Mc Donalds

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

tylko co z tego, skoro Pani bierze do ręki hamburgera, a potem sięga po frytki... :(

dodam jeszcze, że będąc "w trasie" zdarzyło mi się jeść lody i pić kawkę w McD i wszystko było ok. A ja nawet okruszek odchorowuję bardzo boleśnie :(
Ostatnio zmieniony ndz 22 lip, 2012 22:48 przez rainbowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

Frytki smażą się po jednej stronie kuchni a hamburgery są robione po drugiej stronie kuchni. Poza tym nikt frytek nie dotyka dłońmi.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

fucja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec/Kraków

Post autor: fucja »

ja się zdziwiłam jakiś czas temu, ponieważ w tabeli wypuszczonej jesienią 'glutenowość' sosów sałatkowych McD była inna niż w tabeli wypuszczonej wiosną. Zaciekawiona zmianą napisałam do samego źródła, a zatem firmy Develey, która produkuje sosy dla McD. Pani odpisała, że żaden z sosów sałatkowych produkowanych dla McD nie zawiera glutenu, a jeżeli zawierałby to byłaby stosowna informacja na opakowaniu. Nie wiem skąd w takim razie ktoś układający tabelkę bierze te informacje, skoro nie od producenta..?
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

ja do McD w ogóle nie chodzę, bo nie wierze temu jedzeniu.
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

To tak samo jak ja. Odkad stwierdzono u mnie celiakię a więc juz prawie 8 miesiecy, nie bylam w McDonalddzie. A wczesciej bylam tam stalą klientka, wiec bez tego naprawde da sie zyc;)
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

agacia pisze:maska, nie wiem czy czytałaś cały wątek McD., ale na poprzedniej stronie pisałam o moich przeżyciach po ichniejszej kawie. wg mnie na 100% dodają zbożowej, bo zdychałam baaardzo długo po niej, więc ja bym im tak do końca nie wierzyła, a kawy to już napewno się u nich nie napiję.
Kawa i lody to jedyne co nawet przed dieta spozywałam w McD i nigdy mi nic nie było. Czasem jadłam frytki i sałatki bez sosu i tez były ok.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Kiedyś, już na diecie bezglutenowej, stanęłam przed tablicą z rozpisanymi produktami w McDonaldzie. Jest tam dokładne oznaczenie, co ma, a co nie ma glutenu, jaj i innych alergenów. Warto się z tym zapoznać. W maku nie jem, odkąd jestem na diecie i jest mi z tym dobrze :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja podczas ostatniej wizyty w Krakowie byłam w w mc donaldzie, zamówiłam sałatkę - przeczytałam wszystkie sosy- fajnie opisane- byłam zdziwona, dowiedziałm się co i jak z frytkami- bytałam głównieo olej, i zjadłam, nic mi nie było, jak będę w styczniu to pewnie znów się wybiorę,
p.s. niedawno zareagowałam na aromat w herbacie owocowej, więc myślę, że jestem miarodejnym źródłem
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

To w końcu można jeść te frytki w MC :?: Od 5 miesięcy tam nie zaglądałem...
Ostatnio zmieniony pt 28 gru, 2012 14:25 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
waleriana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 26 gru, 2012 18:56
Lokalizacja: kraków

Post autor: waleriana »

Wiem, że dawniej frytki były smażone w oleju z dodatkiem "aromatu wołowego", który w swoim składzie zawierał gluten. Więc pewnie i we frytkach śladowe ilości były. Teraz sprawdzałam skład na stronie brytyjskiej (bo na polskiej nie udało mi się odnaleźć dokładnych składów) i tam już tego "aromatu" nie ma. Więc w sumie nie wiadomo.
Tak czy owak firma, która robi wszystko żeby utrudnić dostęp do informacji o składzie swoich produktów (a trzeba się naprawdę długo naklikać, żeby je znaleźć), jest dla mnie z miejsca podejrzana. I choćby z tego powodu należy ją bojkotować.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Przy frytkach nie widziałam znaczka, że zawierają gluten. A wszystko inne było dokładnie opisane na tablicy z produktami przed McDonaldem.

Napisałam do nich, z czystej ciekawości. Zobaczymy, czy i co odpiszą. Dam znać :)
Ostatnio zmieniony pt 28 gru, 2012 19:05 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Otrzymałem od nich e-maile z tabelą wartości odżywczych wynika z tego, że frytki są bezglutenowe.
Ostatnio zmieniony sob 29 gru, 2012 14:30 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Frytki wg. ich wykazu rzeczywiście są bezglutenowe. Skusiłam się parę razy i nie miałam przykrych objawów. Ale zdarzyło mi się jakiś czas temu, że w mojej porcji zawieruszył się jeden opiekany kartofelek (wiecie - ten grubo sypany przyprawami - i na bank glutenowy). Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy jak nakładają frytki tą metalową łopatką, to nie sięgają nią na zmianę - ta samą - po frytki i po opiekane kartofelki. I czy świeżo usmażone frytki wsypują zawsze do tego samego "kubełka", czy tak z kartofelkami na zmianę? Ehhhh.... Każdy z nas musi dokonać własnego wyboru...
Ostatnio zmieniony pn 31 gru, 2012 09:34 przez maska, łącznie zmieniany 1 raz.
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

W Niemczech w McDonaldzie jest napisane, ze frytki sa bezglutenowe pod warunkiem, ze w ofercie nie ma nic innego smazonego z ziemniakow. Jezeli sa kartofelki, to smaza w tym samym tluszczu i nakladaja niestety ta sama lopatka..
ODPOWIEDZ