Majzena - produkt poszukiwany

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Majzena - produkt poszukiwany

Post autor: manu666 »

Witam!!

Słyszalem od mojej pani dermatolog, że najlepsza do wypieków jest majzena, podobno bardzo ładnie wychodza ciasta, torty itd. Ale niestety, nie mam pojecia gdzie ją kupić, moze sa jakies internetowe sklepy on-line gdzie moglbym tak owa kupic???odp;)
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Po wpisaniu tego słowa w googlach, na stronach polskich znalazłam tylko 1 odnośnik do jakiegoś forum kulinarnego http://www.smaczny.pl/forum/lofiversion ... p?t16.html . Wg jednej z uczestniczek dyskusji, majzena to czeska skrobia kukurydziana.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Nazwa jak najbardziej na to wskazuje - Mais to po niemiecku kukurydza, a w końcu Austro-Węgry i tak dalej...
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja wpisałam w google nie ograniczając języka i wyskoczyło mi mnóstwo stron, głównie w językach z rodziny romańskich, oraz, żeby było ciekawiej, po holendersku :D Wedle linków francuskich, które rozumiem, maizena = skrobia kukurydziana (co się zgadza, bo mais po francusku to kukurydza). Ale ja pamiętam z dzieciństwa, z paczek z zagranicy dla bezglutków, że było chyba coś takiego jak Maizena. Znalazłam taki link: http://www.maizena.com.br/ Co prawda jest to po portugalsku (kto zna portugalski wystąp! :D ) ale częściowo zgadując przez francuski, a częściowo używając Babelfish, zrozumiałam, że maizena = skrobia kukurydziana, ale też nazwa linii produktów tej firmy(??? - podkreślam, że moje domysły z portugalskiego nie muszą być słuszne!) Nie wiem, gdzie to można kupić, ale też możliwe, że pani doktor ma informacje jeszcze z czasów mojego dzieciństwa, kiedy faktycznie możliwe, że skrobię kukurydzianą zdobywało się z zagranicy...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

kfiatek pisze:Ja wpisałam w google nie ograniczając języka i wyskoczyło mi mnóstwo stron, głównie w językach z rodziny romańskich, oraz, żeby było ciekawiej, po holendersku
Tak, też tak zrobiłam, ale ponieważ poliglotą nie jestem, to od razu dałam sobie spokój z lekturą... Jak dla mnie wytłumaczenie Kfiatka:
kfiatek pisze:możliwe, że pani doktor ma informacje jeszcze z czasów mojego dzieciństwa, kiedy faktycznie możliwe, że skrobię kukurydzianą zdobywało się z zagranicy...
jest najbardziej wiarygodne i prawdopodobne.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

JEST!! Otoz, wujek z Niemiec wyslal mi tzw. "MONDAMINE" jest to polski odpowiednik Majzeny, podobny swietny do wypiekow(wszystko wychodzi) wczoraj dostalem i jutro ja wyprobuje:) mam nadzieje ze cos z niej wyjdzie, bo juz nie moge sie doczekac wlasnie zrobionego ciasta:D:DW Niemczech wujek mowil, ze nie ma problemu z kupnem takiego czegos, mozna to kupic wszedzie, ale w Polsce nigdzie nie moglem tego dostac:/ Wedlug mnie to jest nienormalne:/
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

manu666 pisze:W Niemczech wujek mowil, ze nie ma problemu z kupnem takiego czegos, mozna to kupic wszedzie, ale w Polsce nigdzie nie moglem tego dostac:/ Wedlug mnie to jest nienormalne:/
Manu, a czytałeś odpowiedzi w tym wątku? :roll: Ależ oczywiście, że w Polsce można kupić skrobię kukurydzianą...

Kabran, twój podpis rulez... ](*,) :wink:
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

manu666 pisze:"MONDAMINE" jest to polski odpowiednik Majzeny, podobny swietny do wypiekow(wszystko wychodzi) wczoraj dostalem i jutro ja wyprobuje:) mam
Zamiast zabaw w import/export proponuję - kup sobie mix Glutenexu do ciasta (nie do chleba, ten nie jest taki uniwersalny). Taniej i prościej. Jeśli umiesz upiec cokolwiek, to Ci wyjdzie, jeśli nie, to nawet zagraniczne cudo nie uchroni Cię przed zakalcem. Tylko po co komplikować sobie (i innym) życie? Przypomina to trochę myślenie magiczne... :-k
@Kfiatku, już się przyzwyczaiłam. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

kabran pisze: Jeśli umiesz upiec cokolwiek, to Ci wyjdzie, jeśli nie, to nawet zagraniczne cudo nie uchroni Cię przed zakalcem. Tylko po co komplikować sobie (i innym) życie? Przypomina to trochę myślenie magiczne... :-k
Exactly :D Zagraniczna maizena, obojętnie jakiej produkcji, zadziała IMHO dokładnie tak samo, jak skrobia kukurydziana dostępna na naszym rynku - różnica będzie tylko w innym opakowaniu, oraz w magicznej wierze, że zagraniczne = lepsze :roll: Skrobia kukurydziana czysta, bez innych dodatków jest w ofercie Bezglutenu (patrz tutaj), można też kupić mix tej skrobii z zagęstnikami i polepszaczami (patrz tutaj). Szukanie na siłę zagranicznej wersji, tylko po to, żeby na opakowaniu mieć napis "maizena" a nie "skrobia kukurydziana", to moim zdaniem zbędny wysiłek...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
ODPOWIEDZ