RedBull

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

RedBull

Post autor: Lars »

Siemka! Jestem tu nowy, za pare dni rozpoczynam diete i mam pytanko. Lubie RedBulla a na skladzie znalazlem jakis "glukurnoloakton". Pisze,ze mozna go znalezc w produktach spozywczych takich jak ziarna i wina. Czy moze on miec jakis zwiazek z glutenami? Nie znam sie na tym, wiec z gory dzieki za odpowiedz. Pozdro
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Glukuronolakton to metabolit powstający z glukozy (produkt utleniania glukozy). Naturalnie występuje tylko w niewielkiej liczbie produktów, z których wino jest najbogatszym jego źródłem. Istnieje niewiele prac omawiających działanie glukuronolaktonu u ludzi. Dostępne dane wskazują na to, że glukuronolakton przyjmowany doustnie natychmiast zostaje zaabsorbowany, metabolizowany i wydalany jako kwas glukarowy, ksylitol i L-ksyluloza.
GLUKURONOLAKTON - ten związek jest prekursorem rybozy, który podtrzymuje i przedłuża jej działanie. Glukuronolakton dodatkowo sprzęga i usuwa szkodliwe produkty hemolizy wysiłkowej, jakie gromadzą się w trakcie przedłużonego wysiłku o charakterze wytrzymałościowym. Ponadto zwiększa pojemność tlenową krwi oraz wiąże kwasy karboksylowe, które przy deficycie glukozy mogą być wykorzystywane do przemian energetycznych.
Ostatnio zmieniony pn 24 kwie, 2006 10:23 przez MariuszO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

trochę to skomplikowane cytaty - czyli wnioski jakie? dobrze zrozumiałam że jest to dozwolony składnik na diecie bezgluteno9wej? ja też bardzo lubię ten napój.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tak, GLUKURONOLAKTON jest jak najbardziej bezglutenowy i dozwolony. Osobnym tematem jest konsumpcja napoi typu Red Bull przez osoby z chorymi jelitami (sztuczne i gazowane...). Ale jesteśmy dorośli (?) i wiemy co pijemy... :wink:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

to jest oczywiste a szczególnie w zaostrzeniu choroby - ale od święta funduję sobie takie zakazane bąbelki :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja wypiłam morze RedBull`a jak się przygotowywałam do operacji. Nie wolno mi było kawy (uroki żywienia bezresztkowego), a bez takich "wspomagaczy" nie funkcjonuję... Musiałam się jakoś ratować. Ale teraz to mi się źle kojarzy :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ