płatki owsiane0 dozwolone czy zabronone?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

płatki owsiane0 dozwolone czy zabronone?

Post autor: huilisti »

Słyszałam, że po ustąpieniu onjawów choroby bądź zwyczajnie u niektórych chorych można je jeść, ale w ilości niedużej. Nie pamiętam dokładnie jakiej, ale czy to prawda? Bo są np. płatki owsiano kukurydziane Sante i nie wiem, jak się do nich ustosunkować.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

"Płatki owsiane - mimo, że owies nie zawiera glutenu, nie jest możliwe znalezienie produktu spożywczego, który nie posiada zanieczyszczeń z innych zbóż."

Czyli płatków owsianych nie jeść.

To cytat z Rafała_taty z tego posta topics3/co-dozwolone-a-co-zabronione-vt ... ight=owies

Funkcja "Szukaj" twoim przyjacielem.
Ostatnio zmieniony wt 20 maja, 2008 17:07 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

No to to ja wiem :) tylko chodziło mi o Wasz stosunek, bo lekarka mi mówiła, że niektórzy mogą jeść, ale w niewielkich ilościach. i gdzieś też czytałam. Czy ktoś np próbował?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale co tu próbować??? Zanieczyszczenia będą raczej powyżej norm bezglutenowości, czyli odpada. Nie ma znaczenia, czy ktoś napisze, że jemu nic nie jest po płatkach owsianych, bo albo akurat trafił na partię cudem prawie nie zanieczyszczoną, albo akurat jego organizm w danym momencie nie zareagował na niską dawkę. Po co ryzykować?
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

W Norwegii mozna kupic platki owsiane bezglutenowe, z symbolem przekreslonego klosa. Na opakowaniu jest zaznaczone, ze sa dla chorych na celiakie powyzej 18-go roku zycia.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

thh-polka pisze:W Norwegii mozna kupic platki owsiane bezglutenowe, z symbolem przekreslonego klosa. Na opakowaniu jest zaznaczone, ze sa dla chorych na celiakie powyzej 18-go roku zycia.
A to ciekawe, czyli zakładają, że owies jest bezpieczny dla dorosłych, a dla dziecięcych organizmów niekoniecznie?
Chyba, że chodzi o spożywanie na własną odpowiedzialność, jak z alkoholem?
Ale skoro są oznakowane jako bezglutenowe, no to chyba są bezglutenowe i wtedy jakie ma znaczenie wiek konsumenta? Dziwne to wszystko.
Obrazek
Ola
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 10:52
Lokalizacja: Bla

Post autor: Ola »

Pierwsze przesłanki dotyczące najmniejszej szkodliwości owsa dla osób chorych na celiakię pojawiły się już w latach 80-tych o od początku lat 90-tych prowadzi się w tym zakresie długofalowe badania.

Badania te pokazały m.in., że białka zawarte w owsie nie aktywują reakcji immunologicznej typowej w celiakii w sposób tak nasilony jak pszenica, żyto czy tez jęczmień.

Ustalono jednak dopuszczalne dzienne dawki owsa i dawka dla dziecka jest o przeszło o połowę mniejsza, niż dawka dla osoby dorosłej.

W rzeczywistości (z uwagi na zanieczyszczenie w procesie technologicznym) owies zawiera więcej glutenu, stąd tylko niektóre kraje „dopuszczają” owies w diecie bezglutenowej. Jest on właśnie specjalnie oznaczony jako bezglutenowy.

W Polsce (zgodnie z zaleceniami) owies NIE JEST zalecany w diecie bezglutenowej.

PS. Szczegóły dotyczące owsa opiszę wkrótce w poradniku [link usunięty]

EDIT:
Post został zmieniony w związku z naruszeniem Regulaminu forum, dział: "Zasady panujące na forum.", pkt. 10.
Administracja
Ostatnio zmieniony pn 26 maja, 2008 10:58 przez Ola, łącznie zmieniany 1 raz.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

O, wlasnie, Olu :) dziekuje, bo o cos takiego mi chodzilo :) ciezko mamy z ta dieta, tyle rozbieznych informacji...
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Jeśli chodzi o owies, to poleciłbym go jedynie do kąpieli:P Jak kiedys miałem znaczące zmiany skórne wsypywałem taki owies do wanny i sie w nim kąpalem:-) Zapobiegało to swędzeniu i drapaniu. Ale jeśc nie polecam:D
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Bardzo proszę, żeby mi ktoś wytłumaczył :D , czy o zanieczyszczenia glutenem w owsie to chodzi o przejście glutenu z gleby bo w poprzednim roku była siana np. pszenica, czy o to, że w płatkach mągą się znajdować inne ziarna, które uległy przerobieniu?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Nie nie, żadne zanieczyszczenia z gleby, chodzi li i jedynie (a może aż) o zanieczyszczenia na dalszej drodze produkcji - w młynie, w transporcie, pakowaniu. A także przy zbiorach, bo jeśli się wysiewa niesprawdzone ziarno, to na pewno miedzy ziarnami owsa trafia sie tez inne, potem wyrosną, a potem zostaną wszystkie razem zebrane.
Obrazek
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

dzięki za odpowiedz :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

znajomy, którego rodzice są rolnikami mówi, że nie widział, żeby jakieś zboże rosło osobno - tak mi powiedział (z uśmiechem), kiedy wspomniałam o owsie, i o tym, że choć z natury bezglutenowy, to przeważnie jest zanieczyszczony innym zbożem.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Poza tym szacuje się, że ok. 5% celiaków reaguje na białko owsa jak na gluten. http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=55
Ostatnio zmieniony wt 01 mar, 2011 14:21 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Ja mam akurat alergię i owies mogę, a o zanieczyszczenia pytałam, bo ostatnio miałam okazję dosać ziarno owsa( do wysiania jako świąteczna ozdoba) i je przejrzałam, ziarno owsa można dość łatwo odróżnić od innych ziaren :D i dlatego nasunęło mi się pytanie :D
ODPOWIEDZ