Dulano - wędliny w Lidlu

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Dulano - wędliny w Lidlu

Post autor: Justyna1982 »

Witam. Niedawno przeszukując wędliny w Lidlu odkryłam dwie na których pisze grubym drukiem - "Produkt nie zawiera glutenu i laktozy". Wędlinka kryje się pod nazwą Dulano Pierś z kurczaka i druga to Pierś z indyka. Trzeba dobrze popatrzeć bo na innych produktach Dulano już nie było tego napisu. Za 100g płaciłam 4.29. czy to prawda co pisze producent nie wiem ale wędlinka smaczna :D
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Podstawowe pytanie: czy firma ma produkty bezglutenowe potwierdzone badaniami :/
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Czy kupujecie produkty Dulano nie oznakowane? Te oznakowane już znamy ale te nieoznakowane też nie mają w składzie nic co jest związane z glutenem. Może ktoś tam już pisał? Jak nie to ja napiszę bo jestem bardzo ciekawa a wydaje mi się że firma jest ok a te wędlinki bg są dobre.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja kupuję tylko te oznakowana a w zasadzie te gdzie pisze, że nie ma glutenu. Ostatnio do grupki wędlinek dołączył boczek cieniutko krojony (dwa rodzaje). Pyszny na kanapeczki. Raz się skusiłam.... mmmm.... pyszny tylko wiadomo jak boczuś lubi odkładać się tu i ówdzie więc potraktowałam go jako taki jednodniowy a raczej trzy dniowy odpust od liczenia kalorii :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

mam pytanie, czy ktoś wie czego jest dekstroza w piersi Dulano tej bg?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Kupuję wszystkie produkty, w których składzie nie ma glutenu, nie tylko te z przekreślonym kłosem. Zarówno w Lidlu,jak i gdzie indziej.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

właśnie zastanawiałam się dlaczego część wędlin dulano jest oznaczona jako bezglutenowa, reszta nie, mimo, że w składnie nie ma nic z glutenem ani również informacji o śladowych ilościach.
kupuje oba rodzaje, jednak ciekawią mnie te oznaczenia.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

w tych bez napisu o bezglutenowości widziałam często syrop glukozowy.Może dlatego.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

właśnie w tych, które ja obczytywałam nie było nic podejrzanego.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Właśnie zakupiłam polędwicę wieprzową łososiową (super brzmi, niemal jak schab po żydowsku :D ) Łososiowy jest kolor, no i jest to taka wędlina surowa, "przezroczysta", ale nie ciągnie się, jak czasem niektóre potrafią. W smaku OK.
Oprócz tego z Dulano polecam pasztety, które są smaczne - mielone grubo i drobno.
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Z tej firmy DULANO pojawia się coraz więcej wędlin. Faktycznie część z nich ma napisane na opakowaniu, że nie zawiera glutenu ani laktozy a na część ma tylko wiarygodny skład. Ja wszystko kupuję.
Produkty DULANO ostatnio kupowałam też w lidlu w Holandii i tam żadne nie miały informacji o tym że nie zawierają glutenu tylko skład był wiarygodny. (nawet te które u nas są dokładnie opisane , tam już nie były)
Ja jestem z tych wędlin bardzo zadowolona ale byłoby dobrze gdyby zostały przebadane albo jakiś kontakt z producentem :) Postaram się poszukać
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Wędliny pewne

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Kupuję już od dawna, ale tylko z opisem, że są bezglutenowe.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Dzisiaj napisałam do Lidla w sprawie wędlin DULANO. Pytałam właśnie o to dlaczego jedne z nich mają opis że nie zawierają glutenu a inne nie mają tego w opisie choć skład wydaje się wiarygodny. I oto odpowiedz:
Szanowna Pani,
dziękujemy za kontakt z naszą firmą.
W odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące produktów bezglutenowych dostępnych w naszej ofercie, chcielibyśmy poinformować, iż wszystkie nasze artykuły są znakowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 lipca 2007 r. w sprawie znakowania środków spożywczych / Dz.U. 2007 nr 137 poz. 966), co oznacza, że każdy produkt zawierający gluten (nawet w przypadku możliwości wystąpienia jego śladowych ilości) musi być odpowiednio oznakowany. Chcielibyśmy również zapewnić, że poprawność znakowania naszych produktów poddawana jest dokładnej kontroli, prowadzonej zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie przez certyfikowane jednostki.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Re: Dulano - wędliny w Lidlu

Post autor: nomado »

Witam chciałbym odświeżyć wątek.

Z ostatniego wpisu wynika że nawet jeśli na wędlinach pakowanych Dulano nie ma informacji o tym czy zawiera gluten czy nie, to można je bezpiecznie spożywać? U siebie w Lidlu mam te wędliny akurat bez informacji o glutenie w sensie nie jest napisane notka o tym że produkt może zawierać gluten lub śladowe jego ilości.

Jak do tego podchodzić?
Na diecie bezglutenowej od zawsze
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Re: Dulano - wędliny w Lidlu

Post autor: wieczorynka »

czy w waszych lidlach jest dostepny pasztecik z dulano? Kiedyś były i były bardzo smaczne. Teraz ani śladu, szkoda. Moze by tam zadzwonić do głównej siedziby
ODPOWIEDZ