Sonko

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

U mnie w żadnym sklepie też nie mogę dostać tych w jogurtowej polewie, a na razie innych nie mogę... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No to ja też dorzucę swoje 3 grosze - w Lublinie takich wafli nigdzie jeszcze nie widziałam. Ani tych jogurtowych, ani w czekoladzie. Nic... Jak jestem w błędzie, może ktoś mnie z niego wyprowadzi. W ogóle zaopatrzenie w tzw. marketach w moim mieście jest żenujące, nawet jeśli chodzi o zwykły styropian. A takiego wymyślnego nie ma w ogóle. Natomiast takie wafle czekoladowe spotkałam w jakiejś malutkiej wioseczce koło Gdańska, jeden sklepik a wafli wybór... Szczerze mówiąc, byłam w szoku. :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

dziś w sklepie trafiłam na nowość (nie ma tego jeszcze na ich stronie) w ofercie sonko:
Rismini snacki ryżowe 40g występują w 3 smakach:
twarożek ze szczypiorkiem
naturalne
pizza.
Na opakowaniu napisane, że są bezglutenowe. Są to takie prażynko-czipsy.
Zjadłam twarożek ze szczypiorkiem - smaczne :) więc wypróbuje też resztę.
Obrazek
>>pozdrawiam<<
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Ja natomiast dorzucę informację, że u mnie w Kauflandzie pokazały się mini wafle ryżowe "mini Rice cakes"- w mlecznej czekoladzie, karmelowej, jogurtowej i jabłkowo cynamonowej.-Firmy Racio z Czech Republik- wyraźnie przekreślony kłos-gluten free. Gramatura 60g a cena 1,69. Jak do tej pory najbardziej smakują mi te czekoladowe, ponieważ karmelowe trochę za słodkie :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Sonko czekoladowe widziałem chyba w Krakowie na Zamenhofa w sklepie ze zdrową żywnością.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Ja kupuje sonko w sklepach Polo.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

U mnie w Gdańsku wafle Sonko czekoladowe są w sieci Bomi, oprócz tego w małym sklepiku osiedlowym koło mnie. Ostatnio kolega z Wielkiej Brytanii był u mnie z wizytą, spróbował trochę tego i się uzależnił :D Przy czym kolega jak najbardziej glutenożerny, a skutek był taki, że zamiast kupować sobie glutenowe batoniki wykupił wspólnie ze mną w ciągu paru dni chyba większość zapasu wafli Sonko w ciemnej czekoladzie w mojej najbliższej okolicy (te w mlecznej mu nie smakowały) :) Teraz mu to będę musiała chyba w paczkach wysyłać ;)
Ostatnio zmieniony ndz 16 wrz, 2007 13:29 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

Wcale się nie dziwię koledze bo są pyszne ,niby tylko trochę styropianu i czekolada.
Aleksandra
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Właśnie zajadam się wersją pikantną wafli Sonko - z papryką :)

Fajna odmiana po słodkich kokosowych i cynamonowych :)

Ostatnio zauważyłam, że zrezygnowałam z chleba bg na rzecz właśnie wafli - różnych, do dżemów słodkich, do wędlin solonych i teraz tych pikantnych.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Sonko w Chacie Polskiej i w Piotrze i Pawle (duży wybór, też pysznych popcornowych-jami :D mają). Ja z tym w sumie nie mam problemów. A co do wafli- lepiej kupić naturalne i posmarować nutellą, przecież 6 wafli Sonko kosztuje chyba 3 czy 4 zł. A to taniej, co jest ważne przy naszej diecie :D
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

huilisti pisze:A co do wafli- lepiej kupić naturalne i posmarować nutellą, przecież 6 wafli Sonko kosztuje chyba 3 czy 4 zł. A to taniej, co jest ważne przy naszej diecie
Oczywiście, że taniej, ale te z polewą doskonale sprawdzają się poza domem. Łatwiej (wygodniej) mieć przy sobie gotowe wafle niż wafle + słoik nutelli ;) A te z mleczną czekoladą są rewelacyjne :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

-ania- pisze:
huilisti pisze:A co do wafli- lepiej kupić naturalne i posmarować nutellą, przecież 6 wafli Sonko kosztuje chyba 3 czy 4 zł. A to taniej, co jest ważne przy naszej diecie
Oczywiście, że taniej, ale te z polewą doskonale sprawdzają się poza domem. Łatwiej (wygodniej) mieć przy sobie gotowe wafle niż wafle + słoik nutelli ;)
Co racja, to racja :) Często używam tych wafli jako snacka podróżnego, względnie podczas chodzenia po mieście.
Poza tym nutella zawiera mleko, więc jak dla mnie na przykład odpada. A Sonko robi wafle też w wersji z czekoladą bezmleczną (gorzką).
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

No na drogę to się zgadzam, tylko gorzej, jak np. jest się we Włoszech, 30 stopni :D efekt wiadomy :D tak sie zlepiły odrobinkę :)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

a ja dzisiaj kupiłam wafle kokosowe, które IMH sa lepsze od tych polewanych, bo się nie kleją. Niby wyglądają na sam ryż, a w smaku czuć wiórki kokosowe i trochę cukru
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Magdalaena pisze:kupiłam wafle kokosowe
Ja takie kokosowe też już we Wrocławiu spotkałam i wczoraj kupiłam (w EPI - tylko jeszcze z córką ich nie spróbowałyśmy) ale za to jadłyśmy z cynamonem i te cynamonowe mi smakują bardziej niż mojej córce :D

[ Dodano: Sob 29 Wrz, 2007 22:41 ]
A widzieliście SONKO z przekreślonym kłosem? bo ja widziałam :) :P
ODPOWIEDZ