Jakie czekolady

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Dokładnie tak. Mantitol, sorbitol i tym podobne słodziki mogą (ale nie muszą) mieć działanie przeczyszczające. Znam osobę, która po 1 drażetce gumy słodzonej słodzikami reaguje dramatycznie ;) . Kwestia indywidualnej wrażliwości. Jeśli chodzi o doznania osobiste, to mnie nie rusza nawet 2/3 tabliczki w/w czekolady. Sprawdziłam.. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Dostałam dzisiaj odpowiedź od Lindt:

"Szanowna Pani,

Niestety w chwili obecnej w ofercie nie mamy produktów bezglutenowych

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Kubiak
Sales Executive
Lindt & Sprüngli (Poland)
ul. Jakuba Kubickiego 5
02-954 Warszawa

tel. (022) 642 28 29 fax (022) 842 86 58
tel. kom. 0 601 35 35 53"

Ja nie pytałam o produkty "bezglutenowe", tylko "czy produkty firmy Lindt mogą zawierać w swoim składzie gluten". Podkreśliłam też, że takie dodatki jak syrop skrobiowy, syrop skrobiowy również mogą zawierać gluten. Ale domyślam się że pani chodziło o produkty nie zawierające glutenu.
Jeśli tak, to zastanawia mnie skład ich produktu: Czekolada Lindt Excellence Cuba- Skład: cukier, masa kakaowa, masło kakaowe. Może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych, migdałów i lecytynę sojową.. A gdzie gluten? :027:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

eeeeeee.... ewidentnie widać, że nie są zainteresowani problemem. Przez telefon usłyszałem dokładnie to samo - jakieś 1,5 roku temu. Z drugiej strony, skoro nie ma nic niebezpiecznego na etykiecie, można zapytać, czy stosują się do zaleceń UE co do wskazywania alergenów. Tak prosto z mostu :053:
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

wedel oj masakra nawet ja mam objawy ;) ale Milka klasyczna bodajrze jest dla mnie ok ...
najbardziej dobijające jest to asekuranctwo "moze zawierać śladowe ilości" :diabelek:
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

kabran pisze:Dokładnie tak. Mantitol, sorbitol i tym podobne słodziki mogą (ale nie muszą) mieć działanie przeczyszczające. Znam osobę, która po 1 drażetce gumy słodzonej słodzikami reaguje dramatycznie ;) . Kwestia indywidualnej wrażliwości.
Na gumach jest napisane: "Spożycie większych ilości może wywołać efekt laksacyjny" ;)
Awatar użytkownika
Paulina:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 cze, 2007 17:56
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post autor: Paulina:) »

nie tkne sie zadnej czekolady jesli tam nie pisze <bezglutenowa> szkoda mi jelit na eksperymenty..mam za ostra nietolerancje:(kupuje za to czekolade "staś" ale nie pamietam jakiej firmy(w kazdym badz razie jest napisene bezgl. i ze sklepu takiego dla nas)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Paulina:) pisze:kupuje za to czekolade "staś" ale nie pamietam jakiej firmy(w kazdym badz razie jest napisene bezgl
Paulina czy możesz zwrócić uwagę co to za firma? Ja z napisem "produkt bezglutenowy" znam tylko czekolady firmy Sante.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Paulina:) pisze:kupuje za to czekolade "staś" ale nie pamietam jakiej firmy(w kazdym badz razie jest napisene bezgl. i ze sklepu takiego dla nas
Staś to wrób czekoladopodobny Glutenexu. Są to czekoladki małych rozmiarów, kupowałam je kilka lat temu, jednak smak nie był zadowalający. Ja przerzuciłam się na gorzką Nestle, która zawiera informację o alergenach. A Sante jest koszmarnie droga :|
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Nastka pisze:A Sante jest koszmarnie droga :|
to fakt i chętnie zastąpiłabym ją jakąś inną
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

A ja ostatnio zrobiłam ten błąd, że w Bomi skusiłam się na Lindt Madagascar (według info na opakowaniu nie zawiera śladowych ilości glutenu, jest tez bezmleczna). Błąd, bo się chyba uzależniłam ;) Oczywiście stworzyłam sobie piękne wyjaśnienie, że będę sobie tak jadła po jednej kosteczce czasem, do kawy na przykład (rewelka!), czyli nie ilość a jakość... Tja. Silnej woli mi nie starcza :(
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Praliny Lindor na pewno nie są bezglutenowe, pomimo że o zawartości składników napisane: może zawierać orzechy ziemne, laskowe i migdały.
I tak na pierwszy rzut się skusiłam, ale w składzie jest (jak już jadłam doczytałam) niestety ekstrakt słodu. Na moje pytanie czy mogliby potwierdzić bg słodu pani odpisała:
Szanowna Pani,
W składzie Milk Lindor Parlines znajduje ekstrakt słodu jęczmiennego, który zawiera w swoim składzie gluten. Jeśli chodzi o pralinki Lindor, to z dostępnych w Polsce tylko pralinki Lindor z białej czekolady nie zawierają glutenu.
Z poważaniem,
Marzena Ambroziak
Lindt & Sprüngli (Poland) Sp. z o.o.
Poprosiłam jeszcze o listę produktów bezglutenowych które mogłaby nam polecić, ale jeszcze nie odpisali, oczywiście biorąc pod włos, że "Państwa produkty uchodziły zawsze w mojej ocenie jako produkt luksusowy i spełniający wszystkie normy" zobaczymy co odpiszą......
Ale swoją drogą jak tak można.......... :zdziw:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Kasinka, czyli w składzie przy ekstrakcie słodu nie ma informacji, że jest jęczmienny? Tylko firma ci o tym napisała w mailu, tak?
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 22 gru, 2007 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danka »

A uważacie, że odpowiedzi firm nie są godne zaufania?

Tzn głównie Goplana, bo Jutrzenka to są galaretki - ale też w czekoladzie
Ostatnio zmieniony czw 24 lut, 2011 19:26 przez Danka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Kasinka pisze:Niestety nic nie napisali... tylko sam ekstrakt słodu w proszku
Więc nie stosują się do rozporządzenia.
Obrazek
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

silverka pisze:Pisałam do producenta mojej ulubionej czekolady BAŁTYK - CZEKOLADA MLECZNA Z WIÓRKAMI KOKOSOWYMI. Na szczęście moje odpisano mi, że wyroby ich firmy są bezglutenowe =D Hura!! Uwielbiam tą czekoladę, niestety studjuję w Białymstoku i ciężko mi ją znaleść nawet w dużych marketach :/ Z sokiem Smakuś też nie szaleją ;(

Witam.
Dzisiaj Pan w sklepie poinformowal mnie ze firma "BAŁTYK" to stary "FAZER"... czy to prawda.. nie wiem ... ALE NIE WSZYSTKIE ich wyroby sa bezglutenowe. np czekolady nadziewane truskawkowo-jogurtowe maja wypisane ze moga zawierac sladowe ilosci glutenu...
ODPOWIEDZ