Jakie czekolady

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Postprzez zokka » Pn 23 mar, 2009 15:33

Wczoraj kupiłam czekoladę mleczną nadziewaną wiśniową Goplany ze znakiem przekreślonego kłosa. Spośród wielkiej gamy ich czekolad tylko na tej widniał znaczek bg. A... jeszcze sklep dla czekoladożerców- Carefour w Wola Parku .
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Demon » So 01 sie, 2009 21:56

Faktycznie niektóre czekolady Goplany mają znaczek, że są bezglutenowe. Łiiiii!
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz

Postprzez Iza_ » Śr 14 paź, 2009 23:04

Absolutnym hitem dla mnie jest ptasie mleczko dokładnie rajskie mleczko goplany - bezglutenowe, cena około 10 zł.

Jak ktoś by miał kłopot ze znalezieniem ich blisko to mogę podać mały sklepik w Warszawie
Iza_
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kuyt » N 16 maja, 2010 07:45

Zgadzam się z wami przeszukałem wszystkie czekolady i niestety jak na razie zakupiłem dwie jednej firmy tylko spośród sporego wyboru/smaku/rodzaju czekolad firmy Goplana z przekreślonym kłosem właśnie ale też nie wszystkie takie są więc trzeba odwrócić na drugą stronę czekoladę i ok ... Wawel ? nie widziałem by mieli ok czekoladę do skonsumowania to samo się tyczy Lindt nie mówiąc o zwykłych czekoladach firmy kuku ( czytaj . firmy marketowe )
Ostatnio edytowano N 16 maja, 2010 07:46 przez kuyt, łącznie edytowano 1 raz
kuyt
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez agadenver » Śr 19 maja, 2010 18:48

Ostatnio edytowano Pt 08 paź, 2010 23:20 przez agadenver, łącznie edytowano 1 raz
agadenver
Forumowicz
Forumowicz

czekolady i cókierki bezglutenowe

Postprzez Danuta Wojciechowska » Śr 19 maja, 2010 21:07

Kupuję z ,,Goplany" czekolady na których sa znaki przekreślonego kłosa i pisze:produkt bezglutenowy.Kupuję takze cukierki kukułki i cukierki miętowe, wszystko z Goplany i opisane ze są bezglutenowe.Ja kupuję w Intermarche.Pozdrawiam i polecam.
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez halszka_w » Wt 08 cze, 2010 11:57

Hmm... to firma Lind - można kupować ich czekolady czy nie? a co z batonem snikersem? W składzie nie ma glutenu, znana firma... można czy nie?? jeśli było to już poruszane to przepraszam ale gubię się w tym wszystkim... :(
=doceń prostotę, bo życie to nie fotel na którym siedzisz z pilotem…=
halszka_w
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kuyt » Wt 08 cze, 2010 13:00

Ja kiedyś sobie Bounty i tego Snikersa zjem połowę by nie szaleć i nie cierpieć w razie czego mocniej jak zaszkodzi ... wydaje mi się , że gdy producent nie napisze w składzie np Maką , czy skrobia rożnego rodzaju czy też gluten itp to chyba go nie ma raczej ja tak wnioskuje ...dobre jest , że u niektorych produktach czekoladowych i ciastkach jest napisane jak byk produkt zawiera gluten ....
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
kuyt
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Rafal_tata » Cz 10 cze, 2010 12:26

@halszka_w, pisz na PW do kogoś, jeśli masz problem z czytaniem Forum, lub załóż osobny wątek w dziale administracji. Taka jest niestety formuła każdego forum internetowego, że nie jest to stricte kompendium wiedzy, ale do ostatecznych wniosków dochodzi się poprzez dyskusję i wpisy poszczególnych użytkowników. Użyj także wyszukiwarki forumowej (na górze strony), jeśli chcesz znaleźć informacje na dany temat.
@kuyt, istnieją jeszcze np. zanieczyszczenia produktu, o których producent czasem nie raczy wspomnieć..
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez agacia » Pt 22 paź, 2010 16:22

Chciałam się Was zapytać co sądzicie o czekoladzie NATURATA. tu wklejam link
http://www.naturata.com/en,26afcb8a90ed ... 6313a.html

a tutaj do jednej przykładowej
http://www.naturata.com/en,26afcb8a90ed ... 05155.html

jest napisane w dziale allergy: gluten not in production. i szczerze mówiąc nie wiem jak mam to interpretować :oops: łatwiej by było gdyby napisali "no gluten" i po wszystkim :D ;)
agacia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Nastka » Pn 25 paź, 2010 20:28

Rzeczywiście dziwne te oznaczenia. Może napisali w ten sposób, by poinformować, że na linii produkcyjnej u nich nie mogło dojść do kontaminacji. Jednak pozostają jeszcze dostawcy poszczególnych składników. Wg. procedur UE każdy surowiec posiada deklarację, informującą m.in. o alergenach, więc powinno być ok. Tym bardziej, że mają jeszcze oznaczenia: "traces possible" i "contains".
Obrazek
Nastka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez edka » Śr 27 paź, 2010 19:02

Odnośnie czekolad to Goplana nas wszystkich tutaj ratuje bo są przeróżne rodzaje - od gorzkiej po nadziewaną a także białą całkowicie dla nas bezpieczną bo na czekoladzie napisane jest "produkt bezglutenowy" i ma symbol przekreślonego kłosa. I co najlepsze jest w miarę łatwo dostepna-we wszystkich tych większych "superhiper marketach" typu Tesco, Leclerek, Biedronka :)
edka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez agacia » Cz 28 paź, 2010 16:55

edka, mnie również ratują czekolady goplany, aczkolwiek skład Naturaty mnie powala. jest po prostu fantastyczny i bez żadnego E. kosztuje dużo, bo aż 12zł, ale jest ekologiczna i jaki ma smak........... :okulary2: marzenie mówię Wam. sama stwierdzić po sobie czy ma gluten nie jestem w stanie, bo jestem jedynie uczulona na gluten, i najwyżej mnie coś zaswędzi, ale wcale jakoś specjalnie nie musi i ciężko mi ocenić czy to ta czekolada miała na to wpływ :/
agacia
Forumowicz
Forumowicz

Postprzez Nastka » Cz 28 paź, 2010 17:30

Mnie niestety nawet Goplana nie ratuje, wszystkie czekolady, włącznie z gorzkimi z nadzieniem marcepanowym i karmelowym, zawierają w składzie serwatkę (pochodna mleka). Ech..
Obrazek
Nastka
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez klunia2 » Śr 08 gru, 2010 00:48

A czy ktoś z Was słyszał o niemieckich czekoladach Herbe Sahne?? Wg tego co umieszczone jest na etykiecie, nie ma nic podejrzanego (tzn. glutenu). Jak również w uwadze odnośnie składników alergennych producent zamieszcza jedynie orzechy włoskie, ziemne, migdały i jak się wyraził, również inne orzechy.
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Produkty