Lista leków bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Zacznę od:
Niedobór witamin z grupy B mogą dawać różnego rodzaju objawy neurologiczne:spadek nastroju, problemy ze snem,
Witaminy te dostarczamy głownie z pieczywem i innymi potrawami mącznymi.
Pieczywo bezglutenowe pieczone jest z mąki w której znajduje się skrobia pszenna z której "wypłukano gluten", a w raz z nim między innymi witaminy z grupy B.
Dlatego u osób na diecie bezglutenowej występują niedobory tychże witamin.
Najlepiej je uzupełnić tabletkami(najszybciej).
Oto Vitaminum B compositum Polfa Warszawa- z listy leków bezglutenowych.
Uczestniczę cyklicznie w różnego rodzaju konferencjach o diecie bezglutenowej. Na jednej z nich poruszyłam ten temat w rozmowie z jednym z lekarzy. Potwierdził moje przypuszczenia.
Zanim sięgniesz po antydepresanty spróbuj witamin.Oczywiście Ty zdecydujesz co zrobisz.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Krystyno, popieram to, co napisałaś. Gdzieś powinnam mieć kopię z jednej z poważnych książek, o tym, jak bardzo niedobór b12 i kwasu foliowego wpływa na deprechę. Muzykomaniaku, ja bym na twoim miejscu jednak zaczęła od zrobienia poziomu b12, zanim zaczniesz coś brać. ;)
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
muzykomaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 19 lis, 2010 22:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: muzykomaniak »

Dzieki za odp
Bralem juz wczesniej ta wit b12 , i magnefar b6(bez glutenu) i inne.Ale to nie pomaga.
Niemam juz pomyslow jak to mozna zalagodzic.Co robie zle ????????? :/ Chce to jak najszybciej zmienic bo juz sobie nie daje z tym wszystkim rady, wszystko sie wali a mam dopiero 18 lat i wchodze w dorosle zycie z takim ciezarem . Ma ktos jakies pomysly ktore mu pomogly?Dla chorych na depresje polecam do niektorych posilkow dosypywania troche soli ktora dziala anty depresyjnie chociaz powoduje nadcisnienie,moze komus pomoze bo mi niestety chyba niebardzo to cos dalo.
Pozdro................
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Tu mam bardzo ciekawą informację na temat dawkowania b12:

http://weganizm.blox.pl/2010/10/Witamin ... jnych.html

Może brakuje ci jeszcze jakiegoś składnika? Robiłeś jakieś inne badania na niedobory?
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
muzykomaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 19 lis, 2010 22:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: muzykomaniak »

nie zadnych badan nigdy nie robilem.Bo nie bardzo sie orientuje gdzie je mozna zrobic......
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Bioprazol Bio (producent: Biofarm) na reflux i zgagę, które to dolegliwości dopadły np.moje dziecko.
Karboksymetyloskrobia będąca w składzie kapsułki jest na bazie skrobi ziemniaczanej (informacja potwierdzona przez dział zapewniania jakości firmy Biofarm).
Bez recepty.
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Witam ,
dawno mnie tutaj nie było :)
mam pytanie czy są może inne leki na zgadę i nadkwaśność , które nie zawierają skrobi pod każdą postacią ?
Rennie ma skrobię , tutaj post wyżej czytam , że Bioprazol też ma skrobię ...
jeśli są jakieś inne bez owego składnia w leku to proszę o napisanie , będę wdzięczny .
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

a co z tabletkami ba gardło? bo przeczytałam cały temat i się nie natknęłam na takową informację ?? np taki cholinex?

"SKŁAD
1 pastylka o ciężarze 3,9 g zawiera substancję czynną:
salicylan choliny 150 mg

substancje pomocnicze: cukier biały, syrop skrobiowy niskoscukrzony, glukozę krystaliczną olejek mięty pieprzowej.
Lek nie zawiera środków konserwujących oraz barwników. "

można czy nie można??
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ta lista jest sprzed lat, więc nie należy się nią sugerować. W takim np. Cholineksie podejrzane zdają się syrop skrobiowy i glukoza. Niby w skrobi pszennej pozostaje niewiele glutenu, ale strzeżonego bogi strzegą. Tym bardziej, że producenci leków zapewne nie muszą ostrzegać o alergenach.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

no właśnie ja też się obawiam tego syropu skrobiowego i glukozy :/ w takim razie czy celiacy mają już jakiś sprawdzony lek na gardło? pastylkę, czy cokolwiek do ssania?? w temacie leków jestem jeszcze kompletnie zielona :|
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

a może mi ktoś podać stronę na której sa leki bezglutenowe bo tej na samym początku to nie mogę jakoś odtworzyć.DZIEKI
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

na gardło moge polecić (polecane przez lekarza) Orofar, Orofar Max. A także do psikania Hascosept.
michałt

Post autor: michałt »

A ja mam poważny problem... Dermatolog zapisała mi lek na włosy - Vitapil. Jego skład wydaje mi się strasznie podejrzany. Chemikiem nie jestem ale...
W ogóle wkurza mnie to że mówię lekarzom o problemie a oni wcale nie sprawdzają leków. Mają wyprane mózgi przez te koncerny farmaceutyczne...
Pomocy! Skład jest np tutaj: http://www.doz.pl/apteka/p52451-Vitapil ... ane_60_szt

To jest jakiś chory skandal! Na żywności oznaczenia są jak trzeba a na lekach? Kpina... To już prędzej na lekach niż na codziennej żywności powinny być oznaczenia.
Ostatnio zmieniony czw 24 lis, 2011 07:47 przez michałt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

michałt pisze:To jest jakiś chory skandal! Na żywności oznaczenia są jak trzeba a na lekach? Kpina... To już prędzej na lekach niż na codziennej żywności powinny być oznaczenia.
Leki nie są związane zarządzeniem o znakowaniu żywności.

Podejrzana jest tu najbardziej maltodekstryna (hydrolizowana skrobia), a osobiście staram się też unikać glukonianów, między innymi dlatego, że zapewne są zrobione z glukozy, czyli hydrolizowanej skrobi. A skrobia może spokojnie pochodzić z pszenicy.

A lekarz raczej nie ma nawet możliwości sprawdzania, bo skład leku jest wypisany na ulotce. Lekarze dysponują spisami leków, w których są tylko (przynajmniej te spisy, które ja widziałem), substancje aktywne leku.
Ostatnio zmieniony czw 24 lis, 2011 12:12 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

michałt pisze:Jego skład wydaje mi się strasznie podejrzany. Chemikiem nie jestem ale...
Ja też nie jestem, ale tam jak byk stoi "zawiera soję i pszenicę".
titrant pisze:A lekarz raczej nie ma nawet możliwości sprawdzania, bo skład leku jest wypisany na ulotce
No i właśnie o to chodzi, że powinien mieć. Alergie i nietolerancje zaczynają głośno nazywać epidemią XXI wieku, więc czas najwyższy, żeby coś się w tej kwestii zmieniło. Bo bez takiej wiedzy mogą narobić więcej szkody, niż pożytku - co i tak się nader często dzieje...

...ech, tak sobie możemy poutyskiwać, pogdybać i pomarzyć...
Zablokowany