kakao

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

kakao

Post autor: nelly23 »

Jakie Kako mozna przy diecie bezglutenowej?
Przede wszystkim chodiz mi o Kakao PUCHATEK,czy je mozna?
Sklad to praktycznie witaminy:kwas foliowy itp.
Nelly i synek bez diety:)
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Jeśli dobrze się orientuję to firma Celiko posiada w swej ofercie produkty bezglutenowe. Ostatnio zdarzyło mi się zakupić kakao tej firmy.
Choć w składzie nie ma nic podejrzanego to mam wątpliwości, czy produkty jest skierowany również dla bezglutków (dlaczego na opakowaniu producent nie napisał "produkt bezglutenowy"-przecież w swej ofercie takie posada).
Napiszcie proszę, czy pijecie to kakao a jeśli nie to jakie?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Oczywiście, ze pije kakao - różnych firm: Wawel, decomoreno, wedel ...
Zresztą kakako to przecież czyste nasiona kakaowca i nie wiem w jaki sposób gluten miałby się tam znaleźć.

A jeśli chodzi o różne napoje kakaowe czy czekoladowe, to tak jak wszędzie trzeba czytać składy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wystarczy użyć forumowej wyszukiwarki, aby dowiedzieć się, że kakao holenderskie daje reakcje u celiaczków, a zdarzały się przypadki dodawania jakiś substancji przeciwzbrylających, które teoretycznie mogły zawierać gluten.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Jakieś 2 lata temu pani z Celiko zapewniała mnie, że do produkcji kakao i herbatek w granulkach używają przetworzonej skrobii kukurydzianej, natomiast zwracała uwagę na możliwość reakcji alergicznej ze względu na inne składniki obecne w kakao. Nie zapytałam wtedy, dlaczego nie oznakowali tych produktów kłoskiem, a szkoda.
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Ostatnio dostałam odpowiedź od Wedla, że nie polecają żadnego ze swoich produktów (również kakao), bo nie mogą zagwarantować, że w zakładzie nie dochodzi do skażenie krzyżowego ; /
Holenderskiego kakao nie można, Wedla też, więc jakie???
Na diecie od 25.06.2008r.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja mam w domu chyba decomoreno - nic nie ma w składzie niepokojącego. A takie instant pijam bodajże Puchatek - żółte, ma misia na okładce. Albo żyrafę? Nie pamiętam, ale skłąd ok, tyle że ma dużo cukru.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Też mam decomoreno, takie tylko do zalania i takie do gotowania.
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

jka też jestem w temacie kakao,pisałam do Wedla i Wawla.
Pani z Wawel odpisała krótko,nie zawiera glutenu,nie wierze w to,bo robią czekolady i inne słodkości i nie wierzę że choć śladowych ilości nie ma.
A Pani z Wedla napisała tak;

Jeżeli jest to taka restrykcyjna dieta bezglutenowa, to niestety nie polecamy żadnego z naszych produktów ponieważ w zakładzie do produkcji używamy mąki pszennej oraz syropu. Co prawda używa się ich na innych liniach ale nie możemy zagwarantować, że nie mogło dojść do zakażenia krzyżowego.
Informację :" Może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, innych orzechów, mleka i białek pszenicy " umieszczamy na każdym opakowaniu naszego wyrobu.

Ta odpowiedz mnie zadowala,wiem co i jak.Konkretnie.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A mnie taka odpowiedź jak Wedla właśnie zupełnie nie zadowala! To jest czyste asekuranctwo producenta. Oni nie piszą, że ich produkt zawiera coś, co mi szkodzi. Oni piszą, że ten produkt może (ale nie, że na pewno zawiera) mieć śladowe ilości glutenu. Tym samym spychają całą odpowiedzialność na konsumenta - w końcu to my tu debatujemy od dawna, czy klauzula o śladowych ilościach wyłącza dla nas produkt z diety, czy nie. Oni mają to głęboko w poważaniu, piszą klauzulę i zadowoleni.
Obrazek
didusia8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 14:32
Lokalizacja: Rzeszów

Puchatek

Post autor: didusia8 »

Sprawdziłam ostatnio skład Puchatka, bo to mój ulubiony napój podczas zimy i nie znalazłam niczego niepokojącego. Z Waszych postów też wynika, że jest OK, więc chyba mogę być spokojna... :D
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

chciałam sie dowiedzieć czy używacie normalnie gorzkie kakao decomoreno, bo ja mam trochę obawy, na opakowaniu piszą ze w zakładzie używany jest m.in gluten, wiec mam pewne obawy? jak myślicie jest się czym stresować czy można bezpiecznie użyć?
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Ja jakiś czas temu znalazłam kakao firmy Krüger, bez dopisków o alergenach.
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

chyba bede musiala poszukac :D
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Ja używam kakao z Celiko i jest u nas ok.tylko że ostatnio znikło z ABC gdzie je dorwałam..Może ktoś wie jak kupić przez internet wyroby tej firmy?Mieliśmy galaretki kiśle budynie ale kupione w sklepiku w Białymstoku a to 100km od nas.
ODPOWIEDZ