Odżywki, Białka, Kreatyna

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

titrant pisze:Mój układ immunologiczny ma w głębokim poważaniu zarządzenia brukselskie :]
...i wiele innych ;)
eloelo320xd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 29 wrz, 2009 22:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: eloelo320xd »

Okej dzięki wszystkim za wypowiedzi :) A teraz bardzo bym prosił o TYLKO NAZWY produktów, które można nam zażywać chodzi mi o : Białko jak najlepszej jakości najlepiej z OLIMPU lub podobne i chodzi mi jeszcze o dobrą Kreatynę. Z góry wielkie dzięki i liczę na Was :)
eloelo320xd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 29 wrz, 2009 22:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: eloelo320xd »

Dalej nie wiem czy można nam brać taką kreatynę jak : TREC CREATINE NORMAL PLUS 300g KREATYNA MONOHYDRAT ??
Luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 21:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Luka »

Napisałem na poprzedniej stronie przecież, że można. Bardziej bym się martwił masą żarcia którą trzeba zjeść, żeby urosnąć. A to przy diecie bezglutenowej jest ciężkie,bo ileż można zjeść dziennie woreczków ryżu albo kaszy gryczanej, bo o drogim chlebie bezglutenowym nie będę nawet wspominał ;) Branie kreatyny i jedzenie tyle co kot napłakał mija się z celem.
Ostatnio zmieniony śr 21 paź, 2009 19:27 przez Luka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Luka pisze:Napisałem na poprzedniej stronie przecież, że można. Bardziej bym się martwił masą żarcia którą trzeba zjeść, żeby urosnąć. A to przy diecie bezglutenowej jest ciężkie,bo ileż można zjeść dziennie woreczków ryżu albo kaszy gryczanej, bo o drogim chlebie bezglutenowym nie będę nawet wspominał ;) Branie kreatyny i jedzenie tyle co kot napłakał mija się z celem.
Chleb bezglutenowy nie jest specjalnie bogaty w białko. Ryż też. Kasza jaglana już bardziej. Białko ze zboża jest ubogie w lizynę, więc niepełnowartościowe. Akurat kasza gryczana, kasza najbogatsza chyba w białko. I dość wartościowe.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 21:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Luka »

Nie chodziło mi o to, że będzie mu ciężko dostarczyć białko a węglowodany :) Czyste mięso, jajka, ser biały itp. - nie ma problemu z białkiem. Ale żeby dostarczyć przykładowo 300g dziennie węglowodanów to kurcze skoro odpadają najpopularniejsze rzeczy typu zwykły chleb, zwykły makaron, kasza jęczmienna, płatki owsiane itd. to co zostaje ? Wymienione przeze mnie: głównie ryż, gryka, cuda z kukurydzy i produkty bezglutenowe + źródła węglowodanów prostych. Kolorowo zatem nie jest.
Ostatnio zmieniony śr 21 paź, 2009 21:40 przez Luka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Luka pisze:Nie chodziło mi o to, że będzie mu ciężko dostarczyć białko a węglowodany :) Czyste mięso, jajka, ser biały itp. - nie ma problemu z białkiem. Ale żeby dostarczyć przykładowo 300g dziennie węglowodanów to kurcze skoro odpadają najpopularniejsze rzeczy typu zwykły chleb, zwykły makaron, kasza jęczmienna, płatki owsiane itd. to co zostaje ? Wymienione przeze mnie: głównie ryż, gryka, cuda z kukurydzy i produkty bezglutenowe + źródła węglowodanów prostych. Kolorowo zatem nie jest.
Nie widzę problemu. Wymieniłeś z grubsza tyle samo glutenowych, co i bezglutenowych. Jeszcze ziemniaki, mleko, owoce. Warzywa strączkowe też nie pozostają daleko w tyle, a przy tym dają dużo białka (uboższego chyba w histydynę). Jeśli nie masz alergii to problem nie istnieje. Gluten jest w końcu tylko w czterech zbożach, reszta świata Twoja.

Niewygodą jest tylko konieczność przygotowywania zawczasu. Chociaż atleci, którzy nie chcą nadto utyć, też mówią o konieczności odpowiedzialnego odżywiania z przygotowanych zawczasu zapasów.
Ostatnio zmieniony śr 21 paź, 2009 22:00 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Strączkowe mają przecież strasznie dużo węglowodanów, a przy okazji niemało białka.
Ciecierzycę można robić na dużo sposobów, nie ma takiego typowego fasolowo-grochowego smaku, więc się nie nudzi, a węgli ma grrrubo ponad 50%. To mój ulubiony strączek:)
daw_lat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 01 sty, 2011 16:48
Lokalizacja: Wrocław

TCM Olimp

Post autor: daw_lat »

Witam! Jestem nowym uzytkownikiem i mam pytanie: czy mogę spożywać jabłczan kreatyny, wcześniej brałem monohydrat kreatyny, gram w piłke nożną i na treningach mnie strasznie pompowało i to nie było miłe uczucie , ponieważ piekły mi nogi;d dlatego postanowiłem sobie kupic jabłczan kreatyny (TCM Olimp), nie jestem pewny czy mogę go stosować , proszę o odpowiedzi z góry dziękuje:)

//scalone posty z różnych wątków
Ostatnio zmieniony ndz 02 sty, 2011 11:47 przez daw_lat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Tu jest skład tego produktu: http://www.bodybuilding4you.co.uk/olimp ... p-478.html
Celuloza mikrokrystaliczna jest dozwolona.
Sam jabłczan kreatyny nie powinien zawierać glutenu. Tu jest przykładowy produkt, zawierający wyłącznie jabłczan kreatyny http://www.vitaminwarehouse.com.au/prod ... myShopping
Jest napisane, że nie zawiera glutenu.
Obrazek
Awatar użytkownika
little_angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little_angel »

Witam,
bardzo bym prosiła o pomoc.. raczkuję dopiero na diecie, więc nie wiem czy mogę pić to białko.

FitMax Standard Line Pure American protein, czekoladowy

Skład:
koncentrat białka serwatkowego
izolat białka sojowego
maltodekstryna
tauryna
aromaty: czekoladowy, waniliowo-śmietankowy
regulator kwasowości: kwas cytrynowy
subst. słodzące: aspartam, acesulfan K
barwnik: brąz czekoladowy

Z góry dziękuję za pomoc!
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

[quote="little_angel"]

Skład:
koncentrat białka serwatkowego
izolat białka sojowego
maltodekstryna
tauryna
aromaty: czekoladowy, waniliowo-śmietankowy
regulator kwasowości: kwas cytrynowy
subst. słodzące: aspartam, acesulfan K
barwnik: brąz czekoladowy

maltodekstryna jest nie wiadomo z czego, podobnie aromaty.
poza tym, że nie tykałabym aspartamu i acesulfamu - ale to z powodów nieglutenowych.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
dawid555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 09 lis, 2015 19:13

Re: Odżywki, Białka, Kreatyna

Post autor: dawid555 »

A czy taką kreatynę mogę stosować?

Creatine Mega Caps 1250 (monohydrate) firmy Olimp?

Z góry dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ