Co Kupić ? - komentarze

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Czyli co lekarz z tytułem profesora nie ma racji??? Dziwne....
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Może tytuły porobił z czego innego, nie z prawa o znakowaniu żywności? Poza tym otwarte zostaje pytanie, jak bardzo tymi oznakowaniami przejmują się producenci.

Osobiście unikam produktów, które mogą zawierać, a nawet tych z adnotacją, że w zakładzie stosuje się gluten. Ale raczej wątpię, czy produkty, które nie są w ten sposób oznaczone, mają całą halę produkcyjną wyłącznie dla siebie :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: agnisia7 »

Witam:) dzisiaj nasz pierwszy dzień na diecie mojej 4 - letniej córki. Mam spory mętlik w głowie:( zrobiłam zakupy, ale mam jeszcze sporo pytań. Z dietetyczką jestem umówiona dopiero za tydzień:( Może ktoś mi pomoże i odpowie na parę pytań:
1. jak to jest z przyprawami? mogę używać normalnego oregano, papryki słodkiej, bazylii itp. np firmy Kamis?
2. czy naprawdę można spożywać te produkty, które nie mają znaczka, ale firmy twierdzą, że ich produkty nie zawierają glutenu? (kinderki, toffifi, merci, kinder niespodzianka, żelki harribo, nimm2)
3. Czy można jeść popcorn ze zwykłego sklepu?
4. a co z żelatyną?

POzdrawiam i z góry dziękuję:)
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: pentlik »

Jeżeli chodzi o przyprawy to najlepiej ich unikać i zakupić przyprawy Dary Natury, można poczytać o tym na forum:) Jeżeli chodzi o słodycze wymienione w punkcie drugim to ja osobiście ich nie jem, ale mam w domu jeszcze dwóch bezglutenowców co jedzą toffifi, merci, żelki i nimm2 i nic im chyba po nich nie jest:) Popcorn czasami sam podjadam, ale zawsze lepiej zrobić samemu, wtedy będziesz pewna na 100%. Ostatnio dzieci siostry przyniosły popcorn na którym było napisane, że jest bezglutenowy, ale nie pamiętam skąd go kupiły.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Anula80 »

1. Przyprawy potwierdzam Dary Natury.
2. Wymienione słodycze my jemy, ale trzeba uważać, bo niektórzy nie mogą spożywać syropu glukozowo-fruktozowego, szczególnie jeśli jest z pszenicy, a się ma uczulenie. Tak samo jak jemy też inne produkty, których producenci zapewniają o bezglutenowości.
3. Popcorn kupuję firmy Lorenz do mikrofalówki. Też mają info na stronie.
4. Ja osobiście kupuję żelatynę Dr Oekter. Po chwilowych zawirowaniach producent zapewnił, że jest b/g, tak samo jak soda na przykład. Na ich stronie można znaleźć szczegółowe informacje.
I najważniejsze - podstawa to czytanie etykiet produktów przez zakupem. Jeżeli coś wzbudza mój niepokój, nie kupuję tego, dopóki nie dowiem się, że można lub nie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Bezglutenowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 30 sty, 2013 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Bezglutenowa »

"Łatwo pisać tak osobie dorosłej, a co z dziećmi, co z nastolatkami, które jedząc dotychczas wszystko muszą nagle zrezygnować z niektórych, często ulubionych posiłków.Spotykając się ze swoimi rówieśnikami nie chcą się od nich specjalnie odróżniać"
Proponuję:
1. Dziecko na diecie bezglutenowej, powinno być świadome dlaczego musi się tak odżywiać, a nie jeść inaczej.
2. Najlepiej aby miało kontakt od czasu do czasu z dziećmi w ich wieku, które też stosują dietę bezglutenową, np. może jechać na kolonie bezglutenowe. Dzięki temu dzieli się z rówieśnikami doświadczeniami, może być też specjalistą i czuje się lepiej.
3. Kolejną bardzo istotną rzeczą jest dbanie o to aby dziecko miało zawsze bezglutenową przekąskę w plecaku na czarną godzinę. Kiedy dziecko ma przekąskę nie chodzi głodne i Ja polecam też takie rozwiązanie u dorosłych itd.
mgr inż. Nauk o Żywności Wioleta Zysk
jerzdna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 07 kwie, 2014 15:11

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: jerzdna »

Jakby jeszcze kogoś interesował wątek popcornu do mikrofali - oto wyjaśnienia z Bakallandu:

"W odpowiedzi na przesłane zapytanie, chciałabym potwierdzić, że wskazany przez Pana popcorn solony nie zawiera i nie może zawierać glutenu, ze względu na zupełnie odrębny zakład produkcji. Pozostałe smaki takie jak: serowy, maślany zawierają: mleko i produkty pochodne.
Gdyby pojawiły się dodatkowe zapytania, proszę o kontakt.
Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Sudyn
Specjalista ds. Jakości"

i zapytanie:

"Moja córka cierpi na celiakię co oznacza bezwględne przestrzeganie diety bezglutenowej. Wydaje się że skład popcornu- kukurydza, olej i sól jest naturalnie bezglutenowy ale czy na tej samej linii produkcyjnej nie są wytwarzane inne produkty zawierające gluten? Zatem czy nie zachodziłaby możliwość tzw. krzyżowego zanieczyszczenia popcornu śladowymi ilościami glutenu?"

a Lorenz o info na stronie należy pochwalić - gdyby inni producenci stosowali podobną praktykę...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Anula80 »

Dlatego ja kupuję Lorenz :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: basiag »

Anula80 pisze:Dlatego ja kupuję Lorenz :)
nawet nie wiedzialam, patrze wlasnie na strone Lorenz i po nacisnieciu na dany produkt pojawiaja sie informacje sa i alergeny, macie juz przetestowane np. chipsy paprykowe, gluten w tabeli nie obecny.Faktycznie mozna im wierzyc?
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Anula80 »

Wypróbowałam tylko popcorn. Dopiero teraz zauważyłam, że faktycznie przy chipsach paprykowych glutenu niby brak. To dopiero by była super informacja, jakby to się potwierdziło :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: basiag »

Anula80 pisze:Wypróbowałam tylko popcorn. Dopiero teraz zauważyłam, że faktycznie przy chipsach paprykowych glutenu niby brak. To dopiero by była super informacja, jakby to się potwierdziło :)
no nie ;) jest i wiecej chipsow bez glutenu, chociaz sa niezdrowe ale czasami czlowiek ma ochote ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Anula80 »

Też widziałam przed chwilą. Napisałam do nich. Zobaczymy, co odpiszą.
Wiadomo chipsów za często się nie jada, ale czasami trzeba coś niezdrowego :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Anula80 »

Niestety, basiag, właśnie dostałam odpowiedź:

"Dotyczy zapytania: z dnia 08.04.2014

Szanowna Pani,
W nawiązaniu do Pani zapytania uprzejmie informuję, że informacja o zawartości alergenu w składzie bądź obecności jego śladowej ilości jest każdorazowo deklarowana na opakowaniu danego wyrobu. Aktualnie pracujemy nad wyeliminowaniem glutenu w recepturach chipsów. W przypadku zmiany składu na opakowaniach pojawi się odpowiednia informacja. Obecnie prowadzimy także dodatkową weryfikację oznakowania naszych produktów pod kątem zgodności z nowym aktem prawnym dotyczącym znakowania wyrobów, który wejdzie w życie w grudniu 2014 r. W związku z tym do tego czasu wszystkie opakowania naszych produktów zostaną zmienione.

Aktualnie następujące produkty z oferty handlowej The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o. nie zawierają glutenu:
- Orzeszki ziemne solone Lorenz
- Orzeszki ziemne Biesiadne
- Pistacje Lorenz
- Mieszanka studencka Original Lorenz
- Popcorn Solony
- Popcorn o smaku masła
- Sos Chio Dip Hot Salsa

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie produktami naszej firmy.

Z poważaniem,

Lena Zalesinska
Specjalista ds. Zapewnienia Jakości"
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Leeloo »

szybcy są, to się ceni.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: basiag »

Anula80 pisze:Niestety, basiag, właśnie dostałam odpowiedź:

"Dotyczy zapytania: z dnia 08.04.2014

Szanowna Pani,
W nawiązaniu do Pani zapytania uprzejmie informuję, że informacja o zawartości alergenu w składzie bądź obecności jego śladowej ilości jest każdorazowo deklarowana na opakowaniu danego wyrobu. Aktualnie pracujemy nad wyeliminowaniem glutenu w recepturach chipsów. W przypadku zmiany składu na opakowaniach pojawi się odpowiednia informacja. Obecnie prowadzimy także dodatkową weryfikację oznakowania naszych produktów pod kątem zgodności z nowym aktem prawnym dotyczącym znakowania wyrobów, który wejdzie w życie w grudniu 2014 r. W związku z tym do tego czasu wszystkie opakowania naszych produktów zostaną zmienione.

Aktualnie następujące produkty z oferty handlowej The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o. nie zawierają glutenu:
- Orzeszki ziemne solone Lorenz
- Orzeszki ziemne Biesiadne
- Pistacje Lorenz
- Mieszanka studencka Original Lorenz
- Popcorn Solony
- Popcorn o smaku masła
- Sos Chio Dip Hot Salsa

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie produktami naszej firmy.

Z poważaniem,

Lena Zalesinska
Specjalista ds. Zapewnienia Jakości"

Tak przypuszczalam, bylo za piekne by moglo byc prawdziwe :/ wlasnie w sklepie luknelam na te chipsy i we wszystkich byl gluten, a na ich stronie co innego w tabelce o alergenach echh... zycie poprostu :039:
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
ODPOWIEDZ