Sonko

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Rany, trudno Wam dogodzić...... :D

Wiem, że do końca roku na tej liście Sonko będzie dużo więcej produktów, może trochę cierpliwości? ;)
Obrazek
Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Kamika »

Uwaga na SONKO RISMINI - dotychczas kupowałam jako produkt bg - tak zapewniał producent na opakowaniu. Wczoraj konsumując ten produkt niestety zauważyłam, że została zmnieniona etykieta: przyklejona nowa z informacją, że produkt może zawierać śladowe ilości glutenu
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Też to widziałam. Masakra. Z jednej strony dobrze o nich świadczy że dokleili tę informację, z drugiej strony, cały czas je kupowałam i mam wątpliwości. Nie wiem czy był w nich gluten i ktoś im zrobił badania które nagle to wykryły, czy zakleili te informacje przez kwestie prawne tylko i wyłącznie.

Właśnie do nich napisałam maila z zapytaniem czemu tak zrobili. Ufam ze odpiszą.
Ostatnio zmieniony ndz 21 paź, 2012 12:55 przez Mazona, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

Ja tez kupowalam je bardzo czesto, czulam sie po nich dobrze, no ale kto wie...

Mazona daj znac jak odpisza;)
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Jeśli chodzi o Sonko, to ja podziękuję tej firmie. Ostatnio w moim sklepie pojawiły się takie niewielkie krążki (coś jak Rismini, ale chyba inna seria) kukurydziane i kukurydziane z solą - nic oprócz tego, ale na nich też jest o glutenie. Skoro firma robi nam pod górkę i zamiast ułatwiać sprawę i nam pomagać - utrudnia, to ja już jej podziękuję , bo konkurencja nie śpi i ma swoje produkty :!: Goodbye, Sonko!
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Odpowiedź z SONKO

Witam Panią,

W odpowiedzi na Pani zapytanie chciałabym wyjaśnić sprawę produktu Rismini, aby rozwiać Pani wątpliwości. Ponieważ nie możemy już zapewnić, że RISMINI jest produktem bezglutenowym, na opakowaniach pojawiły się etykietki informujące Klienta, że produkt może zawierać śladowe ilości glutenu. Chciałam Panią zapewnić, że wcześniejsze wyroby, które nie posiadają dodatkowych etykietek spełniały wymagania w zakresie produktu bezglutenowego, czyli zawartość glutenu mieściła się w granicy do 20ppm.

Właśnie w trosce o naszych Klientów na opakowaniach została umieszczona etykieta z informacją o glutenie w produkcie.

Ze strony internetowej SONKO właśnie zostały usunięte informacje o bezglutenowości produktów RISMINI.



Z poważaniem

Agnieszka Piątek

Kierownik Działu Zapewnienia

Jakości i Technologii



Czyli dupa, jeść nie możemy.
W mailu pytałam między innymi czy brak znaku przekreślonego kłosa został usunięty ze względów innych niż brak pewności co do jego bezglutenowości, takich jak kwestie finansowe czy coś, ale produkt nadal jest b-g (tak jak zrobiła to Goplana), czy dlatego że jednak mają wątpliwości co do glutenu. Pytałam też czy poprzednie serie niezaklejone były ok.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Ha. No właśnie. Utwierdzili mnie w przekonaniu, że trzeba wesprzeć inne firmy produkujące tego typu produkty, a jest ich parę.
Szkoda, że u nas wciąż jeszcze nie myśli się tak, jak na Zachodzie. Znajomi przekazują mi wieści, jak wspaniale oznakowana jest żywność bg np. w Hiszpanii, w Wielkiej Brytanii też pod tym względem chyba znacznie lepiej. Że nie wspomnę, iż ich produkty bg to naprawdę bg - nawet skrobi nie mają. Wciąż jesteśmy 100 lat za Trzecim Światem ;P
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Ja jednak doszukuję się innej przyczyny tego że ich produkty przestały być b-g. Dziś w sklepie kupowałam produkty GOOD FOOD'a ale zorientowałam się że też "straciły" znak przekreślonego kłosa. Było mi bardzo przykro z tego powodu. Tylko wafle kukurydziano-ryżowe (te cieniutkie) zostały ze znakiem, ale to była starsza partia. Nie wiem jak pójdzie z kolejnymi. Co gorsza nie jest tak jak w przypadku KUPCA że widnieje napis "produkt z natury bezglutenowy" tylko jest inf. "może zawierać gluten".
Zaczęłam się zastanawiać czy kwestie prawne się nie zmieniły i firmy zaczęły się wycofywać z programu wiedząc że ciężko podołać nowym kwestiom. Trzeba napisać do Stowarzyszenia i się dowiedzieć.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Chwileczkę - Rismini nigdy nie miały licencjonowanego przekreślonego kłosa i nie były na liście produktów przez nas polecanych. Może kiedyś wcześniej firma oznaczała że są bezglutenowe, przed podjęciem współpracy z nami.

Rismini produkowane są gdzie indziej niż produkty oznaczone kłosem, polecamy jednak te z certyfikatem.

O jakich produktach GOOD FOOD piszesz, że "straciły znak"? Bo firma wypuszcza też inne produkty, nie bezglutenowe, może coś Ci się pomyliło?

Pamiętajcie, że w dużych firmach jest przeważnie kilka linii produkcyjnych i możliwe jest produkowanie wyrobów bezglutenowych i takich z dodatkiem glutenu zupełnie odrębnie, bez możliwości zanieczyszczenia. Sprawdzamy to zawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Nie wiem, wydawało mi się że kupowałam zwykłe wafle ryżowe GOOD-FOOD, bez dodatków. Nie było na nich znaku. W domu się zorientowałam że nie ma symbolu i jest napis "może zawierać śladowe ilości glutenu", ale nie pamiętam czy były jakieś ziarenka inne dodawane. Istnieje taka możliwość. Pamiętam że był na nich smok narysowany.
Co do Rismini - faktycznie, teraz zauważyłam że znak nie jest licencjonowany. Przepraszam. Było by bardzo fajnie, jakby udało wam się załatwić z nimi aby uzyskały znak. Ze snakami jest krucho. Są niesmaczne, albo strasznie drogie.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Mazona pisze:Pamiętam że był na nich smok narysowany.
No to nie były "zwykłe". To jakaś specjalna edycja, z różnymi dodatkami. Np. z algami mają napis o możliwym glutenie, inne pewnie też.
Ale ZWYKŁE nadal są b/g.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Dzisiaj będąc w Realu natrafiłem na Wafle błonnikowe firmy Sonko które powinny być bezglutenowe, jednakże w składzie jest napisane, że zawierają śladowe ilości glutenu :!: :(

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 27 mar, 2013 18:02 przez Adrian, łącznie zmieniany 5 razy.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Sprawdź czy na opakowaniu jest znak przekreślonego kłosa. Nie wszystkie produkty tej firmy są bezglutenowe.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Na tym opakowaniu nie ma przekreślonego kłosa, z tego co pamiętam. Kiedyś chciałam to kupić, ale właśnie to mnie zniechęciło. No i info o śladowych ilościach glutenu.
Ostatnio zmieniony śr 27 mar, 2013 20:12 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Adrian pisze:które powinny być bezglutenowe
a dlaczego "powinny"?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ