Witaminy, suplementy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

gregtech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 27 sty, 2010 10:24
Lokalizacja: katowice

Witaminy, suplementy

Post autor: gregtech »

Witam serdecznie

Mam niedeobory witamin i minerałów

Muszę suplementować

1. MAGNEZ duże dawki
2. POTAS duże dawki
3. SELEN
4. BETAKAROTEN
5. WITAMINY Z GRUPY B + B12 + KWAS FOLIOWY
6. Witamina C dawka 1000mg na dobę

Narazie wyczytałem że Multi-tabs®Active jest bezpieczny dla osób z cukrzycą i alergią na gluten, laktozę lub mleko.

Dodatkowo bym potrzebował konkretny suplement B12 bezglutenowy, magnez i potas bezglutenowy może cos znacie i polecacie ale muszą być duże dawki a nie dla niemowlaczków :) Przydałoby się jeszcze OMEGA 3 bezglutenowe

ZNALAZŁEM TAKI PRODUKT


SOLGAR ESTER C 1000 MG

i

C-1000 CallVity

Orientujecie sie czy są bezglutenowe ??

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 13 kwie, 2010 13:19 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jeśli na Forum nie znalazłeś informacji na ich temat, oznacza to, że tylko producent wie, czy ten produkt jest bezpieczny. Musisz skontaktować się z nimi.
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Ja ostatnio kupowałam Kelp z NOW Foods i tam było było napisane - po angielsku, że bez cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, glutenu, kukurydzy, soi, mleka, jajek, skorupiaków i konserwantów. Wiem, że mają też w asortymencie witaminy, chociaż nie dam stuprocentowej pewności, że jest napisane to samo, bo nie widziałam opakowania. W aptekach też można dostać ich produkty, więc chyba firma jest ok.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
gregtech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 27 sty, 2010 10:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: gregtech »

Dziękuje bardzo za podpowiedź. Nakierowałaś mnie na produkty NOW , na stronie angielskiej można przeczytać ich skład
WITAMINA C 1000
Contains no sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, shellfish, or preservatives.

Punkt dla Ciebie :) Jesteś jedną z niewielu osób na forach która coś wnosi, w większości przypadków słyszę: przeszukaj forum, bylo w temacie itp. Zero inicjatywy tylko wymądrzanie się.


Pozdrawiam i dziękuje serdecznie
Ostatnio zmieniony wt 13 kwie, 2010 23:26 przez gregtech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Sugestia, żeby skontaktować się z producentem to wymądrzanie się?
Wyobraź sobie, że robimy tak od początku istnienia tego forum. Jest to jedna z najpewniejszych metod upewnienia się, czy produkt jest BG.
Nie wymagaj, abyśmy znali się na wszystkim, a już zwłaszcza na suplemetnach, które lubią mieć całą litanię składników. Dodatkowo ta branża ma nieuregulowaną sprawę oznaczania alergenów (a zwłaszcza glutenu) na opakowaniach.
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

gregtech pisze:Contains no sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, shellfish, or preservatives.
Dokładnie to samo pisało na opakowaniu Kelpa, ale wolałam napisać po polsku, żeby wszyscy zrozumieli. Firma ma chyba zdaje się jakieś tradycje wegetariańskie/wegańskie i dlatego może dbają o skład. Chwalą się też znakiem GMP. Mnie trochę odstraszają te pomarańczowe etykietki.
Co do samego produktu - Kelp jest baaardzo naturalny, śmierdzi takim wodorostem morskim. Pewnie nie wszystkim się to spodoba. Mnie nie robi różnicy - tabletki są do połykania, a nie rozkoszowania się ich smakiem. :P

Gregtech - szukanie jest ważne, bo pozwala czasem znaleźć odpowiedź bez powiększania forum.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

http://www.doz.pl/apteka/p52708-Cynk_Zi ... ki_100_szt

Zna ktoś ten preparat? Cena jest zachęcająca, ale nie mogę nigdzie składu substancji pomocniczych.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jednie co mogę pomóc to podać namiar na firmę:
Nazwa firmy: CHANCE ZAKŁAD FARMACEUTYCZNY
Branża: Farmacja
Typ działalności: produkcja
Województwo: mazowieckie
Powiat: nowodworski
05-152 Czosnów, Pieńków 11
Telefon: 22 751 13 35
Fax: 22 785 10 41
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Ja również nie znalazłam informacji nt. składników pomocniczych tego preparatu.

Ale ZINCAS Forte Farmapolu jest również w dość dobrej cenie, a pod względem składu ok.

Substancje pomocnicze to: sacharoza, skrobia ziemniaczana, dekstryna, celuloza, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, talk.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nastko, a skąd wiesz z czego dekstryna i karboksymetyloskrobia? Skoro producenci suplementów nie muszą podawać ostrzeżeń o alergenach, to w dekstrynie i skrobi może się kryć jakaś niespodzianka.
Ostatnio zmieniony wt 30 lis, 2010 00:30 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Maltodekstryny producenci nie muszą znakować z wyraźnym odniesieniem do nazwy składnika alergennego, więc wg. przepisów jest bezpieczna. A maltodekstryna jest dekstryną. Dekstryny, tak jak maltodekstryna, powstają w wyniku hydrolizy skrobi, więc wydawałoby się, że trzeba traktować na podobnej zasadzie.
Karboksymetyloskrobia, z informacji które znalazłam, jest wytwarzana ze skrobi ziemniaczanej i kukurydzianej. http://www.zetpezet-pila.com.pl/content ... ng,polish/
Przy okazji znalazłam artykuł "Skrobia i jej pochodne jako substancje pomocnicze w technologii doustnej i parenteralnej postaci produktu farmaceutycznego". Z artykułu udało mi się wyłuskać właśnie, że karboksymetyloskrobia jest wytwarzana ze skrobi ziemniaczanej i kukurydzianej, co oczywiście nie wyklucza pszennej. A nawet jeśli jest z pszennej, to nie wyklucza tego, że jest bg (tak jak maltodekstryna z pszenicy) ;)
http://www.polimery.am.wroc.pl/2009/103.pdf
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

No ok, ale ja nie uwierzę, że wszelka skrobia pszenna jest skrobią bezglutenową :). Gdyby tak było, dlaczego większość produktów nie jest bezglutenowa? I dlaczego bezglutenowe produkty są o tyle droższe od zwykłych? I dla mnie skrobia niewiadomego pochodzenia wymieniona w składnikach jest i będzie punktem, w którym zapala się żarówka. Zresztą jaka jest regulacja, nakazująca wyszczególniać producentom leków alergeny te same, które wyszczególniać muszą producenci jedzenia?

W produktach spożywczych to dla mnie kwestia akademicka, jako że unikam wszelkiej skrobi. W farmaceutykach na ogół nie mam wyboru.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Diafora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob 02 lis, 2013 20:53
Lokalizacja: Wawa

Re: Witaminy, suplementy

Post autor: Diafora »

Witaminy i suplementy Solgar można kupić w Warszawie na Placu Zbawiciela w aptece całodowbowej - ceny takie same jak w necie. Nie zawierają glutenu ani laktozy, ani żadnych ulepszaczy.

Można też je kupić w internecie :) nie podaję stron, bez problemu każdy znajdzie.
Moje samopoczucie bez glutenu to wystarczający test.
Wyszłam z depresji wielkiej w tydzień.
Żyję i jestem dowodem.
ewelina31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 07 paź, 2014 12:14

Suplementy diety?

Post autor: ewelina31 »

Witajcie, od jakiegoś czasu mam problem z włosami. Wypadają, łamią się, są matowe i sztywne. Przeszukiwałam internet i znalazłam Vitapil - jest bezglutenowy. Moje pytanie: czy go ktoś stosował? Czy pomógł? Macie jeszcze jakieś inne rady, co zrobić z tymi włosami?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Witaminy, suplementy

Post autor: Leeloo »

ODPOWIEDZ