Sonko

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Sheep pisze:Na początku pomyslałam, że jak 5 ziaren, to ani chybi musi tam być pszenica :D
Oo, dzięki Sheep za podniesienie na duchu. Ja miałam dokładnie to samo widząc je kiedyś na półce sklepowej - jak dobrze, że nie tylko ja :D Już chciałam nawet koteczkowi napisać, czy aby w ten sposób glutenu nie konsumuje, ale wpisałam w googla i jak byk zobaczyłam, że te 5 ziaren to same bezglutenowe. Ech... :lol:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

kfiatek pisze:Już chciałam nawet koteczkowi napisać, czy aby w ten sposób glutenu nie konsumuje, ale wpisałam w googla i jak byk zobaczyłam, że te 5 ziaren to same bezglutenowe. Ech... :lol:
Miałam dokładnie to samo... aż weszłam na stronę sonko - a tam w składzie jak byk stoi, że pieczywo dla nas OK :D :D
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

:lol:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No to i ja dołączę do klubu... Też sprawdzałam na ich stronie skład... tego smakołyku (nb u mnie niedostępnego). Najlepszy przykład na to, jak ostrożnie trzeba nadawać nazwy. Ale czujność jest jak najbardziej uzasadniona, bo analogiczne produkty Sonko (3 ziarna, 7 ziaren) są jak najbardziej glutenowe! A czy jadł już ktoś wafle Sonko z białą gryką? Strasznie ich jestem ciekawa, ale nigdzie nie widziałam (poza stronką w necie http://www.sonko.com.pl/krisp-gryka.html ). Bo te z amarantusem są całkiem niczego ( http://www.sonko.com.pl/krisp-amarantus.html ) :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Jadłam z gryką ale mi nie bardzo smakowały, mimo, że lubię grykę w innej postaci, ale myslę, że to kwestia indywidualna, bo mój mały jadł.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tak jak sheep uwielbiam popcornowe - a tych których szukam z polewą i takie tam - dalej nie znalazłam :evil:
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

no właśnie patrzę za tymi z polewą wszędzie gdzie się da i ani widu, ani słychu :(
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ola* pisze:no właśnie patrzę za tymi z polewą wszędzie gdzie się da i ani widu, ani słychu :(
Te z polewą na pewno są w Auchanie, oprócz tego w zdumiewającej ilości zwykłych sklepików w 3mieście (już w trzecim znalazłam - a w Wawce jakoś nigdzie nie spotkałam), nie mówiąc o tym, że w Akwarium gdyńskim w sklepie z pamiątkami mają wafle ryżowe w czekoladzie chyba innej firmy, pakowane pojedynczo... Ale to ci raczej nic nie da... A jakby tak napisać do producenta z pytaniem, w których sklepach w Katowicach to dystrybuują?
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

no kurcze.. Auchan to jest mój podstawowy supermarket...
Czy te wafle leżą u Ciebie w sklepie na tym samym stoisku z pieczywem "styropianowym", obok wafli w czekoladzie?
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ola* pisze:no kurcze.. Auchan to jest mój podstawowy supermarket...
Czy te wafle leżą u Ciebie w sklepie na tym samym stoisku z pieczywem "styropianowym", obok wafli w czekoladzie?
Jak to obok wafli w czekoladzie? czekaj, bo może my się nie zrozumiałyśmy - chodziło mi o wafle w czekoladzie właśnie. Wafle w czekoladzie ciemnej i mlecznej tudzież wafle w jakiejś polewie (nie pamiętam co to było, ale na pewno coś z mlekiem :wink: ), leżały, owszem, w Auchanie do którego jeździłam jeszcze w Wawce (tzn., jak kto z Wawy to czyta, to w Auchanie w Wola Parku), na półce z innym pieczywem styropianowym. W Gdyni nie wiem, gdzie mają Auchana, ale na pewno nie koło mnie :( A w sklepikach to widziałam chyba raczej też obok innych styropianów. Ostatnio obeszłam uparcie całe Bomi, zakładając, że różne rzeczy mają, to może i te wafle też, ale niestety, porażka - nie było nigdzie :(
Pocieszę cię - ja za to przeważnie znajduję na stanie te z mleczną czekoladą, dla mnie i tak niejadalne. W tym również w moim sklepie pod domem w Gdyni - muszę w końcu iść i im zasugerować, żeby mi te w ciemnej czekoladzie może też czasem sprowadzili.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

kfiatek pisze:
Ola* pisze:no kurcze.. Auchan to jest mój podstawowy supermarket...
Czy te wafle leżą u Ciebie w sklepie na tym samym stoisku z pieczywem "styropianowym", obok wafli w czekoladzie?
Jak to obok wafli w czekoladzie? czekaj, bo może my się nie zrozumiałyśmy - chodziło mi o wafle w czekoladzie właśnie. Wafle w czekoladzie ciemnej i mlecznej tudzież wafle w jakiejś polewie (nie pamiętam co to było, ale na pewno coś z mlekiem :wink: )
no tak! mea culpa, zmeczona jestem o tej godzinie i chyba niezbyt poprawnie założyłam że foroumowicze umieją czytać w moich myślach :P
Chodzi mi o wafle sonko w polewie, a jakże, ale w polewie jogurtowej. Bo w czekoladowej, to kupuję już od danwa i wiem gdzie u siebie w sklepie znaleźć :D
Tak czy siak odpowiedziałaś mi na moje pytanie, bo domyślam się, że to na pewno to coś z mlekiem :wink: Hmm.... będę musiała jeszcze raz półkę w Auchanie przepatrzeć...
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ola* pisze:Tak czy siak odpowiedziałaś mi na moje pytanie, bo domyślam się, że to na pewno to coś z mlekiem :wink:
O tak, właśnie, to o to chodziło! Jogurtowe :D Ja już też zmęczona jestem dzisiaj, nie chciałam napisać błędnie. Dla mnie to jeden pies, jogurtowe czy w mlecznej czekoladzie - niejadalne znaczy :wink:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

hmmm a u mnie ani takich ani takich - chyba będe musiała się poddać jakiejś wafelkowej terapii - o już mi oko lata #-o
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

vixi pisze:o już mi oko lata #-o
dzięki, vixi, za rozśmieszenie od rana :lol: Wyobraziłam sobie to latające oko :lol:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

A ja te wafle jogurtowe widziałam u nas w Bomi. Zastanawiałam się czy są jadalne. PO waszej dyskusji jednak skuszę się. Anchan w Gdyni jest na obwodnicy. Jak jestem w Gdańsku to zaglądam tam od czasu do czasu :wink:
ODPOWIEDZ