Jakie czekolady

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Raczej nie jest tylko regionalny, gdyż spotykam je od czasu do czasu w Białymstoku jak i w moim rodzinnym mieście Bartoszycach. Myślę, że trafiają i na śląsk, tylko musisz poszperać :)

[ Dodano: Czw 20 Lip, 2006 21:13 ]
vixi jeśli chcesz to podam Ci maila do tej Pani i możesz zapytać czy napewno wysyłają na śląsk :)
jawek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 19 lip, 2006 18:40
Lokalizacja: Leszno

Post autor: jawek »

kupilem sobie dzisiaj czekolade goplany mlecna jak zawsze bo nigdy nie bylo zadnych "zlych" napisow na opakowaniu a dzisiaj mnie tknelo i przeczytalem - bylem w szoku gdyz widnialo tam ze zawera gluten pszenny, qrde mogliby jakos informowa o tym , moze wszystko co jem nagle zmieni etykietke (dopisze slowo gluten) to musze codziennie sprawdzac ??
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

najlepsze jest to że raczej wczesniej on tez byl tylko nie ujeli go na etykiecie - i nic im za to nie mozna zrobic...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

najlepsze jest to że raczej wczesniej on tez byl tylko nie ujeli go na etykiecie - i nic im za to nie mozna zrobic...
tez tak myślę. tak samo było z milką. jednego dnia czekoladka z karmelem była ok, a drugiego juz "mogła zawierać gluten" :evil: !!!!
ktoś może zna gorzką bezglutenową? sprawdziłam w moim sklepie i żadna się nie nadaje. a chciałabym zrobić ciacho z taką czekoladą
Ostatnio zmieniony wt 23 gru, 2008 00:06 przez -ania-, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

sprawdź wedla ale nie jestem pewna - poza tym w sklepach ze zdrową żywnościa są bezglutenowe czekolady i chyba celiko ma o ile się nie mylę
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Dzisiaj znalazłam w realu 3 rodzaje czekolad Dietto firmy Sante: mleczną, mleczną z orzechami i deserową (czyli jakąś gorzką). Są tańsze niż w sklepie ze zdrową żywnością(5 zł/szt), bo w realu kosztują 4 zł za sztukę. Jak wynika z informacji podanych wyżej przez Kabran, te czekolady są na 100% bezglutenowe. Producent też to napisał na opakowaniu :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tak właściwie to dziwna sprawa z tymi czekoladami - niby najbardziej podstawowy smakołyk a np. w sklepie ze zdrową żywnością tylko czasami uda mi się trafić...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Oby nie było z tą czekoladą tak jak z pasztetami sojowymi, które niby bezglutenowe a z kaszą manną, ja mimo napisu produkt bezglutenowy wnikliwie zbadałabym skład, np pod kątem ekstraktu słodu
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Wypisałam skład kilka postów wcześniej. Kabran sprawdziła, a ja mam do niej pełne zaufanie :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Anna Frączek pisze:Kabran sprawdziła, a ja mam do niej pełne zaufanie
No super, dzięki bardzo! :D Pragnę tylko przypomnieć (zwłaszcza roztargnionym albo leniwym :wink: ), że powyższe rozważania dotyczyły czekolady z zawartością maltitolu jako substancji słodzącej oraz bezglutenowej natury owego maltitolu. Maltitol jest bezglutenowy, bo robiony z kukurydzy. Tak wyczytałam...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Aniu, jesli producent napisal to na opakowaniu ze jest bezglutenowa to prosze cie, wpisz czekoladke do watku " co kupic ? "
matheza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 13:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matheza »

kaska z bydgoszczy pisze:zadne polskie czekolady nie sa dopbre dla nas celiakow. Jedynie firma Lindt jest dobra chociaz nie wszystkie czekolady.Sa drogie ale za to bardzo dobre. Moj tata przywozi mi je z Niemiec ale w marketach tez sa :D
Chyba, niestety, mniejszosc czekolad Lindt :( Poniewaz zblizaja sie swieta, dostalam troche slodyczy i:
- w czekoladowym Mikolaju
- w czekoladowym dzwonku
- czekoladzie z pistacjami
- pralinach Lindor
wszedzie jest ekstrakt słodowy jęczmienny (po niemiecku Gerstemalzextrakt, po angiesku barley malt extract - w polskiej wersji jest "ekstrakt slodowy")

:(
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Proponuję przeczytać też to:

topics20/terravita-vt1675.htm#15659
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

matheza pisze:Chyba, niestety, mniejszosc czekolad Lindt :(
Dzwoniłem kiedyś do nich. Rozmawiałem z panem, który o celiakii niewiele wiedział. Po moim wyjaśnieniu na czym polega dieta, stwierdził, że z produktów Lindta tak na szybko NIC nie może mi polecić :|
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Dzisiaj znalazłam w realu 3 rodzaje czekolad Dietto firmy Sante [...] Jak wynika z informacji podanych wyżej przez Kabran, te czekolady są na 100% bezglutenowe...
Fakt, są bezglutenowe... ale mnie przstraszyła informacja na temat przeczyszczającego działania tej czekolady - wprawdzie zaznaczone jest, że po spożyciu wiekszej ilości, ale u mnie nigdy na jednym rządku się nie kończy. Podobny tekst widnieje na opakowaniu gum do żucia bez cukru - czyżby efekt uboczny maltitolu?
ODPOWIEDZ