Opłatek bezglutenowy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Leeloo pisze:pomyślałam o papierze ryżowym TaoTao
ale to surowe i twarde, poza tym nie wiem, czy strawne będzie.
Na Twoim miejscu wymieszałabym trochę mąki ryżowej z wodą - może z tapioką albo inną skrobią - i na suchej patelni "upiekła" taki mały, cieniutki placek-opłatek. Coś jak suchy i sztywny naleśnik. No i będzie białe i cienkie - jak zwykły opłatek.
To jest na tyle nieskomplikowane, że można porobić próby, nie marnując zbyt wiele materiału, w razie, jakby nie wyszło od razu idealnie :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8151
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Ola_la, też własnie tak pomyslałam i na pewno popróbuję.
z drugiej strony..nie muszę jeść tego opłatka, równie dobrze mogę go schować.

sorki za rozdmuchanie tego tematu, wczoraj doznałam małego szoku :P
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Żadne rozdmuchanie - akurat wchodzimy w czas "opłatkowy", temat przyda się wielu z nas :)

Ja trafiłam na to forum przez pierogi - szukałam w sieci przepisów na pierogi bezglutenowe - właśnie przed Bożym Narodzeniem.
Pierogi wprawdzie nie wyszły, ale z forum pożytków jak znikąd inąd :)
Ostatnio zmieniony czw 21 lis, 2013 18:39 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Dzwoniłam dziś do firmy specjalizującej się w produkcji opłatków oraz komunikantów "Charistia" Pani powiedziała mi, że ten opłatek tz.niskoglutenowy ma gluten poniżej normy ,ale ile nie potrafiła powiedzieć .Poinformowała mnie również ,iż komunikanty są bezglutenowe próbki są badane na zawartość glutenu więc powiedziała ,że jeśli chodzi o komunikanty to są bezglutenowe receptura zatwierdzona przez Biskupa.
Balviten oferuje bezglutenowe opłatki ,są w ofercie świątecznej sklepu można składać zamówienia,ja już kupiłam.
Jeśli ma się obawy ,że opłatek jest z wysoka zawartością glutenu to można telefonicznie zamówić komunikanty są bezglutenowe ,to przecież tez jest opłatek.Rozmawiałam z księdzem z rodziny i powiedział ,że w tej sytuacji to najlepsze rozwiązanie .
Ostatnio zmieniony pt 22 lis, 2013 18:57 przez kerima_82, łącznie zmieniany 1 raz.
kerima_28
ODPOWIEDZ