Pieprz - Jeść? Nie jeść?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Pieprz - Jeść? Nie jeść?

Post autor: Beata Bylina »

W produktach zabronionych Agniesia podała pieprz[dlaczego :?: ],ostre przyprawy,musztarda,ocet;w przepisach na sałatki proponuje seler i ogórki konserwowe.
Co wolno :?: Czego nie wolno :?: Sprostujcie :!:

Pozdrawiam Beata :oops:
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

a to ciekawe, nigdy po pieprzu mi nic nie bylo, a jadam czesto sosy pieprzowe :shock:
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Moim zdaniem chodzi o to, że przyprawy zwłaszcza ostre (nie tylko pieprz) powodują podrażnienia i tak już naruszonej błony śluzowej dwunastnicy. To samo ma się do np. kapusty kwaszonej, grochu, czereśni - te jak wiadomo (chociaż nie zawieraja glutenu) powodują wzdęcia, również nie wskazane przy naszej chorobie.

Pozdrawiam
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Post autor: Ola »

Pieprz jest bezglutenowy i według mnie śmiało można go dodawać do potraw.
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Jeżeli już chcecie jadać ostre potrawy to bezpieczniejsze od pieprzu jest używanie papryki ( tak powiedział jakiś kucharz w telewizji). Podobno papryka mniej podrażnia narządy wewnętrzne.
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

:))

Post autor: vixi »

Kochani nam po prostu nie wolno ostrych przypraw i ostrych rzeczy ze względu na nasz upośledzony układ pokarmowy ale nie dlatego że te przyprawy zawierają gluten - pozdrowionka
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

a ja kupuje pieprz w ziarenkach i sama miele w młynku :)
Obrazek
hannas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 07 maja, 2005 20:34

Post autor: hannas »

ja myślę że to sprawa indywidualna ,mój syn jadał kanapki z papryką do czasu a teraz gdy zje paprykę boli go brzuch
mam pro¶bę czy kto¶ może mi powiedzieć co to jest syrop glukozowy którego można spotkać w mnóstwo produktach
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Odpowiedzi szukaj w postach na Forum. Korzystaj z wyszukiwarki. Powodzenia.
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Agniesia pisze:a ja kupuje pieprz w ziarenkach i sama miele w młynku
Taką zasadę stosowałam również.
Nie zastanawiałam się nad wyborem "pieprz w ziarenkach, czy może mielony?"
Jak ogromne zdziwinie ogarnęło mnie :galy:, kiedy na opakowaniu firmy "Kamis" dostrzegłam napis "Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są: gorczyca, seler, gluten, soja, mleko, jaja i sezam".
Widzę, że będę musiała przerzucić się na przyprawy bez dodatku chemi. Trochę droższe ale pewne.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Celiak pisze:"Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są: gorczyca, seler, gluten, soja, mleko, jaja i sezam".
Widzę, że będę musiała przerzucić się na przyprawy bez dodatku chemi. Trochę droższe ale pewne.
Czegoś tu nie rozumiem - jaka chemia ? przecież te wszystkie produkty są ja najbardziej naturalne.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Pisząc przyprawy bez dodatku chemii mam na myśli czyste przyprawy produkowane w zakładach, które informują, że na ich liniach produkcyjnych nie występują jakiekolwiek inne produkty zawierające glutaminian sodu. Jak wiadomo bardzo często stosowany do mieszanek przyprawowych (vegeta, jarzynka itp.)
Nie muszę wyjaśniać chemicznego procesu produkcyjnego glutaminianu sodu – dla mnie jest to chemia.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Celiak pisze:Nie muszę wyjaśniać chemicznego procesu produkcyjnego glutaminianu sodu – dla mnie jest to chemia.
Dla mnie nie bardzo. Jak sobie właśnie wygooglałam można go otrzymywać przez hydrolizę "naturalnych" białek pszenicy czy soi albo mogą go wytwarzać bakterie.
Ale ...
Celiak pisze:Pisząc przyprawy bez dodatku chemii mam na myśli czyste przyprawy produkowane w zakładach, które informują, że na ich liniach produkcyjnych nie występują jakiekolwiek inne produkty zawierające glutaminian sodu.
w powyższej informacji nie ma nic o glutaminianie sodu. Są tylko wymienione naturalne alergeny.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Kiedyś jadałem pierogi podprawione pieprzem od któregoś z wytwórców bezglutenowych, nie za często, ustaliłem sobie, że raz na tydzień, a czasem na dwa. Po zjedzeniu ich, czułem się jakoś dziwnie, wręcz niepewnie, chociaż specjalnie to nic mnie bolało.
Ale wszystko do czasu... Wypróżnienia miałem bardzo krwawe - świeża krew w stolcu... i tak prawie przez tydzień, o mały włos się wykrwawiłem do końca przez... pieprz!

Nie twierdzę, że pieprz jest glutenowy, ale należy do przypraw ostrych, które mogą podrażniać, obciążać jelita (tutaj powtarzam post Wiki). Od tamtej pory wolę trzymać się z dala od pieprzu i innych ostrych.
Ostatnio zmieniony śr 02 wrz, 2009 11:54 przez Tomkus, łącznie zmieniany 2 razy.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ