Jogurt Műller Gracja

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Janek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 11 lis, 2010 16:42
Lokalizacja: Gliwice

Jogurt Műller Gracja

Post autor: Janek »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, witam serdecznie. Dzisiaj znalazłem jogurty firmy Műller Gracja wiśniowy oraz Műller Gracja jabłko kiwi wprawdzie jeszcze bez znaku bezglutenowej żywności, ale z wyraźnym opisem nie zawiera glutenu. Co mnie zaciekawiło - produkty z datą ważności listopadową jeszcze nie miały takiego oznaczenia, ale już z grudniowym terminem przydatności miały.
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

witam, dzwoniłam właśnie do firmy Muller z zapytaniem czy jogurt Froop jest dla nas bezpieczny. Pani z działu marketingu zapewniła, że nie zawiera on glutenu i życzyła smacznego :)
a ja polecam bo jest przepyszny ;)
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Szkoda, że to była pani z działu marketingu, a nie ktoś od kontroli jakości.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

dobra uwaga
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Niestety takie potwierdzenie mnie nie satysfakcjonuje, ja muszę mieć odpowiedź od pani technolog i najlepiej skan badań :/
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

hmmm dopiero wpadlam dzisiaj na gracje Mullera... kiwi-jablko i jezyna-malina...
http://images42.fotosik.pl/700/ac2badb2d79ef06cgen.jpg maja napisane ze brak glutenu i konserwantow... a w skladzie nie ma nbic niepokojacego oprócz AROMATÓW, oto sklad: http://images42.fotosik.pl/700/12b5bdfd2c2f2f0fgen.jpg

czy ktoś je spożywa? dzwonil ktos/pisal do specjalistow z mullera? ja pewnie jutro zadzwonie.. ale poki co znalazlam je w domu i mnie zaciekawiło
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ja pisałam, jak tylko otrzymam odpowiedź, dam Wam znać ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

oki super... ja biję się na maile z technologiem z Olmy bo dziwne rzeczy wynikają i nie odpuszczę, wstawię w odpowiednim temacie też jak coś ustale konkretnego
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Dostałam odpowiedź:
Z przyjemnością mogę Panią poinformować, iż nasze jogurty nie zawierają glutenu. Jest on obecny jedynie w zbożowych płatkach będących składnikiem tylko niektórych jogurtów Müller Mix.

Listę jogurtów zawierających gluten zamieszczam poniżej:
- Müller Mix Pirate
- Müller Mix Princess
- Müller Mix Funky Fish
- Müller Mix Choco Waffels
- Müller Mix Choco Balls
- Müller Mix Choco Stars
- Müller Mix Choco Flakes
- Müller Mix Crispy Crunch
- Müller Mix Almond Crunch
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

a pytałaś na jakiej podstawie to stwierdzili? czy robili badania? czy nie ma mowy o zanieczyszczeniach drogą krzyżową przy produkcji.... bo nie wszystkie są bezglutenowe ich produkty i zastanawia mnie to....
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

malealekochane pisze:a pytałaś na jakiej podstawie to stwierdzili? czy robili badania? czy nie ma mowy o zanieczyszczeniach drogą krzyżową przy produkcji.... bo nie wszystkie są bezglutenowe ich produkty i zastanawia mnie to....
Ja tak czy tak czytam etykiety. Jeśli jest napisane "skrobia modyfikowana", a nie jest określone z jakiego zboża to nie jem. Może przesadzam, ale wolę być ostrożna.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

noodle pisze:Ja tak czy tak czytam etykiety. Jeśli jest napisane "skrobia modyfikowana", a nie jest określone z jakiego zboża to nie jem. Może przesadzam, ale wolę być ostrożna.
Chyba jednak przesadzasz ;)
Według aktualnych przepisów o alergenach, jeśli nie jest napisane z czego jest skrobia modyfikowana, to jest ona bezpieczna. Gdyby była to skrobia ze zboża zawierającego gluten, to producent musiałby to napisać. Czyli pojawiłby się napis: skrobia modyfikowana (z pszenicy).
Natomiast jeśli w składzie jest napisane: skrobia modyfikowana (bez opisu --> czyli że z kukurydzy), ale pojawia się napis: "może zawierać śladowe ilości glutenu", oznacza to, że producent nie jest pewien bezglutenowości produktu np. (nie przebadana skrobia modyfikowana lub mąka kukurydziana; wspólna linia produkcyjna z innymi produktami zawierającymi gluten, niepewne przyprawy itp)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

to ja też wolę przesadzać...

a zwłaszcza kiedy widzę, jak są tłumaczone niektóre etykiety;
albo np. po polsku nie ma śladu informacji o możliwych śladowych ilościach glutenu - ale już po czesku jest o śladowych ilościach lepku... (przykład chipsów z Lidla - gdzie skądinąd większość jest pięknie opisana).

to, że producent MUSI napisać, to jedno. to, czy to (i jak!) zrobi - to już zupełnie inna sprawa. nie pociesza mnie, że to jest niezgodne z prawem i przepisami, i że pewnie producenta spotka kiedyś kara. bo mnie wcześniej spotka duża przykrość, jak mu zaufam, a okaże się, że producent miał owe przepisy w d...e.
ja tam się mogę obejść bez czegoś, zwłaszcza bez konkretnego jogurtu, jak mam do wyboru parę innych.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Niestety muszę zmartwić wszystkich miłośników jogurtu Gracja (ale tylko trochę). Z opakowania zniknął napis, że nie zawierają glutenu (niestety!) - dlatego znikną z Wykazu Produktów Bezglutenowych. Natomiast dobra wiadomość to taka, że wciąż są dla nas bezpieczne. A może was ciekawi, dlaczego zniknął napis? Poniżej list od Pana z marketingu:

Pani Grażyno,
/.../Jeżeli chodzi o kwestię zawartości glutenu w naszych produktach, z przyjemnością mogę poinformować, iż nasze jogurty nie zawierają glutenu. Jest on obecny jedynie w zbożowych płatkach będących składnikiem tylko niektórych jogurtów Müller Mix.
Listę jogurtów zawierających gluten zamieszczam poniżej:
- Müller Mix Pirate
- Müller Mix Princess
- Müller Mix Funky Fish
- Müller Mix Choco Waffels
- Müller Mix Choco Balls
- Müller Mix Choco Stars
- Müller Mix Choco Flakes
- Müller Mix Crispy Crunch
- Müller Mix Almond Crunch

Jeżeli chodzi o jogurt Gracja, to w dalszym ciągu nie zawiera on glutenu. Nowe opakowanie pozostawiło nam mniej przestrzeni, na której musieliśmy zmieścić opis produktu w dwóch językach, stąd też niestety musieliśmy zrezygnować tymczasowo z umieszczania tej informacji na etykiecie. Postaramy się jednak zmienić to w przypadku kolejnej zmiany opakowania. /.../

Pozdrawiam
K.K.
Marketing & Sales Assistant
Müller Dairy Polska Sp. z o.o. Sp. K

Nic dodać, nic ująć <sciana>
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

aha, więc do obowiązujących przepisów dochodzą jeszcze czysto praktyczne i techniczne względy :).
ciekawe, czy z tego samego powodu nie piszą na polskiej części w/w chipsów z Lidla o śladowych ilościach alergenów...:>

chyba nie jestem zdziwiona.
i nie przestanę być ostrożna.
oczywiście nie jest tak, że jem tylko to, co ma napis "bezglutenowe", tylko skrupulatnie studiuję skład. ale zasada ograniczonego zaufania pozostanie dla mnie świętą.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ