Mc Donalds

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Oto odpowiedz mcdonalda w temacie - McDonald lody,wafelek i ketchup

"Witam serdecznie,
Po konsultacji z działem jakości McDonald’s Polska chciałam wyjaśnić, że:
-lody w wafelku zawierają gluten również rożek lodowy, – ponieważ wafelek zawiera glutem
-lody w kubku plastikowym nie zawierają glutenu
-lody lion zawierają w swym składzie gluten.
Jeżeli chodzi ketchup to żaden ketchup McDonald’s nie zawiera glutenu (ani w saszetkach ani używany w kanapkach, ale chciałam podkreślić, że kanapki zawierają gluten np. w bułce.)
Ketchup dostępny w sklepach jest produkowany przez firmę Develey. Firma ta ma prawo używania naszego logo do sprzedaży swojego ketchupu – ale ten ketchup również nie zawiera glutenu.
Reasumując :
1-Wafle McDonald’s zawierają glutem
2-Ketchup McDonald’s nie zawiera glutenu
W razie pytań prosimy o kontakt.

Z poważaniem,
Eliza Knap
Public Relations McDonald`s Polska
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
www.mcdonalds.pl
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na stronie http://www.mcdonaldsmenu.info/ourmenu.jsp mamy spis produktów McDonalds z opisem co zawierajà, ile majà kalorii itp, itd.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Wczoraj zjadłam loda z karmelem w McD. Była to jedyna rzecz, co do której mogę mieć wątpliwości, jeśli chodzi o glutenowość. Dziś mam typowy "poglutenowy" ból brzucha. :diabelek: To już chyba tylko herbata dla nas w Mc została. Chociaż... ;) :diabelek:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Paulina:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 cze, 2007 17:56
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Male frytki=wielki klopot

Post autor: Paulina:) »

Ja ostatnio skusilam sie na male frytki i niestety bardzo mnie potem swedzialo wszystko itp.(choruje na Durhinga,wiec mam potem pecherzyki na skorze itp.)jestem baardzo wrazliwa na gluten,nie moge nawet oplatka komunijnego.Podobno do frytek cos jest dodawane,a ja sie przekonalam ze nie podobno.. ;(
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Hmmmm, tak sobie myślę - skoro Mcdonalds dekalruje bezglutenowość iluś tam produktów, między innymi frytek to ryzykowałby podawania nieprawdy.... Na każdej tacce masz taką informację, również na ich stronie internetowej. Ja osobiście teamt drążyłam w zeszłym roku - wytłumaczyłam dkołafnie dlaczego ta informacja jest dla mnie niezbędna (moje dzieciaki są na diecie bzg, mało co mogą jeść na mieście...., synek jest mocno uczulony na gluen - reaguje dusznościami i kolejne wizyty Pogotowia wolałabym już mu oszczędzić...to tak w skrócie). Zapewniono mnie (maila zresztą udostepniłam na forum) iż frytki są bezlutenowe - nie mogą jednak zagwarantować, że jakaś praktykantka na przykład nie usmażyła w oleju, przeznaczonym do smażenia tylko i wyłącznie frytek, celuek obtaczanych w mące. Pracownicy mają wyraźne wytyczne co do odziwlnych korytek oby produktów, ale można zawsze dopytać się, czy w danym konkretnym McDonaldzie mogą nam zagwarantować, iż smażą osobno i wytłumaczyć dlaczego ta informacja jest dla nas istotna....
O tu masz link do tego maila : topics3/mc-donald-vt774.htm?postdays=0& ... i&start=15
Ostatnio zmieniony ndz 01 lip, 2007 14:06 przez mamadwójki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Kupując w Mc Donaldzie dostajemy zawsze tackę, na której jest położona kartka. Zazwyczaj jest na niej informacja o jakiejś promocji (obecnie jakiś konkurs związany ze Shrekiem) etc. Na drugiej stronie tej kartki jest wielka tabela z informacjami o wartościach odżywczych produktów oraz o alergenach występujących w tych produktach.

Jeśli dobrze zapamiętałem, to według tej tabeli wolne od glutenu są: napoje, frytki, lody w kubkach z polewami, jakiś jeden rodzaj sałatki i ketchup. Jeśli chodzi o shake'a to jest tylko informacja, że nie ma jeszcze zrobionych badań na zawartość glutenu...
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Może zainteresuje kogoś informacja, że z zestawem Happy Meal można kupić słomki smakowe do picia mleka Sipahh, które nie zawierają glutenu. http://www.sipahh.pl/Sipahh!%20-%20Info ... niowe.html

Prawdopodobnie można będzie je kupić również w hurtowni, tu jest mapa dystrybucji: http://www.sipahh.pl/Zostan_naszym_agentem.html
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

W Szwecji i Norwegii maja bezgluenowe hamburgery. Bulki sa b. dobre. Podgrzewaja je w osobnej kuchence mikrofalowej, zeby nie mialy stycznosci z innymi bulkami.
Cena taka sama jak glutenowych. Nie jestem zwolenniczka Mc Donaldow, ale w podrozy sa dla nas zbawieniem.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Kurczę, zawsze jak o tym czytam, że w Maku są buły bg, to jakoś mi się dziwnie robi.
Zazdroszczę oczywiście, właśnie ze względu nagłej/podróżnej konieczności zjedzenia czegoś, ale też się zastanawiam, jak to jest:
jest to wielki koncern, ma ustandaryzowane procedury i przepisy, wszystko odmierzone i odważone. Oczywiście, są regionalne modyfikacje, jakoś tam przystosowane do kuchni narodowych, typu sałatki z serem feta w Grecji itp. Ale dlaczego tylko w Skandynawii (z tego, co wiem), są buły i mięsko bg?
Jak oni to uzasadniają, czy tym, że ktoś (Stowarzyszenie Celiaków?? Rząd?) na nich wymógł taką możliwość?
Bo nie wierzę, żeby ktoś prowadził w Maku badania i mu wyszło, jaka i gdzie jest populacja celiaków, i że największa jest w Skandynawii akurat.
Włosi przecież są gluteno-świadomi bardzo, a nie słyszałam o bezglutetowym Makzestawie. Inna rzecz, że może oni sobie śmieciowym jedzeniem nie zawracają głowy...
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

W Skandynawii prawie kazdy wie na czym polega dieta bg. Kilka tygodni temu bylismy na urodzinach u cioci, kolo Bergen. Ciocia ( 80 lat ) upiekla specjalnie dla Juliusza mufinki, byla niepocieszona, ze nie upiekla tez chleba. W hotelu spytalam o chleb bezglutenowy i oczywiscie mieli.
Jak dojde do siebie po tej przeprowadzce to postaram sie skontaktowac z norweskim stowarzyszeniem bezglutenowcow i wypytam ich o wszystko.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

IMHO nigdy nie możemy być pewni bezglutenowości na 100 %. W końcu Bezgluten też może zatrudnić praktykanta idiotę, który będzie jadł glutenowe kanapki nad pojemnikiem z zaczynem ;-)

Ale to byłoby jak jakaś mania prześladowcza. I ja przyjęłam zasadę, że jeśli nie mam innych danych, to domniemywam , że skład podany na opakowaniu jest prawdziwy. Że nikt nie dosypał podstępnie mąki do orzeszków, oliwek itp. I założyłam też, że opisy na opakowaniach spełniają zasady wskazane w rozporządzeniu - a więc obecne alergeny są wymienione. Tym bardziej wierzę w bezglutenowość produktów, na których piszą "Uwaga ! zawiera orzechy".

Znacznie mniej wierzę poszczególnym osobom, które przygotowują danie w restauracji.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ann_a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 23:04
Lokalizacja:

Post autor: Ann_a »

ta dieta czasami mnie przerasta.
-.-
ale koniec offtopu.

[ Dodano: Nie 17 Sie, 2008 16:03 ]
dobra.ufam temu wykazowi alergenów pod spodem.Pytałam też w Mc i nie przyznają się do mąki,więc jem.
Tylko jak jestem zbyt głodna i zjem te frytki to źle mi :P Ale to żołądek bardziej.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Jeśli chodzi o McDonalds'y zagraniczne to trzeba tam uważać na frytki. Właśnie wróciłem z Hiszpanii i Francji i widziałem, że frytki są w prawdzie smażone na osobnym tłuszczu, ale nakładane do "pudełek" był już tym samym przyrządem co ziemniaczane księżyce (nazwa hiszpańska bodajże "Patatas delux")... ziemniaki te są dla nas zakazane (zgodnie z Mc'Donalds'ową listą alergenów). Ta chochelka, bądź szufelka (jak zwał tak zwał) była cała obklejona od przypraw stosowanych przy smażeniu ziemniaczanych księżyców, co oczywiście ma "wpływ" także na frytki.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
kluska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 sie, 2008 19:48
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kluska »

W zeszłym tygodniu odwiedziłam Rumunię i Austrię i wg rozpisek frytki nie są dla nas bezpieczne w 100%
- w Rumunii przy frytkach jest wykrzyknik = poate contine alergenul indicato (prezenta acestuia nu poate fi exclusa) – co oznacza mniej więcej, że może zawierać gluten (obecności nie da się wykluczyć)
- w Austrii są 3 gwiazdki = kann Spuren bei gleichzeitigen Kartoffel – Aktionsprodukten enthalten (mój niemiecki niestety jest na zbyt niskim poziomie, ale myślę, że chodzi o krzyżowanie się linii produkcyjnych)
W obu krajach frytki jadłam (w miastach byliśmy tylko przejazdem, było za mało czasu na szukanie, a ja umierałam z głodu…), nic mi po nich nie było (chociaż oczywiście wiem, że to żaden dowód na bezglutenowość!)
W ogóle rozpiski w obu krajach są dłuższe i jest większy wybór produktów bg (np. shake (bananowy w Austrii!) czy sałatki)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ciekawy artykuł nie tylko a propos frytek w Mc Donald's, długi, ale jak dla mnie robi wrażenie:
dlaczego frytki w McDonalds są takie smaczne

Odkąd go przeczytałam zawsze się zastanawiam czy kupić coś co ma na etykiecie napis "aromat"....
<:>>
Obrazek
ODPOWIEDZ