam już przygotowane te z walnego, dołączę wszystkie pozostałe, wyślemy, a odpowiedzi opublikujemy na stronie Stowarzyszenia.

Tak więc wszystkich zainteresowanych sprawą zawartości glutenu w produktach proszę o zadawanie swych pytań w niniejszym wątku (do jutra).
Przypominam, że pani dr Gregorek jest wielkim autorytetem i kompendium wiedzy w tej dziedzinie, praktycznie sama bada wszystkie produkty odkąd takie badania stały się możliwe w Polsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JanuszSk »

Ja nadal uwazam, ze skoro pani Gregorek pokazala nam swoja prezentacje to nie zaszkodzi ja poprosic o dostarczenie kopii. Jeszcze sie nie spotkalem aby ktos odmowil skoro juz i tak raz prezentacja byla pokazana.

Pozdrawiam,

Janusz.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Pytanie do Pani Gregorek: Czy podczas procesu destylacji białka ulegają zniszczeniu czy nie? Inaczej mówiąc, czy spirytus i jego pochodne zawierają gluten? Czy taki powiedzmy ocet spirytusowy jest bezpieczny?
Jestem ciekawa jej zdania na ten temat, bo jak wiadomo zdania są podzielone :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Do zanieczyszczeń dochodzi później, po destylacji. We wzorze C2H5OH nie ma miejsca na gluten.
Ja nie usłyszałem, czy osoby fizyczne mogą wysyłać próbki do badania, czy nie.
Ostatnio zmieniony wt 28 paź, 2008 00:45 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JanuszSk »

Witam,

czy dotarly moze jakies dodatkowe informacje od p. Gregorek?

Janusz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Pytania spisałam, dodałam i wysłałam już dawno.
Jutro zadzwonię i zapytam kiedy możemy liczyć na odpowiedź, też się już trochę niecierpliwię...
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dostałam odpowiedź na nasze pytania od Pani dr Gregorek. Postaram się, żeby jak najszybciej znalazły się na stronie.
Obrazek
michalina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 sty, 2009 14:12
Lokalizacja: Brok

Post autor: michalina »

Czy osoby chore na celiakię mogą sporzywać pyłek kwiatowy?
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Zapraszam do przeczytania odpowiedzi Pani dr Hanny Gregorek na nasze pytania z walnego:

odpowiedzi dr Gregorek

Bardzo dziękujemy Pani Doktor :)
Ostatnio zmieniony wt 03 lut, 2009 12:17 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Zablokowany