Serki Danio

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Serki Danio

Post autor: Lars »

Kupilem dzis serek Danio (waniliowy) i w skladzie znalazlem syrop glukozowo-skrobiowy! To dziwne bo kupiony kilka dni wczesniej Danio nie ma syropu w skladzie! Niby kiedys widzialem na forum maila z Danone`a, ze w ich produktach: "skrobia nie pochodzi ze zbóż, tylko z kukurydzy lub z tapioki ". No ale po co kombinuja ze skladem? Co o tym myslicie?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

za każdym razem jak kupowałam serki danio nic mi nie było, mimo że w składzie miały owy syrop. na forum znalazłam że nie pochodzi z zakazanego zboza... więc jem.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kurcze to że nic ci nie jest po zjedzeniu czegoś wcale nie jest wymierne do czystości produktu i braku w nim glutenu - ludzie zrozumcie wreszcie że nawet po wielkim glutenowym ciastku nic nie musi się stać - nie wiem może myslisz że powinno cię to od razu powalić na ziemie?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

Dokladnie Vixi masz racje! Podejscie niektorych ludzi nawet na tym forum mnie przeraza. ](*,) Ale Gosiuuuunia napisala,ze sprawdzila tutaj co Danone pisze o tym syropie, wiec bede jej bronil w tym przypadku O:) A tak ogolnie to chcialem powiedziec,ze teraz w sklepie widze snowu serki bez syropu. Moze im sie naklejki na jednej partii pomylily, czy co?!
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Ja zauważyłam że po zjedzeniu czegoś z glutenem juz po dwóh godzinach mam małe problemy... a po serkach nic mi nie jest...

i mówiąc szczerze wolalabym żeby od razu po zjedzeniu zwaliło mnie na ziemie... :) ja nie jestem jeszcze doświadczona co do spraw żywności z lub bez glutenu... vixi, musisz mi wybaczyć :(
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

takie błędy żywieniowe to musisz sama sobie wybaczyć bo tylko tobie szkodzą - pomyśl kochana logicznie - sprawdzałabyś na sobie truciznę czy padniesz po niej czy nie? to po jakiego diabła w tak straszny sposób sprawdzasz bezglutenowość produktów... już od dziecka się mówi by nie brać wszystkiego do ust... nie chcę juz słyszeć że ktoś coś spróbował i czuje się po tym dobrze więc sugeruje że to jest bezpieczne - sorki ale zdenerwowałam się... ale nie martw się Gosiu nie na ciebie tylko ogólnie na brak edukacji w chorobie...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

vixi, ja dopiero zaczynam... ja jeszcze nie wiem wszystkiego o tej chorobie, ale się szybko ucze :) Tym bardziej zdąrze się nauczyć bo jeszcze całe życie przedemną... więc nie denerwuj się bo złośc piękności szkodzi ;)

a co do serków Danio. Wydaje mi się że syrop jest tylko w serku waniljowym, a w innych nie ma... Mama kupiła mi dzisiaj wiśniowy i brzoskwiniowy i na nich nie ma, za to na waniliowym był... tzn że mają chyba problem tylko z tym waniliowym.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

a co do serków Danio. Wydaje mi się że syrop jest tylko w serku waniljowym, a w innych nie ma... Mama kupiła mi dzisiaj wiśniowy i brzoskwiniowy i na nich nie ma, za to na waniliowym był... tzn że mają chyba problem tylko z tym waniliowym.
Problem to raczej mamy tylko my :wink:
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Co do serków waniliowych Danio.. jestem na 100% pewna, że jeszcze w połowie sierpnia nie miały w swoim składzie nic podejrzanego. Echh... już nie mam siły na komentarze :(
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Gosiuuunia pisze:Ja zauważyłam że po zjedzeniu czegoś z glutenem juz po dwóh godzinach mam małe problemy...
Gosiu mówię tak dosadnie bo chodzi mi o wykorzenienie tekstów właśnie tego typu - bo brzmi to jak doświadczenia na własnym ciele.... po co robić obserwacje co mi będzie jak zjem to i po ilu godzinach będzie boleć - dieta ma być rygorystyczna. A cała moja wypowiedź jest właśnie z sympatii do ciebie, żebyś więcej takich błędów nie popełniała a nie wynika to z mojej niechęci - pozdrowionka - może mam za ostry język ale to mnie bulwersuje
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

dzięki vixi że tak dbasz o mnie =] ale ja nie robie eksperymentów na sobie! Ostanio to sama się wkopałam... nie pomyśalałam ze w sosie sojowym jest mąka pszenna <ściana> Ale takto bardzo dbam o diete i napewno nie zjem niczego co jest z glutenem świadomie. Staram się opanować i przyzwyczaić żę ja pewnych rzeczy nie moge. Ale skoro na serkach nie ma niczego co byłoby zabronione, to czemu mam go nie jeść?
Mam przed sobą dwa serki Danio ich sklad to: twaróg odtłuszczony, śmietanka, wsad owocowy, cukier, białka mleka! I co ma być niby w tym niebezpiecznego???????
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

nadal nie wiem co z tymi danio skład skrobia nie chcialo im sie zmarnować kilku liter na słowo kukurydziana i plus ten syrop glukozowow fruktozowy ...
Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Post autor: Ola »

Niestety, pierwsza lista, którą przygotowała firma zawierała produkty, które w składzie mogą zawierac gluten.

Osobiście wolę poczekać na tę drugą, kiedy firma jasno oświadczy, które z ich produktów nie zawierają glutenu.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

teraz już chyba już we wszystkich serkach jest skrobia
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

My ostatnio zaryzykowaliśmy i zjedliśmy z małym serek, niestety u małego sensacje pojawiły sie dość szybko :<
mamuśka Mariuszka
ODPOWIEDZ