bezglutenowe przyprawy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
przemysław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt 19 gru, 2008 23:15
Lokalizacja: Wrocław

bezglutenowe przyprawy

Post autor: przemysław »

Ostatnio zauważyłem, że większość producentów przypraw podaje informacje o zawartości śladowych ilości glutenu (i innych alergenów) albo o wykorzystywaniu glutenu w zakładzie!!!
Dotyczy to praktycznie wszystkich przypraw od papryki do liści laurowych!!! Czyste są już tylko praktycznie pieprz i sól. :zly:
Przeglądałem chyba produkty wszystkich firm i tylko KOTANI nie wymienia glutenu, ale i żadnych innych alergenów, dlatego wątpię, że jest "czyste".

Jakich przypraw używacie???
Mam nadzieję, że są jakieś "czyste", o których nie słyszałem. <:>>
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Ja używam Przyprawę warzywną do potraw bezglutenową z Balvitenu. :)
przemysław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt 19 gru, 2008 23:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: przemysław »

też ją mam, ale chodzi mi o takie przyprawy jak np. papryka słodka, ostra albo majeranek, tymianek itp.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja się nie przejmuję - klauzula ewentualnych śladowych ilości i używania glutenu w zakładzie wielokrotnie była na forum wałkowana, nie tylko w kontekście przypraw.
Producenci się asekurują i tyle, nie obchodzi ich zgryz, jaki dzięki temu ma garstka dziwolągów.
Zazwyczaj piszą, że może (co nie znaczy, że zawiera) zawierać śladowe ilości. To nie oznacza wg. mnie zanieczyszczonego produktu. Zanieczyszczony to taki, który w składzie ma gluten.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Przyprawy Appetita firmy Ziołopex mają tylko adnotację że może zawierać śladowe ilości selera i gorczycy. W domu mam akurat pieprz czarny ziarnisty, ziołowy i natkę pietruszki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

Ostatnio korespondowałem z Ziołopexem odnośnie Appetity:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem o zawartość glutenu w Państwa produktach marki Appetita. Do niedawna kupowałem Państwa produkty, gdyż wśród alergenów wymienianych na opakowaniach nie wymieniony był gluten. Jednakże ostatnio w sklepie zauważyłem, iż na niektórych pojawił się dopisek iż zakładzie może być używany gluten. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy Państwa produkty, które nie zawierają takiego dopisku są całkiem bezpieczne czy też wszystkie należy traktować jako potancjalnie zawierające gluten? [...]

Odpowiedź:
Ze względu na obecność w zakładzie mąki pszennej (wspólne składowanie w magazynie) zdecydowaliśmy o poszerzeniu listy alergenów na opakowaniu o m.in. gluten. Dokładamy wszelkich starań, aby na terenie zakładu nie dochodziło do zakażeń krzyżowych (niezamierzonego przedostania się do innych surowców), alergeny są odpowiednio oznakowane i składowane oddzielnie w wyznaczonych sektorach.

Zgodnie z wprowadzoną przez naszą firmę Polityką alergenową deklarujemy na opakowaniach wyrobów gotowych nawet potencjalną możliwość wystąpienia alergenu w produkcie.

Zmiany opisów na opakowaniach wprowadzane są stopniowo (w chwili wyczerpania zapasów), stąd obecnie na rynku znajdują się różne oznakowania.

W przypadku dodatkowych pytań, pozostaje do dyspozycji.

Z poważaniem

Monika Janiszewska

Ziołopex
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
aisza2266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 sty, 2010 22:49
Lokalizacja: ŁOWICZ

Post autor: aisza2266 »

Przyprawy bezglutenowe można kupić w sklepie zielarskim np. Herbapol.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

A ja duzo przypraw robię sama: "Posypka biała", "Posypka zielona" - szczegółwe przepisy na moim blogu: http://blog-alergia.bloog.pl

Wkrótce zamiszczę opis przyprawy "Moje curry" - jest bez imbiru, bez kukrkumy i bez soli. Ale sprawdziliśmy rodzinnie i ekstra nadaje sie potraw kuchni chińskiej...
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Jest też przyprawa warzywna Bezglutenu
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

czy ktoś jeszcze gdzieś widuje Ziołopex? zlazłam całą warszawę i bełchatów i niestety ani śladu..... czy ktoś kojarzy sklep w którym one występowały? ja zawsze kupowałam w auchan albo kaufland, niestety tam teraz tez nie ma...
zastanawiam sie czy calkowicie zniknely czy co sie stało.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Ja używam przypraw GALEO jest na opakowaniu wzmianka że w zakładzie wykorzystuje się gluten ale u nas się sprawdzają.Dodam że moja celiaczka 6letnia jest bardzo czuła na gluten i np.przyprawy z kamisa ''przechorowała''.Staram się używać jak najmniej tych przypraw i oczywiście jednorodnych tzn.pieprz,ziele angielskie,liść laurowy,papryka słodka i ostra,cary,majeranek.Nie stosuję w ogóle mieszanek typu przyprawa do kurczaka czy flaków.
Przyprawa z Bezglutenu mojej Julce 100%nie szkodziła ale nie chciała jeść zup tak doprawianych.
Czasem daję pieprz ziołowy firmy mało znanej ale polskiej MIRJAN na którym nie ma wzmianki o alergenach,skład to pieprz turecki,gorczyca biała,gorczyca czarna,chrzan,owoc kminku,korzeń goryczki,majeranek.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

rozumiem, dziekuję, muszę spróbować
przyzwyczajona byłam do ziloopexu, nic a nic mi nie było kiedy rownież mam objawy od razu po spożyciu... ale coś zniknęly ze sklepu
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Używam przypraw firmy Kotany.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Na przyprawach Herbes też nie ma niczego o alergenach.
mJULKA pisze:oczywiście jednorodnych tzn.pieprz[...] cary[...]
Chodzi Ci o Curry? To nie jest przyprawa jednorodna :)

A co do objawów występujących zaraz po spożyciu glutenu, to czułość na śladowe ilości glutenu spada w czasie trwania diety. Do tego natura objawów może się zmieniać i są pewnie zależne od dawki. Dlatego nie ufałbym ślepo brakowi objawów.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Masz rację cary to nie przyprawa jednorodna ale też jej używam.Może i są to niewielkie ilości bo wiadomo nie sypię torebki pieprzu do zupy.
Objawy po glutenie są zawsze a im dłużej jest dieta tym objawy też są późniejsze tzn.kiedyś były po 3godzinach zjedzenia czegoś glutenowego,po pół roku diety po dniu a teraz po roku(bo tyle jest moja Julka na diecie)po 3dniach. A galeo używamy ok.pół roku i jest ok.
Wyniki kontrolne są super więc myślę że ten brak objawów nie jest 'ślepy".
ODPOWIEDZ