Konkurs na nazwy rang.

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Konkurs na nazwy rang.

Postprzez MariuszO » Śr 13 paź, 2004 11:13

Jak zapewne zauważyliście, każdy użytkownik forum posiada pewne indywidualne informacje go opisujące: avatar (obrazek), skąd przychodzi, liczbę postów napisanych na naszym forum oraz opis "statusu" - tzw. ranga.
Rangi są uzależnione od ilości postów umieszczonych na forum, i tak każdy kto dopiero zaczyna i ma mniej niz 25 postów to u nas "Nowicjusz", osoba która napisała od 25 do 50 "Ktoś kto bywa" i tak dalej.

W związku z tym, iz taka nomenklatura może wprowadzać w błąd (mam informację o takich przypadkach) należy ją zmienić.
Dlatego też ogłaszam "przetarg nieograniczony" na nowe nazewnictwo rang użytkowników naszego forum.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich i jak narazie bezterminowy.
Propozycje nazw i przedziałów postów (np. nowy 0-100, mniej nowy 100-200, itp) prosze zgłaszać tutaj, tak aby wszyscy mogli się do nich ustosunkować i wybrać najlepsze.

Pozdrawiam i zapraszam do wzięcia udziału...
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Beata Bylina » Śr 13 paź, 2004 22:40

Kiedyś był ranking w podstawówkach.
:arrow: PACHOLĘ
:arrow: SZTUBAK
:arrow: ŻAK
Jak coś wpadnie mi do głowy ,to dopiszę.
Gorąco pozdrawiam Beata :wink:
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » Cz 14 paź, 2004 01:03

Jestem za tym, aby zmienić te nazwy, które sugerują innym forumowiczom (zwłaszcza nowym), że ktoś o takim opisie jak np. ja (Prawdziwy fachowiec) wie o wiele więcej niż inni. Guzik! Zapewniam, was że wiem o celiakii zbyt mało, żeby mieć taki opis. Może wiem więcej od tych, którzy np. zostali dopiero zdiagnozowani, ale na pewno nie jestem Prawdziwym Fachowcem...
Nowicjusz - OK, może być Początkujący Uczestnik
Ktoś, kto bywa - OK, albo po prostu Bywalec
Poważnie zaangażowany - OK
Znawca tematu - hmmm, już mi się nie podoba
Prawdziwy fachowiec - zupełnie odpada.
Przecież wystarczy zalać forum postami w dziale Hyde Park typu "pozdrawiam Mietka", "mam dzisiaj urodziny", "kto pożyczy stówę" i już jestem fachowcem :D. A potem jak coś palnę głupiego na forum, to ludzie patrzą na opis... Trzeba pamiętać o tym, że forum częstokroć czytają ludzie szukający pomocy. Możemy stworzyć opisy oddające faktyczny status na forum (ale związany z tym ile kto napisał postów - ile spędza tu czasu, jak się udziela) lub taki jak zaproponowała Beata powyżej - luźny, swobodny, bęz nadęcia, sugerujący, że opis jest właśnie tylko ciekawostką, dodatkiem - nowy forumowicz w mig złapie, że to tylko taka plakietka, więc (te poważne):
może "Niezwykle Aktywny" - zamiast znawca tematu,
"Niezbędny na forum" - zamiast prawdziwy fachowiec,
"Zasłużony działacz" :D powyżej fachowca
Znalazłem też takie forum, gdzie jako opis pojawiają się kolejne gwiazdki: * nowicjusz, **ktoś kto bywa, *** zaangażowany, itd., itd. A może z nich zrezygnować?
Poddajcie jeszcze jakieś propozycje !
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Agniesia » Cz 14 paź, 2004 07:52

Ja jestem za oznaczeniem aktywności przez rysunki, np. gwiazdki, kwiatki, wiatraki czy nawet znaczki przekreślonego kłosa.
Na innym forum związanym z lotnictwem widziałam kolejne szczeble na pagonie, ktoś kto zaczyna to miał tylko pagon a potem przybywają belki :-)
Obrazek
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator

Postprzez MariuszO » Cz 14 paź, 2004 10:14

Rafal_tata napisał(a):Przecież wystarczy zalać forum postami w dziale Hyde Park typu "pozdrawiam Mietka", "mam dzisiaj urodziny", "kto pożyczy stówę" i już jestem fachowcem

Jak na razie jest w miare grzecznie, ale jeżeli pojawią się objawy spamowania będziemy je tępić bezwzględnie. Nikt nie ma ochoty przedzierać się przez milion bezsensownych postów aby dotrzeć do interesującej go wiadomości.

Co do zmian - na pewno są niezbędne, nie wiem co potrafi nowa wersja forum (przybieram się do aktualizacji), więc Wy tu sobie pogłówkujcie i na pewno wspólnie coś mądrego i sensownego stworzycie.
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez iwa7131@o2.pl » Cz 14 paź, 2004 10:17

cześć spodobała mi się propzycja Agnieszki jest prosta i ktoś nowy łatwo się zorjętuje co to oznacza.
iwa ze hycków
iwa7131@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kfiatek » Cz 14 paź, 2004 16:20

mnie tez sie podoba propozycja Agnieszki. Zwlaszcza ta ze znaczkami przekreslonego klosa :) Prosto i czytelnie.
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator

a moze tak...

Postprzez Olka » Pt 15 paź, 2004 17:54

... zaznaczac (jeszcze nie wiem w jaki sposob :) ) jak dlugo ktos jest zalogowany np przyjac kryteria co pol roku.Czasami nie wszyscy zalogowani maja cos do powiedzenia ale nie znaczy to, ze nie sledza forum.Moze cos w rodzaju koleczka z zaznaczeniem "czasu" i w miare postepu bedzie sie zapelnialo.
To tak na szybko, bo musze leciec ale jak mi coz wpadnie do glowy to naskrobie jeszcze.
Pa
Olka

Postprzez Beata Bylina » Pt 15 paź, 2004 18:07

Mnie podoba się propozycja Rafała-co do ilości postów,do tego połączenie Olki-długość stażu na forum[np.w formie obrazków,przekreślone kłoski lub coś w tym stylu].

Gorąco pozdrawiam Beata :wink:
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » Pt 15 paź, 2004 22:04

Olka ma rację, niepisanie postów nie zawsze oznacza brak jako takiej aktywności, zwłaszcza na naszym forum... tylko jak to rozwiązać od strony programistycznej. Taki sam problem będzie na razie chyba z obrazkami :( Ta wersja bodajże nie obsługuje grafiki w opisie, a wymiana oprogramowania forum to pracochłonna rzecz :?
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez Aśka » So 16 paź, 2004 16:51

jako obrazki widziałam pomysł z ilością kredek w zależności od ilości postów :)
a co do rang opisowych to moze tak:

Nowicjusz
Przechodzień
Bywalec
Maniak
Mieszkaniec

lub:
Junior
Senior
Nestor
Obrazek
>>pozdrawiam<<
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez MariuszO » N 24 paź, 2004 12:08

Widzę, że temat trochę zamarł niestety...
Może dla rozruszania przyjmiecie moja propozycję: robimy rangi oznaczone tylko symbolami bez nazw. Nazwy dodamy później, albo nie dodamy wcale - według waszego uznania.
Symbole (na razie jakieśtam, a docelowo - brak czasu :oops: - przekreślone kłosy)
Co Wy na to?

Update: Co powiecie na takie oznaczenia? Acha, zmieniłem na ładniejsze i dodałem Wam trochę emotikonek ;) #-o :D/
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez JoannaW » Pn 25 paź, 2004 08:48

nam sie podoba! :-({|= :D/ :-({|=
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Agniesia » Pn 25 paź, 2004 09:17

Świetne emotikonki :mrgreen: O:)
Ostatnio edytowano Pn 25 paź, 2004 12:59 przez Agniesia, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator

Postprzez Rafal_tata » Pn 25 paź, 2004 12:32

oooooo fajnie! =D>
Dzięki, Admin :mrgreen:
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Następna strona

Powrót do Archiwum