mąka ryżowa =mąka ryżowa kleista

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

mąka ryżowa =mąka ryżowa kleista

Post autor: Jola-Gabrysia »

:?: Czy mąka ryżowa a mąka ryżowa kleista to ten sam produkt . Czy może ma jakiś dodatek innej mąki. W hurtowni nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi .
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Też widziałam w sklepie mąkę ryżową kleistą . Wydaje mi się że to tylko sposób mielenia , że ta mąka nie zawiera glutenu .
Danusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danusia »

Cytat: "Na świecie rosną tysiące odmian ryżu. Różnią się one kształtem ziaren i zawartością skrobi, a właściwie głównego jej składnika - amylopektyny, zwiększającego wchłanialność wody i powodującego sklejanie się ziaren po ugotowaniu. Najwięcej amylopektyny mają ziarna krótkie i pękate, najmniej długie i smukłe.
Ze względu na kształt ziaren wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje ryżu: długo-, średnio- i krótkoziarnisty.
Ryż krótkoziarnisty, np. originario, o niemal okrągłych ziarnach, bardzo chłonących wodę i zlepiających się po ugotowaniu, ma takie zastosowania jak średnioziarnisty."
http://www.kulinaria.pl/artykuly.asp?id=94

Myślę, że mąkę ryżową kleistą otrzymuje się z ryżu krótkoziarnistego, czyli tego który się najbardziej klei.
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Jest coś takiego jak ryż kleisty. Znalazłem go w sieci Geant. Maka kleista zapewne jest właśnie z takiego ryżu.
ODPOWIEDZ