Mc Donalds

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
daga111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 lis, 2008 14:31
Lokalizacja: śląsk

Post autor: daga111 »

może moje pytanie zabrzmi naiwnie ale czy same mięska z big maca w Mc Donaldzie ( bez bułki) zawierają gluten?
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Daga - za swoje słowa nie daje 100% pewności, ale jestem świeżo po rozmowie z kuzynką, która pracuje w MacD we Wrocławiu.
Mówiła, że niestety frytki mam sobie darować, z takiego względu, że olej teoretycznie jest inny do frytek, a inny do kurczaczków w panierce, nie pryskają oba na siebie, są inne cedzaki do innych produktów (nie ze względu na taką higienę, raczej dlatego, że fryty się cedzi dużym sitem, a kawałki nabiera inaczej - czysta ergonomia wyławiania że tak powiem ;) ), ale... niestety bardzo często się zdarza, że jak się bardzo spieszą pracownicy, jak jest ruchliwa zmiana, to zlewają te oleje jeden do drugiego, dolewają inne - no nie ma szans, żeby ten olej we frytach był czysty :(

Co do hamburgerów - "mięsa" samego - to jest mieszanina różnych rzeczy - mięsa chyba też, ale generalnie to jest taki idealnie uformowany placek, który po położeniu na ruszt zaczyba pływać w gęstej białej mazi. Po obsmażeniu trwającym kilka sekund ląduje w kanapce. Potem ta kanapka w ciągu 10 min musi trafić do klienta, inaczej podlegać powinna utylizacji :galy: Niestety często się tak nie dzieje, tylko zmienia się zamokniety uwalniającą sie z "mięsa" stygnącego mazią kartonik na czysty i kanapkę podgrzaną podaje po raz drugi...
No i na chłopski rozum żadne mięso zmielone nie da się uformować bez dodatków w idealny okrągły placuszek grubości 5 mm. Dodatki są podejrzane wg mnie bardzo.

Skład kuzynka ma mi spodesłać, o ile dopadnie, bo w sumie to niezgodne z umową. Do tego jedyny produkt, który w tym (w innych pewnie tak samo) Macu pracownicy sami robią, to... pomidory - dostają w całości i mają pokroić. Reszta - łącznie z sałatkami przyjeżdża w workach z zewnątrz gotowa.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Małgorzata pisze:Ciekawy artykuł nie tylko a propos frytek w Mc Donald's, długi, ale jak dla mnie robi wrażenie:
dlaczego frytki w McDonalds są takie smaczne
Na mnie nie bardzo. Taki zbyt ideologizowany, żeby był wiarygodny.
A w dodatku zawsze wolałam domowe frytki - takie grubsze, z ziemniaków, smażone na oleju.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Zbysiekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 06 cze, 2009 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbysiekkk »

Dziś poszliśmy z synem (bezglutenowiec) do McDonladsa na lody. Na tacce leżała ulotka pt. Tabela wartości odżywczych, w której jednym z punktów jest informacja o alergenach. Zdziwiło nas to, że np. donuty (takie ciasta z dziurką :053: ) są bezglutenowe - tzn. było odznaczone ze zawierają soje, mleko i jaja ale glutenu nie! Podobnie jak przy plackach zmieniaczanych - te rzekomo nie zawierają żadnych alergenów - to już mnie zdziwiło dużo bardziej bo wyglądają jakby były w panierce <mmm> .
Napisaliśmy maila do MD, z prośbą o potwierdzenie i podanie składu ww. produktów. Zobaczymy co odpowiedzą.
Zbysiekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 06 cze, 2009 15:35
Lokalizacja: Warszawa

No a to to już chyba skandal jest

Post autor: Zbysiekkk »

Oto co odpisał McDonalds:


Szanowny Panie,



uprzejmie informuję, że produkty „placek ziemniaczany” oraz „mleko ze słomką biszkoptową” nie zawierają glutenu. Występuje on w składzie ciastka typu „donut”.

Pragnąc dostarczać naszym gościom możliwie pełnych informacji o produktach w momencie dokonywania zakupu, przedstawiamy je w odpowiednich materiałach informacyjnych. Są to między innymi dostępne we wszystkich naszych restauracjach cenniki (treść w załączeniu), zlokalizowane zarówno na linii McDrive jak i przy drzwiach wejściowych lub przy kasach wewnątrz restauracji czy strona www.mcdonaldsmenu.info <http://www.mcdonaldsmenu.info/>



Serdecznie dziękujemy za zwrócenie uwagi na błąd edytorski, który pojawił się w tabeli wartości odżywczych materiale uzupełniającym powyżej wskazane materiały informacyjne. Tabela ta jest zamieszczana na spodniej stronie serwet wykładanych na tacach dla gości dokonujących zakupów do konsumpcji „na miejscu”. Pragniemy poinformować, że jakkolwiek serweta jest uzupełniającym nośnikiem informacji, który nasz klient otrzymuje już po dokonanym zakupie, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży produktów typu „donut” we wszystkich restauracjach naszej sieci. Sprzedaż tych produktów zostanie wznowiona po dostarczeniu do naszych restauracji serwet ze skorygowaną wersją tabeli.



Raz jeszcze pragniemy wyrazić wdzięczność za przekazaną informację. Pozwalamy sobie jednocześnie wyrazić nadzieję, że pozostanie Pan gościem naszych restauracji.



Serdecznie zapraszamy.





Z poważaniem,



Eliza Kazubek

Koordynator w dziale PR

McDonald's Polska

ul. Postępu 18 a

02-676 Warszawa
Awatar użytkownika
Janis_J
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz 18 cze, 2006 11:25
Lokalizacja: ..

a tortille ?

Post autor: Janis_J »

no to ja mam jeszcze zapytanie o tortille pomidorowe ?
..::forgive and forget and you will never regret::..
eng
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:05
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: eng »

Wybaczcie, że odświeżam starego kotleta, ale czy ktoś z forumowiczów napisał kiedyś do Maca z pytanie czy planują w Polsce kiedyś wprowadzić więcej produktów bezglutenowych w swojej ofercie? Wiem, że w krajach bardziej rozwiniętych można spokojnie zjeść bułkę w macu bezglutenową. Czy u nas kiedyś, za naszego życia, zostanie coś takiego wprowadzone?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Skusiłem się dziś na kawę w McDonald's. Pan po upewnieniu się, że chcę czarną kawę, nalał mi białą. Po reklamacji nalał tą samą maszyną kawę czarną, ale w międzyczasie przyjrzałem się jak to się odbywa i czuję, że mam powód dla którego kawa z McDonald's czasem mnie pobudza, a czasem rozmula, jak mleko... I nie wiadomo co jeszcze.

Aparat miał trzy rurki i w czasie nalewania białej kawy kapało ze wszystkich trzech. Potem, w czasie nalewania kawy czarnej, również kapało ze wszystkich trzech. Morał: resztki zabielacza z białej kawy, które zatrzymały się w rurze, kapały do mojej czarnej kawy. Pewnie nie kapią, kiedy w maszynie wcześniej była robiona kilka razy pod rząd czarna, bo wszystkie już skapnęły.

Znacznie bezpieczniejsze są zwykłe kawiarnie, w których zabielacz dodaje się na życzenie klienta do nalanej już kawy. Z dala od ekspresu. Czyli nic już dla mnie w McDonald's nie zostało.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Titrant :) sałatka :D
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Zrezygnuję. W sałatce na pewno jest warzywo albo przyprawa na które jestem uczulony (pieprz, imbir, seler, pietruszka, soja, kapusta, kalafior, brokuły, brukselka i diabli wiedzą co jeszcze). Poza tym sałatka, jak sama nazwa wskazuje :P, jest słodzona. A cukier mnie niszczy w każdej ilości. Dlatego ograniczam go do minimum.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Oj ja bym tam się cieszyła jakby podali listę tego co można zjeść w Mc Donald s. Ofertę zdecydowanie powinni poszerzyć o produkty bg. . może warto faktycznie tam napisać. Oczywiście że można się obejść, mi się do tej pory udaje ale...... :)
A co do tej kawy czarnej to Titrant zamawiaj trzy! i wypijaj tą trzecią :)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

:)

Post autor: Monisiaczka »

W Krakowie w McDonald's miesiąc temu dawali ulotki z tabelami wartości odżywczych z informacją o alergentach(gluten,soja, orzeszki ziemne,ziarno sezamu,mleko,jaja, ryby, skorupiaki,seler,dwutlenek siarki, gorczyca,mięczaki,łubin).
Glutenu nie zawierają według menu:
Sałatki:
sałatka mała,sałatka grillowany kurczak prenium
Sosy do sałatek:
sos cesarski,sos jogurtowo-koperkowy
Oferta śniadaniowa:
placek ziemniaczany
Frytki:
frytki małe,średnie,duże
Dodatki:
dżem wiśniowy,krem nutella,ketchup,miód 8g, sos słodko-kwaśny 25 ml, sos barbecue 25ml, sos blue cheese 25 ml, sos musztardowy 25 ml
Desery:
shake czekoladowy,shake waniliowy,shake truskawkowy
Napoje:
coca-cola mała,średnia, duża,fanta mała,średnia, duża,cafe latte,cappuccino małe,duże
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

A lody? Kiedyś było, że lody ale w plastikowym kubeczku też są OK.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

Lody też można jeść bo to jest praktycznie to samo co shake, zresztą pracuję w McDonaldzie to wiem :D oczywiście lody tylko w kubeczku :)
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

a czy ktoś coś jadł w McDonaldzie z tych bezpiecznych rzeczy niby i nic mu nie było? ja jakoś bałabym się coś tam zjeść. a frytek tym bardziej, nie wierze w ich czystość.
ODPOWIEDZ