Lista leków bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

SuperBlondi pisze:Czy ktoś może mi coś poradzić? Muszę brać maść do nosa na bazie wazeliny, ale w składzie na ulotce jest coś takiego: hydrolizat proteinowy owsa zwyczajnego 0.1%. Brać czy nie brać? :/
Nie ma jakiegoś zastępnika? Ew. w ogóle innej terapii tego samego schorzenia? Gluten z owsa jest ponoć najsłabszym z glutenów; niektórzy celiacy mają na niego wcale nie reagować. Ja jednak nie ryzykowałbym na darmo.
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Zdecydowałam się poszukać bezpieczniejszego zastępnika, ewentualnie w takich wypadkach wogóle nie biorę zaleconych przez lekarza leków, poprostu uważam że w takich niepewnych sytuacjach lepiej czasem zrezygnować.. :|
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

poszukiwałam kropli do nosa,polecono nam Otrivin,nie ma go w wykazie leków bezpiecznych dla Celiaków,ale napisałam do producenta,odpisałmż esą bezpieczne dla takich osób.


w odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, że nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatu Otrivin przez osoby pozostające na diecie bezglutenowej.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
sara123321
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009 11:40
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: sara123321 »

Witam mam pytanie czy tzw "żel konski" ma w sobie jakis gluten. Raz kiedy sie posmarowałam zaczełam w tym miejcu puchnac bylam cała czerwona nawet przy malych dawkach...
Carbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 14 maja, 2010 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Carbon »

CALCENATO -Suplement wapnia bez glutenu

Informacja jaką otrzymałam z Polfy Rzeszów odnośnie w.w. leku.
Niestety Pani, nie wypowiedziała się co do innych , produkowanych przez nich leków. "

"Dzień dobry,

Informuję, iż w Calcenato wytwarzanym przez ICN Polfa Rzeszów SA nie ma glutenu.

Pozdrawia,
Barbara Nowobilska
ICN Polfa Rzeszów SA
Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Kamika »

Na liście leków bezglutenowych znajduje się "HERBAPECT".
Chodzi o syrop, syrop junior, czy tabletki? Nadmienię, że syrop zawiera etanol.
Czy ktoś wie, czy w/w produkty Herbapect są dla nas bezpieczne?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Najlepiej odświeżyć informację kierując pytanie do producenta.
Z tego co widzę, skład syropu nie zawiera nic niepokojącego: substancje czynne - tymianek, korzeń pierwiosnka lekarskiego, sulfogwajakol.

Natomiast tabletki zawierają syrop skrobiowy i aromat, dlatego tu lepiej się upewnić, choć teoretycznie producent powinien zawrzeć informację w razie gdyby był gluten w składzie.

Skład: Cukier, syrop skrobiowy, miód pszczeli, kwas cytrynowy regulator kwasowości, witamina C, wyciąg z korzenia prawoślazu, wyciąg z ziela tymianku, aromat malinowy, mentol spożywczy, wyciąg suchy z kwiatostanu lipy, koncentrat z czarnej porzeczki, indygotyna barwnik, olejek tymiankowy aromat naturalny.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nastka pisze:Natomiast tabletki zawierają syrop skrobiowy i aromat, dlatego tu lepiej się upewnić, choć teoretycznie producent powinien zawrzeć informację w razie gdyby był gluten w składzie.
Czy producent leków jest zobowiązany zarządzeniem o znakowaniu żywności wydanym przez ministra rolnictwa? Przypuszczam, że wątpię.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Kamika »

Nastka pisze:Najlepiej odświeżyć informację kierując pytanie do producenta.
Z tego co widzę, skład syropu nie zawiera nic niepokojącego: substancje czynne - tymianek, korzeń pierwiosnka lekarskiego, sulfogwajakol.

Natomiast tabletki zawierają syrop skrobiowy i aromat, dlatego tu lepiej się upewnić, choć teoretycznie producent powinien zawrzeć informację w razie gdyby był gluten w składzie.

Skład: Cukier, syrop skrobiowy, miód pszczeli, kwas cytrynowy regulator kwasowości, witamina C, wyciąg z korzenia prawoślazu, wyciąg z ziela tymianku, aromat malinowy, mentol spożywczy, wyciąg suchy z kwiatostanu lipy, koncentrat z czarnej porzeczki, indygotyna barwnik, olejek tymiankowy aromat naturalny.
Na odwrocie etykiety syropu Herbapect: "Środki ostrożności związane ze stosowaniem: Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 6 lat, pacjentom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę lub alkoholizm, a także kobietom ciężarnym i karmiącym piersią. Lek zawiera 311 mg alkoholu w 5 ml syropu"


Poprawiłam cytowanie - Magdalaena
Ostatnio zmieniony pn 11 paź, 2010 00:56 przez Kamika, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Leki obowiązują inne ustawy. Próbowałam znaleźć ustawę mówiącą o alergenach w lekach, na razie niczego nie udało się znaleźć. Pewne jest, że muszą podawać wszystkie składniki dodatkowe (ale czy muszą podawać pochodzenie?) oraz jak Kamilka wyżej wymieniła, środki ostrożności w przypadku alergii. Tylko te środki ostrożności dotyczą raczej substancji czynnych, choć bywają wyjątki.
Ostatnio zmieniony ndz 10 paź, 2010 14:05 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Na ulotkach jest napisane: "nie zażywać w przypadku nadwrażliwości (czy coś takiego) na którykolwiek ze składników leku." Fajnie, tylko na ogół producent nie podaje takich niepotrzebnych nikomu informacji jak z czego jest lecytyna (czy np. sojowa) czy żelatyna (wołowa, wieprzowa czy sojowa - pono i taka bywa). O dziwo, kiedy skrobia jest z kukurydzy czy ryżu, często ta informacja pojawia się w ulotce.
Ostatnio zmieniony ndz 10 paź, 2010 18:41 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Kupiłam dziecku Herbabect junior może być dla dzieci od 3 lat i dorosłych a skład to:woda,cukier,zagęszczony koncentrat z czarnej porzeczki,wyciąg z prawoślazu,wyciąg z lipy,wyciąg z tymianku,askorbinian sodu,benzoesan sodu,kwas cytrynowy,aromat,guma ksantanowa.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Czy takie leki jak sulpiryd i haloperidol są bezpieczne choruję na depresję nie wiem czy mogę je zażywać nic o glutenie w ulotce nie pisze.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Monisiaczka pisze:Czy takie leki jak sulpiryd i haloperidol są bezpieczne choruję na depresję nie wiem czy mogę je zażywać nic o glutenie w ulotce nie pisze.
Zawsze podstawą do oceny tego, czy lek/produkt jest bezpieczny, jest skład. Na pewno na ulotce masz dokładnie wypisane wszystko, co jest w tych tabletkach. Musisz spokojnie przeczytać i zastanowić się, czy jest jakiś składnik, który ewentualnie może być podejrzany. Może ten link ci pomoże a propos składów produktów i ogólnie tego, co na diecie dozwolone/zabronione: http://celiakia.pl/index.php?option=com ... &Itemid=73
Obrazek
muzykomaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 19 lis, 2010 22:26
Lokalizacja: Białystok

Post autor: muzykomaniak »

Witam wszystkich i Prosze o pomoc <sciana> !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem 18latkiem chorujacym na celiakie i nietolerancje laktozy od ok 1.5 roku.Przy takim starzu w wiekrzosci wiem jakie produkty moge spozywac a jakie nie, chociarz i tak typowe objawy nietolerancji glutenu daja mi sie czesto we znaki.Jednak mam wiekszy problem.Chodzi o o dobranie lekow antydepresyjnych lub jakies pomysly jak zwalczyc depresje. Od dluzszego czasu mam doczynienie z ciezka depresja i nerwica . Wszystko mnie dołuje, denerwuje , niemam praktycznie na nic ochoty,sport ktorym od zawsze sie zajmowalem nie sprawia mi takiej przyjemnosci jak kiedys a wrecz czasami jeszcze bardziej dobija,do tego czesty smutek i żal , problemy ze snem. Poprostu niepotrafie tego opisac co czuje........;(
Jezeli ktos ma jakies pomysly jak mozna zmienic moje zycie prosze o pomoc........
Z góry wielkie dzieki :029:
Ostatnio zmieniony sob 20 lis, 2010 02:09 przez muzykomaniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany