Mc Donalds

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

izabelek pisze:Witam, zjadłam dzisiaj lody w kubku z polewą toffi z McDonalds , efekt ból brzucha i biegunka. Myślicie,że mogło coś być w tych lodach???

bo polewa toffi jest glutenowa i jest to zaznaczone na karcie ze toffi zawiera alergen gluten, bezglutenowa jest czekoladowa i truskawkowa :P ja jadlam i nic mi nie jest. Zjadłam jak świnka 2 naraz z polewa czekoladowa :D a i frytki tez mi nie szkodza :)
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

Te lody chyba zawieraja mleko, wiec jak ktos jest na diecie bezmlecznej to powinien raczej unikac;)
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

na pewno zawierają mleko :)
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

Zgadza się zawierają ale po mleku teraz jak mam kosmki odbudowane wychodzi mi tylko na policzkach coś w rodzaju takiej łuszczącej się skóry, zaczerwienionej :P na drugi dzień znika.
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

Ja w ogóle mam takie napady jedzenia jednej rzeczy w koło.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

wiosenka pisze:
izabelek pisze:Witam, zjadłam dzisiaj lody w kubku z polewą toffi z McDonalds , efekt ból brzucha i biegunka. Myślicie,że mogło coś być w tych lodach???

bo polewa toffi jest glutenowa i jest to zaznaczone na karcie ze toffi zawiera alergen gluten, bezglutenowa jest czekoladowa i truskawkowa :P ja jadlam i nic mi nie jest. Zjadłam jak świnka 2 naraz z polewa czekoladowa :D a i frytki tez mi nie szkodza :)[/quote

wydaje mi się, że nie masz racji - jak ostatnio byliśmy w Mc to oglądałam tą tabelkę i gluten był zaznaczony tylko przy wafelku, przy polewach nie....właśnie pod kątem glutenu ogładałam tą tabelkę i patrzyłam co Kuba może jeszcze jeść.... jak będziemy znowu w Mc to sprawdzę jeszcze raz.
Asia
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Post autor: antigluten »

Zgodnie z tabela wartości odżywczych McDonalds zarówno polewa karmelowa, jak też czekoladowa i truskawkowa nie zawierają glutenu.
Ostatnio zmieniony wt 22 maja, 2012 00:08 przez antigluten, łącznie zmieniany 1 raz.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

no właśnie ja też mam takie informacje i jadłam lody z karmelem, nic mi po nich nie było
Marmaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 22:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Marmaja »

Polewy do lodów w MC - karmel, czekolada, truskawka są BG. Sprawdzałam skrupulatnie za każdym razem kiedy zamawiałam lody w MC.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Kochani. Wczoraj dokładnie przeanalizowałam tabelę wartości odżywczych i informacji o alergenach - znajduje się na odwrocie kartki, którą wykładają tacę. Jest bardzo aktualna (lipiec 2012). Pierwszy raz, odkąd jestem na diecie zjadłam frytki (duże). Stres miałam jak nie wiem co, ale nie bolał mnie brzuch. Za jakiś czas zaryzykuję loda z polewą. W szoku jestem, że wszystkie rodzaje kaw i napoi (coca-cola, fanta, sprite i soki) według tabeli są bezpieczne. Okaże się w praniu....
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

maska, nie wiem czy czytałaś cały wątek McD., ale na poprzedniej stronie pisałam o moich przeżyciach po ichniejszej kawie. wg mnie na 100% dodają zbożowej, bo zdychałam baaardzo długo po niej, więc ja bym im tak do końca nie wierzyła, a kawy to już napewno się u nich nie napiję.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Co do coca-coli to moja Jula od czasu do czasu pije tę orginalną i jest ok.myślę ta z Mc Donalds też powinna być bg,soki jeśli są 100%soku to też wydają się w porządku jednak co do kawy ta miałabym wątpliwości.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Agacia, może rzeczywiście dosypują zbożowej kawy. Parzą z gotowej, już mielonej. Mnie zawsze się wydawało, że mielą ziarenka do każdej porcji przed podaniem. Ale może się mylę. Może ktoś kto pracuje w MC D nas uświadomi jak to jest z tą kawą. :(
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: glodomorek »

Frytki są bezpieczne, przynajmniej u mnie jest osobny olej tylko do frytek.
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

w każdym Macu jest oddzielny olej na frytki.
ODPOWIEDZ