Jeszcze jedna ANKIETA...

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Moje odpowiedzi równiez nie zmieniły wyników ankiety.
I nie wiem, czy to dobre, że ankiete można wypełnić kilka razy?
Przyznaję się, że wypełnilam 2 razy, bo po pierwszym wypełnieniu i braku moich odpowiedzi w wynikach myslałam, że mój komputer jej nie przepuścił :oops:
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
gosiakowalczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 29 kwie, 2008 10:24
Lokalizacja: warszawa

Post autor: gosiakowalczyk »

Witam
Jestem studentką Zdrowia Publicznego, mam zamiar rozpocząć pisanie pracy badawczej na temat celiakii. Jednocześnie sama jestem celiaczką i mamą 4 letniej celiaczki.
Chcialabym, żeby to o czym bede pisała wniosło coś nowego do tematyki z zakresu celiakii, jakieś nowe wnioski, ,spostrzeżenia.
W związku z tym moja prośba- ponieważ nie mam jeszcze sprecyzowanego tematu pracy- czy są jakieś obszary w interesującym nas temacie, które warto zbadać, przeanalizować?( myślalam, żeby zrobić badania odn wpływu przynależnosći do stwoarzyszenia na poszerzenie wiedzy na temat celiakii i funkcjonowania z ta choroba, czy ogólnie o jakości zycia chorego na celiakie w Polsce).
Zapewne pisanie pracy i analizowanie badań zajmie mi troche czasu, wiec chcialabym zeby była ona owocna i mogła nam wszystkim chorym i ich rodzinom do czegos sie przydac i w jakimś stopniu pomóc.
Więc jeżeli mogę prosić o poddanie pomyslu- o czym warto napisać, co przeanalizowac.
Bede bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam, Goska
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

nie wiem w sumie czy admin nas nie skarci za zajmowanie w ankiecie miejsca na temat pracy dyplomowej, ale co tam... Najwyżej nas ochrzani ;) a co do pracy... Hmmm. Myślę że interesującym mogłoby być w zależności oczywiście od profilu studiów raczej zrzeszanie się celiaków czy na przykład poszukiwanie przez nas miejsc, w których możemy ze sobą porozmawiać i wesprzeć się nawzajem. Jak również brak zrozumienia w poszczególnych środowiskach- to w świetle jakiejś psychologii czy socjologii, czy też w świetle handlu- trudności w robieniu zakupów oraz nierzetelność producentów. Myślę że warto byłoby stworzyć oddzielny temat gdzie moglibyśmy umieszczać materiały które mogłyby Ci pomóc w pisaniu, ale to tylko moja subiektywna propozycja spowodowana tym że też piszę pracę i wiem ile to czasu pochłania ;) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

a może kwestia sposobu odnoszenia się innych ludzi do celiakii ?

Bo moja teza jest taka, że pozytywny stosunek do chorego i diety bg jest częścią ogólnego poziomu moralnego, życzliwości itp. Że tak samo życzliwie potraktują wegetariankę czy geja po coming oucie.
A osoby, które wygłaszają głupie uwagio naszej diecie, nie przygotowują dla nas nic do jedzenia itp. to nie są ludzie niechętni szczególnie celiakii, tylko w ogóle niesympatycznie, nietolerancyjni, wrodzy.
Fajnie byłoby gdyby ktoś to sprawdził.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Dawno temu, na jakimś amerykańskim forum dla celiaków, czytałam o tym, że ludzie którzy się łączą w grupy wsparcia - lepiej przestrzegają diety oraz mają wyższy poziom zadowolenia z życia. Może by tak sprawdzić :053: jak to u nas wygląda <hmm>
ODPOWIEDZ