bezglutenowe przyprawy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Adrian »

pawel879 pisze:A tak wracając do Vegety to czy uzywacie nadal ?
Ja używam vegety natur jest bezpieczna, została przebadana przez Stowarzyszenie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: pleomorfa »

Z przypraw a'la Vegeta są przyprawy bulionowe Naturata z certyfikatem.

Co do samej Vegety staram się nie używać.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: salsamichal »

Jest "vegeta"z bezglutenu
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Thursday »

Ja też używam Darów natury, a ostatnio na szczęście są dostępne częściej i nawet ostatnio były na promocji w rossmanie. Więc przyprawy pomidorowo-bazyliowej z czosnkiem niedźwiedzim mam cały zapas :).
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: mama czworga »

naprawdę vegeta natur nie ma glutenu ? jest bezpieczna?
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: magda_90 »

I jak to teraz z tymi Darami Natury? Informacja o tym, że w kolendrze znajduje się gluten zasiała we mnie niepokój o resztę ich przypraw. Szkoda, że nie ma na rynku żadnych przypraw z licencją :(
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Adrian »

To była Kolendra bez napisu że produkt nie zawiera glutenu. Ja używam tylko tych co ten napis posiadają.
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: magda_90 »

Ja też używam tylko takich ale teraz skąd pewność, że one faktycznie glutenu nie mają? Badają każdą partię? Jakoś trudno mi w to uwierzyć :( No ale będę dalej je kupować - nie mamy w tej kwestii za dużego wyboru :/
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Adrian »

magda_90 pisze:Ja też używam tylko takich ale teraz skąd pewność, że one faktycznie glutenu nie mają? Badają każdą partię? Jakoś trudno mi w to uwierzyć :( No ale będę dalej je kupować - nie mamy w tej kwestii za dużego wyboru :/
Ja się po nich dobrze czuję, więc są ok.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: pleomorfa »

Nie neguję bezglutenowości przypraw, ale argument "dobrze się po nich czuję, więc są ok" jest mało miarodajny i nie oznacza kompletnie nic. Cieszymy się, gdy się dobrze czujemy, ale to może wynikać z innej tolerancji. W tę stronę, gdy się po czymś źle poczujemy nie musi wynikać to z zanieczyszczenia glutenem, a mogło nam coś po prostu zaszkodzić. Każdy ma inną tolerancję.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Adrian »

pleomorfa pisze:Nie neguję bezglutenowości przypraw, ale argument "dobrze się po nich czuję, więc są ok" jest mało miarodajny i nie oznacza kompletnie nic. Cieszymy się, gdy się dobrze czujemy, ale to może wynikać z innej tolerancji. W tę stronę, gdy się po czymś źle poczujemy nie musi wynikać to z zanieczyszczenia glutenem, a mogło nam coś po prostu zaszkodzić. Każdy ma inną tolerancję.
Ja wypowiadam się w swoim imieniu, a to czy ktoś tych przypraw używa czy nie to jest już jego sprawa.
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: marta_g »

"Ale wiem, że część osób z forum ich używa. Sama kiedyś nie mogąc dostać liścia laurowego Dary Natury na już, kupiłam Kamisa."
Ja z kolei w badaniach widziałam słabe wyniki przypraw z Darów Natury, a z Kamisa była badana chyba tylko 1 przyprawa. Sama nie mam pewności, co z tymi przyprawami, bo z Kamis mam najwięcej
+ część z Prymatu i mowa tylko o tych jednorodnych przyprawach, gdzie nawet na opakowaniu soli czy pieprzu mielonego znajduje się wzmianka o możliwym zanieczyszczeniu glutenem.

Co w takim przypadku?
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Gos!a »

Witam Wszystkich, mam na imię Gosia
Jestem tu nowa, niedawno zdiagnozowana celiakia. Mam problem z kupnem przypraw bez glutenu, te oferowane z daru natury nie smakują mi, przyprawa do gulaszu od nich smakuje mi jak mięta z dosypką ziół, bardziej nadaje się jako napar do picia niż dodatek do mięsnego gulaszu. Znalazłam na stronie http://www.dietabezglutenowa.pl/b1_139- ... agros.html cały wachlarz przypraw z firmy Magros, na ich stronie piszą, że przyprawy są bezglutenowe i przebadane. Czy ktoś już ich próbował może?
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: marta_g »

Magrosa nie znam, ale od jakiegoś czasu używam mieszanki Bezgluten. Tuż po niej nic się nie dzieje, aczkolwiek mam drobne podejrzenia co do niej po ostatnich dniach.

Wydaje mi się, że jak weźmiesz jednorodne przyprawy, to niezależnie od firmy ich smak będzie bardzo zbliżony.
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Gos!a »

Firma przypraw bezglutenowych Magros wysłała mi na maila 10 załączników: 9 z nich to wyniki badań i jedna z rekomendacją stowarzyszenia chorych na celiakie. W jednym wyniku zauważyłam w składzie glutaminian sodu, ale odpowiedzieli mi że już wszystkie przyprawy go nie mają w składzie, a zawartość glutenu w nich jest poniżej 5mg/kg, w jednej próbce wynik był wyższy ponad 11mg/kg
ODPOWIEDZ