Lista leków bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Lokomotiv u nas też się nie sprawdził. Nie polecam też tabletek z tymiankiem. Moja córka po ich zażyciu nie zdążyła wsiąść do auta a już zwymiotowała :D
W sumie aviomarin jest chyba najskuteczniejszy. Spróbuj jeszcze Difergan to jest syrop na kaszel, ale działa też jako środek przeciwwymiotny w chorobie lokomocyjnej. Na moje dziecko nie działał, ale na mnie tak, bo ja sama też mam ten problem.
Karolcia6 a takim najlepszym i najskuteczniejszym środkiem na chorobę lokomocyjną jest mieć prawo jazdy i prowadzić auto. Wszystko wtedy przechodzi i wszystko mija ;)

Wracając do PolopirynyS i Ibuprom to w składzie nic gluciarskiego nie wyczytałam, ale możesz być np. uczulona na jakiś składnik.
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Dziękuje za informacje.
Ps. Co do prawa jazdy do wolę nie próbować, bo szkoda drzew ;) no i ludzie musieli by siedzieć w domach jakbym wyruszała autem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

GosiaM pisze:najlepszym i najskuteczniejszym środkiem na chorobę lokomocyjną jest mieć prawo jazdy i prowadzić auto.
Albo siedzieć obok kierowcy, mniej skuteczne ale czasem działa... Zamiast aviomarinu jest jeszcze avioplant, ale skuteczności nie znam.
A polopiryna to kwas acetylosalicylowy, bardzo wielu osobom z wrażliwym układem pokarmowym po prostu szkodzi... To agresywny lek. Jak już musisz, to lepsze są formy rozpuszczalne, najlepiej oryginalna aspiryna.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Karolcia6 pisze:Hmmm, czy mam wątpliwości po prostu ostatnio wzięłam jedną polopirynę (z rana, ale po jedzeniu) i potem cały dzień bolał mnie brzuch, ale to mogło być od czegoś innego, dlatego tak pytam.
Ja też mam dyskomfort gastryczny po spożyciu kwasu acetylosalicylowego w jakimkolwiek leku (patrz mój poprzedni post). Słyszałem czy czytałem, że k. a. drażni żołądek czy jelito. Skoro tak, to może być niewskazany dla świeżo upieczonego celiaka (?).
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

kabran pisze:A polopiryna to kwas acetylosalicylowy, bardzo wielu osobom z wrażliwym układem pokarmowym po prostu szkodzi... To agresywny lek
Mi także polopiryna bardzo szkodzi. Jeszcze kiedy nie miałam pojęcia, co to takiego celiakia, ani bardzo poważnych objawów ze strony układu pokarmowego, zażycie aspiryny zawsze kończyło się bólem żołądka.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

GosiaM pisze:najlepszym i najskuteczniejszym środkiem na chorobę lokomocyjną jest mieć prawo jazdy i prowadzić auto.
kabran pisze:Albo siedzieć obok kierowcy, mniej skuteczne ale czasem działa... Zamiast aviomarinu jest jeszcze avioplant, ale skuteczności nie znam.
Na mnie działa tylko prowadzenie samochodu. Zresztą jest to całkiem logiczne, bo pasażer jest jak piłka bezwładnie miotana w środku samochodu, a do kierowcy dostosowuje się cały samochód.
Z leków polecam też tylko klasyczny aviomarin
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

kabran pisze: Albo siedzieć obok kierowcy, mniej skuteczne ale czasem działa...
No jak do tej pory, to tylko to "stosowałam" zawsze jak mam jechać autobusem (2 razy w tygodniu :zly2: ) to staram się być na przystanku jako pierwsza, żeby siedzieć na pierwszym miejscu, to wtedy jakoś dojadę, ale jak siedzę w środku to kaplica, a najgorzej jest siedzieć na kole. (nieraz to kilku km nie mogę przejechać).
Niestety chyba zostaje mi zrobić prawko :042:
Ostatnio zmieniony wt 20 sty, 2009 23:42 przez Karolcia6, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Kochani, trzymamy się głównego tematu wątku, OK?...
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Mam małe pytanko- co sie dzieje z nową a reczej odnowioną listą leków?
Czytałam, że ktoś się zgłosił do jej odnowienia, ale póki co...cisza
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Kinga czy masz na myśli to:
viewtopic.php?t=2845&highlight=chc%EA+pom%F3c ?
Pomoc zaproponowała pani, która tyle ma wspólnego z dietą bezglutenową, że w swoim sklepie ma też produkty bezglutenowe.
Jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że uda się coś zrobić, ale niestety chętnych do pomocy brak...
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Zapomniałam napisać ważną rzecz, pani, która pomoc zaoferowała jest z zawodu farmaceutą.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ja jestem chętny do pomocy :D. Jaka konkretnie jest potrzebna?
Ostatnio zmieniony ndz 15 lut, 2009 13:43 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

titrant, wysłałam pw.
W wiadomości pw podaj mi do siebie jeśli możesz adres e-mailowy.
Pozdrawiam.
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Mam pytanie o Castangus. To taki lek na regulację cyklu miesiączkowego. Bardzo dobrze na mnie działał. W aptece nic mi nie powiedzieli konstruktywnego a w składzie jest to co następuje: Agni casti fructus extractum siccum. 45mg.
I nic więcej nie jest podane.
W leku opartym na tym samym składniku aktywnym (Agufem) jest podany syrop skrobiowy, czyli odpada jeśli się nie mylę.

Nie wiem czy mogę to jeść. Lek jest z Herbapolu.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Tu jest więcej: http://www.herbapol.pl/pl/index.php?dz= ... =castagnus
SKŁAD
Substancja czynna : Agni casti fructus extractum siccum - 45 mg
(DER 7-13:1, etanol 60 % m/m, wyciąg natywny 10 %„ glukoza 90 %)
Substancje pomocnicze: laktoza, skrobia ziemniaczana, powidon, stearynian magnezu
Wg mnie skład jest bezglutenowy.
Natomiast syrop skrobiowy też powinien być bezpieczny. Ale to już inna część forum...
Zablokowany