lista życzeń do producentów

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Moja córcia wypróbuje wszystko co słodkie :D
Marcin S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 15:02
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Marcin S »

Prawdopodobnie bedzie ku temu okazja w czerwcu na spotkaniu, wiec serdecznie zapraszam:-)

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 23:39 ]
Od lipca prawdopodobnie (walczymy z czasem ;) ) bezglutenowe biszkopty z galaretką w czekoladzie (w świecie znane jako Jaffa Cakes, a polska popularna nazwa zastrzeżona...) będą dostępne w ofercie firmy Balviten w kartoniku 150 g. Kto był na III MDC ten mógł spróbowac i mam nadzieję że smakowały... Produkt bezglutenowy i bez pszenicy. GORĄCO POLECAM. :569:
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

Hejka bezglutki :!:
Ja bym chciała żeby było więcej:
-batoników i czekolad bg
-pizz
słyszałam że podobno w niektórych sokach też jest gluten a dla mnie to tez pewne utrudnienie bo jestem chora na cukrzycę i gdy mam niski cukier najczęściej piję sok :/
And the world will be better, if we will accept us. < 3
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

chciałbym aby cena piwa bezglutenowego była niższa-porównywalna do normalnych piw.Jednak najbardziej zależy mi na tym aby coraz większa ilość produktów była oznaczana naszym przekreślonym kłosem,może producenci się boją tego jak inwalidztwa?
Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

W moim wypadku podstawa to dostępność.
Albo więcej sklepów z bezglutenową żywnością, albo więcej w sklepach osiedlowych.

Chleb czy bułki bezglutenowe. W całym sosnowcu znalazłam 1 sklep, gdzie mają bułki z mąki kukurydzianej!

Najbardziej przydałyby mi się kebaby z sosami wiadomego pochodzenia ;D
+ paluszki.
może producenci się boją tego jak inwalidztwa?
Wybacz, że skomentuję, ale nie mogę patrzeć jak ktoś tak pisze.
Czemu od razu inwalidztwo, nie czuję się tak strasznie aby takim mianem mnie określano.
Ostatnio zmieniony śr 19 sie, 2009 12:19 przez Dorotka_92, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Dorotka_92 pisze: Chleb czy bułki bezglutenowe. W całym sosnowcu znalazłam 1 sklep, gdzie mają bułki z mąki kukurydzianej!
A jakie to bułki - czy są rzeczywiście bezglutenowe? Czy po prostu są sprzedawane w zwykłym sklepie, razem z innym pieczywem i mają tylko napisane, że są kukurydziane? Był wątek na forum o chlebach/bułkach kukurydzianych, które są sprzedawane jako bg, bo sprzedawca nie ma pojęcia, o czym mówi. Nie da się zrobić bułek czy chleba w 100% z mąki kukurydzianej, wyszłaby cegła nie bułka. W takim pieczywie jest tylko domieszka kukurydzy i zupełnie się ono nie nadaje dla celiaka.
Dorotka_92 pisze:
może producenci się boją tego jak inwalidztwa?
Wybacz, że skomentuję, ale nie mogę patrzeć jak ktoś tak pisze.
Czemu od razu inwalidztwo, nie czuję się tak strasznie aby takim mianem mnie określano.
Yyy autor nie miał na myśli celiakii jako inwalidztwa, to raczej miała być przenośnia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

podpisuję się pod poprzednikami. i jeszcze kilka moich pomysłów (kucharki bezglutenka;) ) może jogurty, które na 100% nie będą miały wsadów owocowych zagęszczanych mąką? ketchupy, musztardy...
a w ogóle to dało by się zrobić bezglutenowe panierki do kotletów? <:>>
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Angy, jest ketchup bezglutenowy: McDonald's Tomato Ketchup produkowany przez Develey. Ja kupuje go w np. w Tesco i Realu.
A co do panierki, to bułka tarta bezglutenowa jest przecież do kupienia i u mnie rodzinie bardziej smakuje moja, niż glutenowa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

adin82 pisze:Jednak najbardziej zależy mi na tym aby coraz większa ilość produktów była oznaczana naszym przekreślonym kłosem
... też jestem za tym , łatwiejsze i szybsze byłyby wtedy zakupy.
Obrazek
monika 77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 11:32
Lokalizacja: Nieznamierowice

Post autor: monika 77 »

Macie rację zakupy byłyby dużo szybsze gdy byłby przekreslony kłos na opakowaniach. Dobrym przykładem są czekolady "GOPLANY" tam jest nasz "kłosik przekreślony" i moje dziecko jest przeszczęśliwe bo ma normalna czekoladę. Ja natomiast się cieszę bo cena tych czekolad jest normalna! :) Pzdrawiam:)
Awatar użytkownika
Adam1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 lis, 2010 15:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Adam1987 »

Jeżeli byśmy zaczęli zbierać podpisy w tej sprawie to myślę,że i tak by było jak wspomniałaś :) ja jestem także za takim pomysłem bo to by nam naprawdę ułatwiło wyszukiwanie produktów dla nas "bezglutenowców" :D
:)
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Najpierw te produkty muszą BYĆ, żeby było co oznaczać. A nakazać nikomu nie można, żeby cokolwiek produkował:)
Myślę natomiast, że wielu producentom wydaje się, że procedura uzyskania kłosika wymaga strasznego zachodu - no hop siup się tego nie dostaję, ale wydaje mi się, że to taka wańkowiczowska deska klozetowa. Może lepiej im uświadomić, że uzyskanie kłosika nie boli i nie wiąże się z wielkimi kosztami, a korzyść w sumie spora, bo mają wierną rzeszę konsumentów.
deszczowkama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 04 sie, 2011 13:39
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: deszczowkama »

Adam1987 pisze:Jeżeli byśmy zaczęli zbierać podpisy w tej sprawie to myślę,że i tak by było jak wspomniałaś :) ja jestem także za takim pomysłem bo to by nam naprawdę ułatwiło wyszukiwanie produktów dla nas "bezglutenowców" :D
Dobry pomysł, tylko to jest sprawa na bardzo dużą skalę. Co nie zmienia faktu, że warto:)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

:)

Post autor: Monisiaczka »

Powracając do tematu najbardziej brakuje mi tortów,placków na kruchym spodzie,pierogów ruskich,naleśników wiadomo można zrobić samemu.Chciałabym żeby w przyszłości można było to kupić w większości sklepach.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Pewnie, że można zrobić samemu ale nie raz albo nie ma czasu albo się nie chce lepić pierogów. Fajnie by było może kiedyś te czasy nastąpią :) Też bym chciała, chociaż za gotowcami nie przepadam ale są sytuacje awaryjne i wtedy takie jedzonko ratowałoby
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
ODPOWIEDZ