Jakie czekolady

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Wczoraj kupiłam czekoladę mleczną nadziewaną wiśniową Goplany ze znakiem przekreślonego kłosa. Spośród wielkiej gamy ich czekolad tylko na tej widniał znaczek bg. A... jeszcze sklep dla czekoladożerców- Carefour w Wola Parku .
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Faktycznie niektóre czekolady Goplany mają znaczek, że są bezglutenowe. Łiiiii!
Iza_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz 08 lut, 2009 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iza_ »

Absolutnym hitem dla mnie jest ptasie mleczko dokładnie rajskie mleczko goplany - bezglutenowe, cena około 10 zł.

Jak ktoś by miał kłopot ze znalezieniem ich blisko to mogę podać mały sklepik w Warszawie
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Zgadzam się z wami przeszukałem wszystkie czekolady i niestety jak na razie zakupiłem dwie jednej firmy tylko spośród sporego wyboru/smaku/rodzaju czekolad firmy Goplana z przekreślonym kłosem właśnie ale też nie wszystkie takie są więc trzeba odwrócić na drugą stronę czekoladę i ok ... Wawel ? nie widziałem by mieli ok czekoladę do skonsumowania to samo się tyczy Lindt nie mówiąc o zwykłych czekoladach firmy kuku ( czytaj . firmy marketowe )
Ostatnio zmieniony ndz 16 maja, 2010 07:46 przez kuyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

Ostatnio zmieniony pt 08 paź, 2010 23:20 przez agadenver, łącznie zmieniany 1 raz.
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

czekolady i cókierki bezglutenowe

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Kupuję z ,,Goplany" czekolady na których sa znaki przekreślonego kłosa i pisze:produkt bezglutenowy.Kupuję takze cukierki kukułki i cukierki miętowe, wszystko z Goplany i opisane ze są bezglutenowe.Ja kupuję w Intermarche.Pozdrawiam i polecam.
halszka_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 22:36
Lokalizacja: Warszawa/Radość

Post autor: halszka_w »

Hmm... to firma Lind - można kupować ich czekolady czy nie? a co z batonem snikersem? W składzie nie ma glutenu, znana firma... można czy nie?? jeśli było to już poruszane to przepraszam ale gubię się w tym wszystkim... :(
=doceń prostotę, bo życie to nie fotel na którym siedzisz z pilotem…=
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Ja kiedyś sobie Bounty i tego Snikersa zjem połowę by nie szaleć i nie cierpieć w razie czego mocniej jak zaszkodzi ... wydaje mi się , że gdy producent nie napisze w składzie np Maką , czy skrobia rożnego rodzaju czy też gluten itp to chyba go nie ma raczej ja tak wnioskuje ...dobre jest , że u niektorych produktach czekoladowych i ciastkach jest napisane jak byk produkt zawiera gluten ....
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

@halszka_w, pisz na PW do kogoś, jeśli masz problem z czytaniem Forum, lub załóż osobny wątek w dziale administracji. Taka jest niestety formuła każdego forum internetowego, że nie jest to stricte kompendium wiedzy, ale do ostatecznych wniosków dochodzi się poprzez dyskusję i wpisy poszczególnych użytkowników. Użyj także wyszukiwarki forumowej (na górze strony), jeśli chcesz znaleźć informacje na dany temat.
@kuyt, istnieją jeszcze np. zanieczyszczenia produktu, o których producent czasem nie raczy wspomnieć..
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

Chciałam się Was zapytać co sądzicie o czekoladzie NATURATA. tu wklejam link
http://www.naturata.com/en,26afcb8a90ed ... 6313a.html

a tutaj do jednej przykładowej
http://www.naturata.com/en,26afcb8a90ed ... 05155.html

jest napisane w dziale allergy: gluten not in production. i szczerze mówiąc nie wiem jak mam to interpretować :oops: łatwiej by było gdyby napisali "no gluten" i po wszystkim :D ;)
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Rzeczywiście dziwne te oznaczenia. Może napisali w ten sposób, by poinformować, że na linii produkcyjnej u nich nie mogło dojść do kontaminacji. Jednak pozostają jeszcze dostawcy poszczególnych składników. Wg. procedur UE każdy surowiec posiada deklarację, informującą m.in. o alergenach, więc powinno być ok. Tym bardziej, że mają jeszcze oznaczenia: "traces possible" i "contains".
Obrazek
edka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 24 paź, 2010 14:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: edka »

Odnośnie czekolad to Goplana nas wszystkich tutaj ratuje bo są przeróżne rodzaje - od gorzkiej po nadziewaną a także białą całkowicie dla nas bezpieczną bo na czekoladzie napisane jest "produkt bezglutenowy" i ma symbol przekreślonego kłosa. I co najlepsze jest w miarę łatwo dostepna-we wszystkich tych większych "superhiper marketach" typu Tesco, Leclerek, Biedronka :)
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

edka, mnie również ratują czekolady goplany, aczkolwiek skład Naturaty mnie powala. jest po prostu fantastyczny i bez żadnego E. kosztuje dużo, bo aż 12zł, ale jest ekologiczna i jaki ma smak........... :okulary2: marzenie mówię Wam. sama stwierdzić po sobie czy ma gluten nie jestem w stanie, bo jestem jedynie uczulona na gluten, i najwyżej mnie coś zaswędzi, ale wcale jakoś specjalnie nie musi i ciężko mi ocenić czy to ta czekolada miała na to wpływ :/
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Mnie niestety nawet Goplana nie ratuje, wszystkie czekolady, włącznie z gorzkimi z nadzieniem marcepanowym i karmelowym, zawierają w składzie serwatkę (pochodna mleka). Ech..
Obrazek
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 23 sty, 2007 13:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: klunia2 »

A czy ktoś z Was słyszał o niemieckich czekoladach Herbe Sahne?? Wg tego co umieszczone jest na etykiecie, nie ma nic podejrzanego (tzn. glutenu). Jak również w uwadze odnośnie składników alergennych producent zamieszcza jedynie orzechy włoskie, ziemne, migdały i jak się wyraził, również inne orzechy.
ODPOWIEDZ