OCET

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Serg, czytałam posty. Ale ostatnio lekarz powiedział mi, że jednak na ocet spirytusowy mam uważać... Po przeczytaniu forum byłam zdziwiona, że można go spożywać..Więc wolałam się na 100% upewnić. Proszę o wybaczenie, że to było irytujące, ale każdy "nowy" ma prawo popełniać jakieś błędy.Jeszcze niedawno nie wiedziałam co to Celiakia i to wszystko ciężko jest od razu ogarnąć! Nikt nie jest nieomylny, no chyba że cudowny człowiek z Ciebie i tobie NIGDY się nie zdarza. Ale to niemożliwe, bo cudowni ludzie się nie irytują <:>> W każdym razie postaram się już nie pisać postów i tylko czytać, skoro to ma zadowolić modów i innych na forum.
Serg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 06 maja, 2009 13:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Serg »

Demon nie traktuj tego osobiście :]
Padło na ten watek, ale to przypadek, równie dobrze mógłbym to napisać w nastu innych.
Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. Forum jest dla nas - ludzi chorych na celiakie, nie ma sensu sobie dogryzać, chodzi mi o ten chaos informacyjny panujący na forum. Też jestem nowy w dodatku niedawno zdiagnozowany (a mam na karku ponad 30 wiosen, więc znam smak prawdziwego chleba i schabowego w panierce). Sęk w tym, że to nowi najczęściej robią bałagan - potrzebują informacji już i teraz, piszą bez sprawdzenia itd. A później kolejni nowi mają sprzeczne informacje, więc chcą się upewnić i znowu piszą, i tak w koło Macieja.
W każdym razie postaram się już nie pisać postów i tylko czytać, skoro to ma zadowolić modów i innych na forum.
Oj, a to już klasyczne strzelenie focha :]
Pisz to woli.

Pozdrawiam,

Serg.

P.S. a jako, że te kilka ostatnich postów, z octem nie ma nic wspólnego, to proponuję, żeby mod je po jakimś czasie wykasował.
Ostatnio zmieniony czw 13 sie, 2009 22:03 przez Serg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Forum działa w dwie strony: jedni szukają tu informacji, drudzy się z nimi dzielą... Każdy z nas w danym momencie może być jednym lub drugim, nikt nie jest Alfą i Omegą w dziedzinie celiakii i występowania glutenu.
Gdybyś wytłumaczyła od razu skąd Twoje wątpliwości, wszystko byłoby zrozumiałe, ale niestety, Twój poprzedni post wygląda jakbyś kompletnie niezrozumiała lub nie przeczytała wątku.
Pisać możesz do woli, od tego jest forum, ale bez robienia zamieszania ;)
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Tak jest :D
Awatar użytkownika
fotoamatornia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 26 maja, 2014 19:16

Re: OCET

Post autor: fotoamatornia »

widze ze temat octu dawno nie byl poruszany. czuje sie troche jak z przyszłości ;))

ja jestem zupelnie nowa ...szukalam octu i znalazlam bez zasmiecania forum ;) dziekuje za cenne informacje

przy okazji propozycja ...jak moderator uzna ze temat np. "octu" jest wyczerpany, bo podane są miliony wiarygodnych zrodel itp. zamyka watek

pozdrawiam
m.
ODPOWIEDZ