Mc Donalds

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

frytek to masz rację nie ma co jeść , a dlaczego ? ja pracuję w nocy w McDonaldzie i po każdym zamknięciu restauracji filtruje się frytury aby cały syf z frytek i mięs które się tam smaży pozostał w specjalnej skrzynce i w celu tego oczyszczenia używa się pędzla którego oczywiście wkładamy do każdej komory , więc bardzo możliwe że resztki panierki z mięsa mogą mi się przenieść na pędzlu do frytury do smażenia frytek no i wtedy już mamy wymieszane, a wiec nie polecam frytek.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

:)

Post autor: Monisiaczka »

Lody też można jeść:)w kubkach plastikowych z polewą czekoladową,truskawkową,karmelową
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

Monisiaczka
popieram w 100% :)
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

cy to możliwe żeby placek ziemniaczany u nich był bez glutenu ?? <:>>
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

dobrze wiedzieć o tych sałatkach, frytki czasem zjadam i jest ok a co do tego placka to faktycznie może to jakieś inne placki ziemniaczane niż tradycyjne :)
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Nie sądzę,aby placek był z samych ziemniaków pewnie dodają mąkę pszenną albo ziemniaczaną ale nie wiadomego pochodzenia :(
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

kinga pisze:Nie sądzę,aby placek był z samych ziemniaków pewnie dodają mąkę pszenną albo ziemniaczaną ale nie wiadomego pochodzenia :(
Ziemniaczaną na pewno dodają, żeby placek się kleił. Placek ziemniaczany z mąką ziemniaczaną (skrobią, innej nie spotkałem), nadal jest plackiem z samych ziemniaków :P.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

W normalnej kuchni polskiej (glutenowej), do placków ziemniaczanych zawsze dodawało się mąkę pszenną, a nie ziemniaczaną. Sprawdź w dowolnej książce kucharskiej. Dlatego sądzę, że raczej, te z McDonalda nie nadają się dla osoby na diecie bg.
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

Witam, zjadłam dzisiaj lody w kubku z polewą toffi z McDonalds , efekt ból brzucha i biegunka. Myślicie,że mogło coś być w tych lodach???
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Mi po tych lodach nic nie ma ale jak ci szkodzą to jedz. Kubeczek plastykowy ma się rozumieć?? :)
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

Szczerze-nie zrozumiałam Twojej odpowiedzi. Pisząc o kubeczku miałam na myśli,że nie był w wafelku. Chodziło mi o same lody czy może coś z nimi być nie tak
Awatar użytkownika
Jaśmina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 09:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jaśmina »

Ja jadłam u nich frytki i jest ok, lody z polewą czekoladową i plastikowym kubku i tez ok.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

a ja piłam w niedzielę u nich kawę czarną bez żadnych dodatków, i dziś znowu piłam taką samą kawę, a co moje jelita wyprawiały po tej kawie to można napisać elaborat na ten temat. w skrócie, jakby mi ktoś je skręcał od nowa.
nie wiem co oni robią z tą kawą, może dosypują sobie jakiejś zbożowej ??? bo ja na codzień piję kawę w różnych miejscach i NIGDY nie miałam takich sensacji.
dodam że ma fatalny smak. taka kompletnie bezsmakowa
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Też zauważyłem, że jak bywa, że kawa z ekspresu ciśnieniowego mnie pobudza trochę, kawa z McDonalds mnie raczej zamula. Widziałem, że w ich maszynkach z tej samej rurki kapie kawa czarna i kawa z zabielaczem. Jeśli ktoś kupował wcześniej białą kawę, resztka zabielacza z rury może nakapać do później robionej czarnej. Może coś w tym kierunku? Innym jeszcze podejrzanym jest dla mnie klej w kubkach. Czytywałem na różnych stronach, że klej do papieru może zawierać gluten. Nie potwierdziłem tego, ale coś w tym może być. Jak byłem młody, to kleiłem papier roztworem mąki.

Ale ze mną jest ten problem, że najprawdopodobniej na kawę też jestem uczulony, więc może to szukanie jakiejś złudy. Choć faktem jest, że niektóre mnie zmulają od razu, a niektóre nawet nieco pobudzają.
Ostatnio zmieniony wt 08 maja, 2012 22:21 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

ja zauważyłam, że jeszcze jakieś pół roku temu wracając z zagranicy, zatrzymałam się na kawę w McDonalds i ona faktycznie zarówno pachniała jak i smakowała kawą. teraz jest zupełnie odwrotnie. może robią sobie oszczędności i wsypują jakiś szit ??? <:>> :042: szykuje mi się sporo wyjazdów, i wiem napewno że na czarną kawę bez cukru i innych dodatków zatrzymam się gdzieś indziej niż w McD.... :banned:
ODPOWIEDZ