Jakie czekolady

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Jakie czekolady

Post autor: nelly23 »

No wlasnie jak w temacie!
Jakie czekolady jecie?Czy sa jakies pewne,po ktorych nic sie dzieje.
Nelly i synek bez diety:)
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

Tu na forum była informacje, że wszystkie czekolady Terravity są bezglutenowe :D
Przeklejam tę informację
Oto informcja od TERRAVITY:

Proszę Pani !
Czekolady i wyroby czekoladowe naszej firmy nie stanowią dla Pani zagrożenia . Nie mają w swoim składzie glutenu . Zachęcamy więc do spróbowania i życzymy smacznego .
Fajnie. A co do Bakomy to mają jedną odpowiedżź dla wszytskich, też taką otrzymałam. A na Winiary będę uważała. Pozdrawiam

wyslane przez Danusia dnia 2003-03-07 20:36:44
MaciekKrzysztof
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

Energetyk pisze:Chyba Milka są pewne, bo moja żona nie ma po nich żadnych objawów. A tak poza tym to trzeba czytać skład, który jest podawany na opakowaniach.
Właśnie wg mnie Milka nie jest bezpieczna. Na wszystkich (lub prawie na wszystkich) pisze, że zawierają śladowe ilości białek pszenicy. A gluten to właśnie fragment białka. Oczywiście twoja żona mogła trafić akurat na te czyste, ale po to jest to napisane, że w 1 np. na 1000 może się zawierać gluten. Są to też małe ilości, więc mogą być nie zauważalne, ale jakby tak zjeść kilka czekolad? Ja czasami sie kuszę, że może akurat w tej nie ma, ale jest to ryzykowne.
Dla nas najlepsze są te czekolady mniej znanych firm, ponieważ tam żadziej można spotkać białka pszenicy. Ostatnio spotkałam czekolady firmy "Rola". Zawieraja one mało składników i oczywiście sa czyste.
Jeśli ktoś lubi kokosowe, to ta czekolada to "niebo w gębie".
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie czekolady

Post autor: miszczPZ »

nelly23 pisze:No wlasnie jak w temacie!
Jakie czekolady jecie?Czy sa jakies pewne,po ktorych nic sie dzieje.
Nmajlepiej napisz mail`a do Nestle. Oni od razu odpisują i podają Ci cały asortyment produktów bezglutenowych - od budyni, poprzez czekolady i dania, na słodyczach skończywszy:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

buba pisze:Ja jem gorzkiego Wedla. Jest ok.
Odnośnie tego tematu.
Niestety teraz te czekolady mają opis rozszerzony-śladowe ilości białek pszenicy.Z przerażeniem dzisiaj czytałam skład większości czekolad różnych firm i niestety ten sam przypis.Nie wiem czy przedtem nie umieszczano tej informacji, czy też w tej chwili są nowe przepisy i firmy ujawniają ten 10% wcześniejszy brak .
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Jestem już naprawdę zdenerwowany tymi ciągłymi zmianami w składzie czekolad. Ilość czekolad które nie zawierają glutenu ostatnio bardzo się zawęzyła. Ja kupuję Nestle ale już jej powietrzna wersja zawiera w składzie gluten. Zastanawiam się nad rzeczywistą czystością procesu produkcji tej zwykłej mlecznej Nestle.
Goplana,Milka Wedel jeszcze nie tak dawno wolne były od glutenu lub poprostu nie pisali o jego obecności na opakowaniu.


Bristo
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

bristo pisze:Jestem już naprawdę zdenerwowany tymi ciągłymi zmianami w składzie czekolad. Ilość czekolad które nie zawierają glutenu ostatnio bardzo się zawęzyła. Ja kupuję Nestle ale już jej powietrzna wersja zawiera w składzie gluten. Zastanawiam się nad rzeczywistą czystością procesu produkcji tej zwykłej mlecznej Nestle.
Bristo
Dziś spędziłam duuuuużo czasu na stoisku z czekoladmi przeglądając składy różnych firm :D
Chyba zaufam nestle - na wszystkich ich czekoladach pojawia się informacja o śladowych ilościach orzechów ziemnych , soi oraz migdałów. Tylko w powietrzenj wersji dołączona jest informacja o śladowych ilościach białek przenicy.
Myślę że skoro na powietrznej napisali, ze może zawierać śladowe ilości glutenu, to w innych przypadkach też by pisali. A skoro nie piszą - to logiczne wydaje się, że po prostu nie ma (a nie zapomnieli, zlali temat, czy mają jakieś stare opakowania)
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

właśnie kupiłam czekolady mauxion schogetten - trilogia i yogurt-strawberry. Wydaje mi się że są ok. :D jeszcze wracając do lindta- to faktycznie nie wszytskie są dobre. ta. o której już pisałam - z całymi orzchami laskowymi jest ok. ale już np z orzechami i rodzynkami jest ble! milka- chyba wszyskie ze "sladową pszenicą". a jeszcze napiszę, że dziś spędziłam dłuuuugo chwilę przy pólce ze słodyczami i wyczytałam że michałki z firmy wawel mają pszenicę, a te z hanki - nie! choć przyznam że na tych z hanki skład był bardzo ubogi, tak więc nie ma gwarancji, czy gdzies się aby jakies źdźbło;-) nie zapodziało.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

koteczek pisze:eszcze wracając do lindta- to faktycznie nie wszytskie są dobre. ta. o której już pisałam - z całymi orzchami laskowymi jest ok. ale już np z orzechami i rodzynkami jest ble!
A to ciekawe rzeczy opowiadacie, bo jak dzwoniłem w tamtym roku do Lindta, to mi jakiś pan powiedział, że nie mają produktów czysto bezglutenowych, więc nie może mi nic polecić z pełną odpowiedzialnością, że nie będzie szkodliwe... Inna sprawa, czy ten pan się znał :)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Koteczk zgadzam się z tobą juz zresztą pisałam gdzieś o czekoladzie Mauxion tylko gapa zapomniałam gdzie :D na razie jest to jedyna czekolada gdzie nie znalazłam niczego podejrzanego. Mam nadzieję tylko, że są solidni w pisaniu składu.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Ostatnio w sklepie ze zdrową żywnością kupiłam Oli czekoladę mleczną Dietto firmy Sante. Nie znalazłam na forum żadnej informacji na temat tego produktu. W składzie napisano, że nie zawiera cukru i glutenu. Napiszę wam skład, może jakiś spec się wypowie:
maltitol (49%), masło kakaowe, mleko w proszku (16,5%), miazga kakaowa, lecytyna sojowa - emulgator, wanilina-aromat. Zawartość kakao:minimum 32%.
Czekolada jest dość droga, 5zł za 75g.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

a co do czekoladek merci - to z informacji producenta wynika, ze wszystkie ich rodzaje sią bezglutenowe
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Maltitol - substancja ta zalecana jest jako substancja słodząca w produkcji żywności przeznaczonej dla diabetyków. Maltitol ma właściwości zapobiegawcze przy próchnicy zębów. Obniża kaloryczność.
Maltitol jest otrzymywany przez uwodornienie maltozy lub syropu wysokomaltozowego, a następnie koncentrowany przez zagęszczenie i krystalizację. Syrop maltitolowy (E965ii) jest to uwodorniony syrop kukurydziany, który zawiera różny stosunek maltozy i sorbitolu, łącznie z długołańcuchowymi poliolami, które pochodzą z dekstryn występujących w syropie kukurydzianym. http://dodatki.mtp.pl/form/pidz01.pdf
Z tego przydługiego wywodu wynika jedna ważna rzecz - maltitol jest bezglutenowy, bo robiony z kukurydzy. Czekolada owa nie zawiera faktycznie cukru, tylko maltitol jako substancję słodzącą. Dlatego jest taka droga... Jak każda żywność "specjalnego przeznaczenia". Ale absolutnie nie jest "glutenowo" podejrzana". No to smacznego :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Pisałam do producenta mojej ulubionej czekolady BAŁTYK - CZEKOLADA MLECZNA Z WIÓRKAMI KOKOSOWYMI. Na szczęście moje odpisano mi, że wyroby ich firmy są bezglutenowe =D Hura!! Uwielbiam tą czekoladę, niestety studjuję w Białymstoku i ciężko mi ją znaleść nawet w dużych marketach :/ Z sokiem Smakuś też nie szaleją ;(
Ostatnio zmieniony wt 11 lip, 2006 12:50 przez silverka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

silverka pisze:czekolady BAŁTYK
nie spotkałam się...czy to nie jest jakiś regionalny wyrób? chętnie bym spróbowała ale czy trafiają na śląsk - może ktoś wie?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ