Wędliny "HAM" ??

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Wędliny "HAM" ??

Post autor: Moniaaa »

Witam.
Na Śląsku w zwykłych sklepach osiedlowych są dostępne wędliny pakowane firmy HAM. Kupowalam je zawsze... bo są dobre i nie drogie np. parówki cieńkie 8-9 zl za kg , kiełbasa podwawelska około 13 zł. Zwyczajna 10 zł.
Teraz kiedy córka musi przejść na dietę zwróciłam uwage na ich skład. Wyraznie pisze , że zawieraja skrobię ziemiaczana... więc są dozwolone w diecie bezglutenowej .. o czym nawet mnie zapewnia sprzedawczyni , której syn też ma celiakie.

Polecam...bardzo smaczne wyroby, za rozsądną cenę.


Jeśli ktos je zna i ma wątpliwości co do ich skladu... proszę o komentarze.
My dopiero dietę zaczynamy... dopiero się uczę co i jak.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 15 maja, 2008 23:10 przez Moniaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

a nie ma na składzie nic o białku roślinnym? Gluten lubi być ukrywany pod tą nazwą.
Obrazek
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Sprawdze dokladnie.

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 20:55 ]
Więc tak.

Są to ZAKŁADY MIĘSNE "HAM" Radzionków.


np. "Winerki"

Podaję skład -

-tłuszcz wieprzowy
-mięso wieprzowe
-mięso wołowe
-woda
-białko sojowe
-mąka ziemiaczana
-sól , przyprawy
-przeciwutleniacz E316
-konserwant E250
-stabilizator E450
-wzmacniacz smaku E621
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Pozostaje jeszcze zapytać producenta, czy w zakładzie stosuje się do produkcji czegokolwiek składniki, które zawierają gluten. Jeśli tak, to czy linie produkcyjne się krzyżują.
Awatar użytkownika
mirush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz 11 maja, 2008 10:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mirush »

Moniaaa, bardziej niepokojące są te konserwanty - (w szczególności E250) http://pl.pandapedia.com/wiki/Azotan(III)_sodu

Pozdrawiam. :/
Obrazek
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

ale to konserwanty.. bo poprostu nie zdrowe... czy cos z glutenem maja wspolnego.
Pytam bo dopiero sie ucze jak byc na diecie... 1 wizyta u gastrologa przed nami...

A co do tych lini.. hmmm ogladalam sklady jeszcze kielbas... podwawelskich , zwyczajnych... sa podobne. Nic pszennego. A czy jeszcze produkuja inne rzeczy nie wiem... moze cos na necie znajde.. jakas ich oferte. Poszukam
Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie 18 Maj, 2008 18:10 ]
Znalazlam kontakt... wysyłam maila z pytaniem o Gluten.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

E 250
Szkodzi przy nadciśnieniu (azotyn sodu, syntetyczny, dodatek do wędlin(wchodzi w reakcje z cząsteczkami białka w wyniku czego mogą wytwarzać się rakotwórcze nitrozoaminy). Odradza się częste spożywanie.
Onet.pl Zdrowie
Awatar użytkownika
mirush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz 11 maja, 2008 10:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mirush »

E250 jest potencjalnie rakotwórczy, a w połączeniu z innymi związkami chemicznymi w warunkach panujących w żołądku może tworzyć rakotwórcze nitrozoaminy. W wielu krajach dodawanie go do żywności jest zabronione.
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Dawno nikt do tego wątku nic nie pisał. Ja ostatnio w sklepie też natknęłam się na te wyroby. Studiowałam kilka etykiet. Nigdzie nie natrafiłam na gluten. Moniaaa nie podała odpowiedzi producenta. Jesteś jeszcze na forum??? Co odpowiedzieli??? JA zaraz do nich piszę maila. Mam nadzieję, że przed świętami dostanę odpowiedź bo kupiłam ich szynkę na święta - w razie ukrytego glutenu zje mąż całą szyneczkę :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Witam , niestety nie dostałam odpowiedzi od producenta.
Do tej pory jednak pozwalam córce jadac ich produkty... oczywiscie nie nadmiernie. Zreszta cała rodzina je... a co do konserwantów , chyba trudno ich całkowicie uniknąc, jednak należy ograniczac.
Czytałam kilka etykiet , z różnych wyrobów , kiełbasy śląskie , senackie , podlaskie , parówkowa , szynka cygańska (pyszna) i nawet zwykła mortadela... wszedzie dodaja mąkę ziemniaczana ... przynajmniej tak piszą... nic podejrzanego nie znalazlam.
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Też pisałam do HAM - niestety nie otrzymałam odpowiedzi - jem ich wyroby i wszystko jest OK.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja nawet pokusiłam się do telefon do tej firmy (na maile nikt nie odpowiadał) i ... Pani wzięła mój numer i powiedziała, że oddzwoni. Do tej pory cisza. Ja nie kupuję ich produktów. Powiedzmy, że coś jakbym się na nich obraziła skoro oni nie traktują poważnie klienta to go tracą.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Proponuję zmasowany atak mailowy to w końcu odpowiedzą :)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja też piszę do producentów wędlin ale jeżeli firma nie odpisuje to nie biorę ich na poważnie i koniec.
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Ciekawe czemu nas ignorują.... przeciez mogliby zyskac wielu konsumetow... chyba maja nieczyste sumienie i wola nie odpowiadac na nasze pytania bo sie okaze ze etykiety kłamią.
ODPOWIEDZ