symbole E na produktach

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam Masiulanis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 17 sie, 2004 15:18

symbole E na produktach

Post autor: Adam Masiulanis »

Czy Ktoś jest w posiadaniu kompletnego wykazu dozwolonych i zakazanych w celiakii dodatków do produktów żywnościowych (oznaczanych symbolem E ....)?
Z góry dziekuję za pomoc
Adam z Sopotu
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

Ja posiadam tylko ich listę, nazwy, pochodzenie i gdzie je sie uzywa, ale w niektórych opisach widać, że są bezglutenowe.

http://www.chemia.px.pl/roznosci/zywnosc_dodatki.html
Adam Masiulanis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 17 sie, 2004 15:18

Post autor: Adam Masiulanis »

Serdecznie dziekuję za pomocny link.
Adam z Sopotu
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja mam tez liste, najdokladniejsza jaka mi sie udalo znalezc, niestety po pierwsze po angielsku, a po drugie nie uwzglednia problemu glutenu. Niemniej jest bardzo pouczajaca i przy niektorych da sie zgadnac, ze zawieraja gluten... Napisalam nawet do autorow, zeby przy ewentualnym uaktualnianiu strony uwzglednili kwestie glutenu i laktozy (wiem, wiem, marzycielka ze mnie :lol: ale w koncu trzeba uswiadamiac... ). Niestety odpisali mi ze lista oparta jest na badaniach jakiegos uczonego, ktory na razie nie publikuje aktualizacji. Coz, moze mimo wszystko cos ci to pomoze:
http://www.foodag.com/en/
(Rozwin menu Additives na gorze, zeby zobaczyc linki do poszczegolnych grup "E").
Powodzenia!

Jesli ktos znalazl gdzies liste E uwzgledniajaca kwestie glutenu / laktozy, to przylaczam sie do prosby o podanie namiarow :wink:
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

"E"

Post autor: GosiaM »

Agnieszko jestem przerażona tą listą z "E". Teraz to już nie wiem co można a czego nie można. Ta lista jest przeogromna. Przecież wszędzie jest jakieś "E".
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 12 maja, 2004 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agusia »

Przeanalizowałam listę i wnioskuję, że grupa E6.. jest dla nas nie do przyjęcia, cała reszta chyba jest ok. Czy ktoś może mnie utwierdzić w moim przekonaniu?
ODPOWIEDZ